Historia spotkań ze Stalą Mielec

Przed nami spotkanie z podopiecznymi Adama Majewskiego – Stalą Mielec. Czas zobaczyć jak wyglądały dotychczasowe starcia ze Stalą w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwsze spotkanie

Pierwszy raz w Ekstraklasie ze Stalą Mielec spotkaliśmy się w sezonie 1994/95. Spotkanie 17. kolejki odbyło się 27 listopada 1994 roku w Płocku i zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla gości zdobył Rafał Domarski w 22 minucie, a dla Nafciarzy w 76 minucie Adam Majewski.

SKŁADY:

Petrochemia Płock

Koszarski – Bukowski, Milewski, Dec, Serocki (67, Majchrzak), Krzywkowski, Miąszkiewicz, Dylewski, Majewski, Traczyk, Siadaczka

Stal Mielec

Wyparło – Kukowski, Federkiewicz, Łętocha, Tomanek, Ruta, Barnak, Kupidura, Kloc, Cygan, Domarski (87, Konopelski)

Żółte kartki: Bukowski, Krzywkowski

Pierwsza wygrana Nafciarzy

Na pierwsze zwycięstwo Nafciarzy nad Stalą trzeba było do ostatniego sezonu – 2021/22. W ostatniej kolejce sezonu Wisła pokonała przyjezdnych z Mielca 3:0. To również jest najwyższa i jedyna wygrana Wisły w meczach ze Stalą. Bramki dla Wisły zdobywali: Aleksander Pawlak w 37 minucie, Filip Lesniak w 73 minucie, a wynik spotkania w 86 minucie ustalił Marko Kolar.

SKŁADY:

Wisła Płock

Kamiński – Pawlak, Michalski, Rzeźniczak, Tomasik – Szwoch (74, Rasak), Furman, Lesniak (81, Gerbowski), Jorginho (81, Cielemęcki), Wolski (68, Kolar) – Sekulski (68, Warchoł)

Stal Mielec

Mrozek – Granlund (61, Wrzesiński), Żyro, Matras, Flis, Wawszczyk (78, Maj) – Sitek (78, Kłos), Kasperkiewicz (69, Budziński), Domański, Tomasiewicz (78, Poreba) – Zawada.

Żółte kartki: Michalski, Tomasik, Szwoch – Sitek

Najwyższa porażka

3 grudnia 2021 roku Nafciarze schodzili z murawy pokonani przez Stal 2:1 i jest to najwyższa porażka, bo jedyna w starciach ze Stalą. Bramki dla gospodarzy zdobyli: z rzutu karnego Grzegorz Tomasiewicz w 22 minucie i Mateusz Mak w 45 minucie. Honorowe trafienie dla Nafciarzy zaliczył Marko Kolar w 89 minucie.