Przełamania za 3pkt – Relacja #WPŁLEG

Trzydzieści minut do rozpoczęcia spotkania. Miejsce na trybunie prasowej zajęte. Atmosfera piłkarskiego święta unosi się w powietrzu. Nastroje wśród kibiców bardzo optymistyczne. Dziś przed Nafciarzami bardzo trudne zadanie, zatrzymać w Twierdzy Płock Legię Warszawa pod wodzą Kosty Runjaica.

Skład Wisły z jedną zmiana w porównaniu do meczu w Białymstoku. Na szpicy nieskutecznego w tym sezonie Łukasza Sekulskiego zastąpi Mateusz Lewandowski. W drużynie naszych rywali od pierwszych minut wystąpi, pauzujący w poprzednim spotkaniu za kartki, Filip Mladenović. W środku pomocy natomiast zabraknie Rafała Augustyniaka, piłkarz na jednym z treningów przed meczowych doznał drobnego urazu.

Sędzia główny Krzysztof Jakubik wyprowadza właśnie piłkarzy na murawę. Na trybunie słychać brawa i chóralne ZKS! ZKS! ZKS! W tle w głośnikach Guns N’ Roses, „Welcome to the jungle”. Przed meczem jednak tradycyjne rozbrzmiewa hejnał Miasta Płocka wzorowo odśpiewany przez kibiców. Przywitanie kapitanów – Kuba Rzeźniczak kontra Josue. Niestety wygrane przez legionistę, zmiana stron. Pierwszą polowe rozpoczną Nafciarze. Jeszcze tylko kółeczko, okrzyk Wisła w wykonaniu piłkarzy i możemy zaczynać.

Piłkarze obu drużyn już w szatniach. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu na płycie boiska mała uroczystość. Jerzy Kraska w 50. rocznicę zdobycia złotego medalu olimpijskiego z kadrą Kazimierza Górskiego otrzymał medal z rąk Prezydenta Miasta Płocka oraz pamiątkową statuetkę z rąk prezesa Tomasza Marca.

Pierwsza akcja w wykonaniu Nafciarzy przerwana przez defensorów z Warszawy. Od początku meczu Nafciarze agresywnie. W wysokim pressingu próbują przeszkadzać rywalom. 4. minuta, dwa rzuty rożne z lewej strony bramki Nafciarzy, oba bez zagrożenia.

Szósta minuta spotkania, dośrodkowanie w pole karne Wisły, piłkę ręką pomagał sobie przyjąć Carlitos. Chwile później w polu karnym faulowany Krzysztof Kamiński.

Dziewiąta minuta, dośrodkowanie z lewej strony zablokowane przez Antona. Kolejny rzut rożny. Pierwszy strzał w tym meczu, Rosołek w jedenastej minucie wprost w ręce naszego bramkarza.

Czternasta minut, drugi strzał Rosołka, z pierwszej piłki, wysoko nad bramkę. Nafciarze zamknięci na swojej połowie, umiejętnie się bronią.

Osiemnasta minuta, w odpowiedzi kontratak Nafciarzy, Wolski do Šulka, ten na przedpole do Lewandowskiego. Jednak minimalnie niecelnie uderzył nasz napastnik. Po chwili strzał Slisza wprost w ręce Kamyka. W dwudziestej pierwszej minucie z kontratakiem ruszył tercet Rasak – Wolski – Lewandowski, podanie Rasaka do Lewego i… piłkarz Wisły zagrał ręką…

Dwudziesta czwarta minuta, strzał sprzed pola karnego Carlitosa, w środek bramki. W odpowiedzi soczysty strzał Šulka, minimalnie nad poprzeczka bramki Tobiasza. 28 minuta, zbyt lekkie podanie Šulka do Kamińskiego jednak bez konsekwencji. Za chwile do małej sprzeczki pomiędzy piłkarzami doszło na murawie. W efekcie żółtymi kartkami ukarani zostali Josue i Szwoch.

30 minut walki za nami, okazje były po obu stronach. Na boisku daje się wyczuć, że żaden z zespołów tanio skóry nie sprzeda. Na trybunach atmosfera świetna, doping od pierwszych minut. 34. minuta, żółta kartka dla Rosołka za faul na Damianie Rasaku. 35. minuta, Wolski indywidualnie i… od bramki Tobiasz. Po okresie przewagi legionistów, zespól z Płocka przejął inicjatywę i raz za razem próbuje nękać obronę stołecznego zespołu. 40. minuta, przy linii bocznej na wysokości pola karnego faulowany Šulek. Piłkę ustawił Dominik Furman. Dośrodkowanie jednak bez efektu. Poprawka z drugiej strony i… rzut rożny. Przy piłce ponownie Furman, wybijają obrońcy. Strzał Rasaka z powietrza, nad bramką. 45. minuta, faulowany przed polem karnym Adam Chrzanowski. Dośrodkowanie Furmana, po chwili zamieszanie w polu karnym, jednak na spalonym jeden z Nafciarzy. Po chwili sędzia Jakubik zakończył pierwsza część spotkania.

W przerwie oba zespoły bez zmian. 50. minuta meczu, pierwszy strzał w drugiej połowie. Josue niecelnie. Chwile później w naszym polu karnym Wszołek fauluje Antona. 54 minuta, pierwsza groźna akcja Nafciarzy. Bardzo dobre przejecie Rzeźniczaka, podanie do Davo, ten wypuszcza Wolskiego jednak minimalnie zbyt mocno i piłkę przejmuje Tobiasz. W odpowiedzi strzał głowa Wszołka, obok bramki.

foto PAP

55. minuta na zegarze i GOOOOOL dla Nafciarzy, po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego piłkę w bramce umieszcza Mateusz Lewandowski. W całej tej akcji doszło do niecodziennej sytuacji, w polu karnym rywali znalazł się Jakub Rzeźniczak, robiąc tym samym przewagę w ofensywie. Co ciekawsze w chwili strzelenia bramki przy linii bocznej czekał już Lukasz Sekulski, który zastąpił strzelca bramki. Druga zmiana to zejście Damiana Rasaka, a w jego miejsce pojawił się wracający po urazie Aleksander Pawlak.

59 minuta i… rzut karny dla Legionistów… Wchodzącego w pole karne Filipa Mladenovicia faulował Martin Šulek. Piłkę na 11 metrze ustawił Josue, naprzeciwko niego Krzysztof Kamiński. Niestety, remis. Podwójna zmiana w zespole Legii, Patryka Sokołowskiego i Macieja Rosołka zastąpili Blaz Kramer i Bartosz Kapustka. 64 minuta, Carlitos z łatwością oddaje strzał, jednak nad bramka, rzut rożny dla Legii z którego nic nie wynika. Po chwili kolejne uderzenie, tym razem Josue wprost w ręce Kamyka. Luźne spostrzeżenie redaktora – Josue nie zostanie ulubieńcem kibiców w Płocku. Wręcz wypada dodać, że jego boiskowe zachowanie zasługuje na miano buraka sezonu.

70. minuta i Krzysztof Kamiński ratuje nas przed utratą bramki. W tylko sobie wiadomy sposób broni strzał głowa z najbliższej odległości w wykonaniu jednego z Legionistów.

Przygotowane są dwie kolejne zmiany, na boisku pojawia się Damian Warchoł i Filip Lesniak. Zanim to nastąpi, jeszcze jeden groźny strzał legionistów. Bartosz Kapustka uderzył w kierunku naszej bramki, jednak na posterunku Kamyk. W odpowiedzi… GOOOOL dla Nafciarzy, Asystę Rafała Wolskiego na bramkę zamienia !!ŁUKASZ SEKULSKI!! Jest to dopiero druga bramka naszego snajpera w tych rozgrywkach. Zapowiadane zmiany, boisko opuszczają Davo i Mateusz Szwoch. W ich miejsce wspomniani Warchoł i Lesniak. Kolejna sprzeczka na boisku i znowu w roli głównej, ponownie Josue.

Niestety po jednym z pojedynków w polu karnym leży jeden z Nafciarzy, koledzy z drużyny i sztab medyczny sygnalizują konieczność zmiany. Boisko opuszcza grający z numerem 19 Martin Šulek w jego miejsce młodziutki Igor Drapiński. 83. minuta, rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne, uderza Warchoł i nie ma bramki. Dobitka sprzed pola karnego Furmana niecelna.

Pięć minut do końca spotkanie, dośrodkowanie Warchoła, w ekwilibrystyczny sposób wybija Jędrzejczyk. Z rożnego Furman, piłkę wybijają Legioniści, dogranie w pole karne Wolskiego i po strzale Sekula od bramki Tobiasz. Żółtą kartka ukarany Filip Lesniak za przeszkadzanie we wznowieniu gry. 88. minuta strzał nr 17 w Legii, rzut rożny po rykoszecie. W odpowiedzi nieudany kontratak Nafciarzy, na boisku leży Jakub Rzeźniczak. Nasz kapitan wymaga pomocy służb medycznych.

Sędzia do podstawowego czasu gry dolicza 5 minut. W zespole Legii kolejna zmiana, nr 20 Ernest Muçi przygotowany do wejścia, zastąpi on Bartosza Slisza. Niestety nasz kapitan nie jest zdolny do kontynuowania gry. Będziemy kończyć spotkanie z przymusu w 10. Kuba Rzeźniczak opuszcza boisko na noszach, Życzymy zdrowia Kapitanowi! A jednak nie na noszach, a o własnych siłach! To się nazywa wola walki! Po zejściu Jakuba rolę jednego ze stoperów przejął… ŁUKASZ SEKULSKI! Warto też wspomnieć, że od pojawienia się na boisku Olka Pawlaka, Wisła grała trzema stoperami. Końcówka meczu to dużo nerwów i fauli Legionistów. Nafciarze umiejętnie kontrolują przebieg doliczonego czasu gry. Króluje w tym Damian Warchol, raz za razem wymuszając kolejne faule.

foto PAP

KONIEEEC!! 3 punkty zostają w Płocku, a my czekamy na wtorkowy pojedynek w ramach Fortuna Pucharu Polski!!

Kopnij dalej

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz