Nafciarski typer – podsumowanie (dzień 12)

Za nami 12 dzień rozgrywek o mistrzostwo świata, turniej wszedł już w decydującą fazę. Sporo reprezentacji gra o życie i juz na tym etapie mamy kilka niespodzianek. Trafiła się nawet jedna sensacja.

Na pierwszy ogień poszło starcie Chorwacji z Belgami. Pierwszy tego dnia mecz o być albo nie być. Chorwatom do awansu wystarczył remis, Belgowie aby pozostać w grze potrzebowali 3 punktów. Niestety, albo stety, zależy dla kogo. Złote pokolenie belgijskiej piłki, jak zwykło się mawiać o Lukaku i spółce, żegna się z turniejem. Sam wyżej wymieniony napastnik miał w końcówce meczu „na nodze” a właściwie na przyrodzeniu piłkę na wagę awansu. Jednak nie umiał wepchnąć jej do Chorwackiej bramki i mecz zakończył się remisem. A gdyby mieli naszego „białego Lukaku” to by na pewno awansowali!

W drugim rozstrzygającym spotkaniu tej grupy reprezentacja Maroka mierzyła się z grającymi już o nic Kanadyjczykami. Mecz zakończył się zwycięstwem Maroko, a pięknie grająca Kanada kończy Mundial bez chociażby punktu. Maroko tym samym wygrywa grupę a Kanada tytuł pięknie grającej reprezentacji bez zdobytego chociażby punktu. Zawsze fajnie ładnie grać. Jednak jak pokazały te Mistrzostwa, lepiej zbierać punkty niż pochwały!

Subiektywne podsumowanie grupy F:

  • Na mundialu nie przyznaje się punktów za styl. Tak często w Polsce opiewany ofensywny i odważny styl gry Kanadyjczyków przyniósł im równe zero punktów i sprawił że po 3 spotkaniach wracają oni do kraju syropu klonowego.
  • Maroko jak większość reprezentacji z Czarnego Lądu może jeszcze w tym turnieju zaskoczyć. Pokazali, wygrywając grupę, że będą trudnym przeciwnikiem dla kolejnych rywali. Teraz na ich drodze Hiszpania.

Druga dawka piłkarskich emocji czekała na nas już o 20. I tutaj crème de la crème Mistrzostw Świata. Najpierw mała niespodzianka, Japonia w spotkaniu z Hiszpanią inkasuje 3 punkty wygrywając 2:1. Dodatkowo zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w grupie E. Nie chce umniejszać zwycięstwa reprezentacji kraju kwitnącej wiśni ale coś czuję że Hiszpanie to nie do końca chcieli wygrać w tej sytuacji swoją grupę. Tą porażka postawili się w kolejnej fazie naprzeciw reprezentacji Maroka a Japonia niejako skazała się na zawsze groźna w dużych turniejach Chorwację. Celowo czy nie, zawsze fajnie że obie te reprezentacje pomogły odesłać Niemców do Berlina.

A teraz moim państwo wjeżdża sensacja najgrubszego kalibru. Kiedyś słynny Gary Lineker powiedział że „piłka nożna to taka dyscyplina sportu w której 22 facetów gania za piłką przez 90 minut a na koniec i tak wygrywają Niemcy”. No cóż Gary, not today! Chociaż w sumie, Niemcy tym razem też wygrali, tylko że było to zwycięstwo pyrrusowe. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów żegna się z turniejem 😂🤣😂. Chociaż awans był blisko, wystarczyło tylko strzelić jeszcze … 5 bramek 😂🤣😂 Warto dodać że chyba pierwszy raz odkąd pamiętam żegnają się z turniejem rangi mistrzostw świata wcześniej niż reprezentacja Polski. I co krytycy Czesława I Awansującego? Nadal was boli nasz styl? Swoją drogą, patrząc na social media, chyba więcej radość sprawiło nam to że Niemcy odpadli niż to że nasza reprezentacja gra dalej.

Subiektywne podsumowanie grupy E

  • Niemcy jadą do domu
  • Hiszpania i Japonia bardzo mocno im w tym pomogły, zapewne przypadkiem.
  • Przez 3 minuty Hiszpanie też byli poza turniejem( to dopiero by była sensacja).
  • Niemcy jadą do domu wcześniej niż Polscy piłkarze.
  • Japonia sprawiła chyba największa sensację na tym turnieju ogrywając zarówno Niemców ( tak tych co jada już do domu) i Hiszpanów.
  • Hiszpanie pokazali prócz pięknej gry z Kostaryka że umieją w kalkulacje na turniejach.
  • No i najważniejsze, Reprezentacja Niemiec odpada z Mistrzostw Świata w Katarze już na etapie fazy grupowej.

TOP 10 TYPERÓW

1. King of Oxford 209
2. janywyczesany 206
3. Seba 186
4. Gołąb (RG) 183
5. Robert 180
6. Damian K. 178
7. Arkadiusz 174
8. LuKass 173
9. Wojciech 170
10. Sawik88 166

>>>Pełen ranking<<<

>>>Dzisiejsze mecze<<<

Kopnij dalej

Dodaj komentarz