Krótka Piłka Extra z Fabianem Hiszpańskim

Fabian Hiszpański to wychowanek naszego klubu. W naszych barwach rozegrał 126 spotkań, w których zdobył 4 bramki. W pierwszej drużynie grał w latach 2011 – 2016 z półroczną przerwą w 2015 roku kiedy reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko – Biała. Z Wisłą przeszedł drogę od II ligi, aż po awans do Ekstraklasy. Niestety, nie było mu dane zagrać w naszych barwach w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie występuje w Stali Mielec, w której trenerem jest Adam Majewski wychowanek naszego klubu 🙂

Co u ciebie słychać? Jak ocenisz rundę jesienną w swoim wykonaniu?

Siemka u mnie wszystko na miejscu 🙂 zdrówko jest więc niczego nie brakuje 🙂 Jak oceniam rundę…? Myślę że bardzo dobrze udało się strzelić debiutancką bramkę w Ekstraklasie i do tego zrobiliśmy niezły wynik na półmetku rozgrywek, lecz czujemy lekki niedosyt szczególnie po meczach z Wisłą Płock i Warta Poznań, mogliśmy skończyć rundę na 3 miejscu.

Jak wspominasz swoje początki w pierwszej drużynie? Zaczynałeś akurat kiedy klub zaliczał swój najgorszy okres.

Debiut w pierwszym zespole to było spełnienie dziecięcego marzenia. Urodziłem się w Płocku i swój pierwszy mecz w roli kibica zaliczyłem w wieku 3 lat. Gdy już świadomie oglądałem mecze Wisły z trybun to marzyło się o tym, żeby móc zagrać na tym stadionie przy swoich kibicach, kolegach.
Tak, jak powiedziałeś. Moje początki w pierwszej drużynie przypadły podczas najgorszego okresu Klubu. Mimo to wspominam go bardzo dobrze. Pierwszy mecz na własnym stadionie przy dopingu swoich kolegów to coś niesamowitego!
Pierwsze strzelone bramki, a przede wszystkim awanse do wyższych lig i awans do upragnionej ekstraklasy, w której nie udało mi się już zagrać w barwach Wisły. Teraz w roli kibica, ale mam nadzieję, że ta rola jeszcze się zmieni.

Szatnia po awansie do pierwszej ligi. Każdy wspomina ją z wielkim sentymentem. Co według ciebie stanowiło klucz do takiej atmosfery?

Oj tak życzę każdemu zawodnikowi, żeby był częścią takiej ekipy w jakiej ja miałem przyjemność być. Cała drużyna funkcjonowała nie tylko na boisku, ale i poza nim. Jeden wielki kolektyw co odzwierciedlały wyniki i miejsce w tabeli.

Jakaś śmieszna anegdotka z szatni?

Chciałbym coś powiedzieć, ale to co się dzieje w szatni zostaje w szatni 😅

Z perspektywy czasu żałujesz odejścia do Podbeskidzia? Przed odejściem byłeś podstawowym zawodnikiem Nafciarzy.

Czy żałuję? Nie. Tak miało być i nie chce się nad tym rozwodzić. Wróciłem jeszcze na wypożyczenie do Wisły   i w tym czasie zrobiliśmy upragniony awans do Ekstraklasy to był bardzo fajny okres awansować do ekstraklasy jako wychowanek klubu nie ma nic piękniejszego jak feta w swoim mieście.

Kulisy transferu do Stali. Zadzwonił do ciebie trener Majewski i powiedział ci, że cię chcę? Znaliście się wcześniej z Wisły.

Z trenerem Adamem Majewskim jestem w stałym kontakcie praktycznie od zawsze. Jako Asystent trenera Kaczmarka miał bardzo duży wpływ na moją grę, kierował w moją stronę bardzo dużo podpowiedzi za co jestem mu wdzięczy.
Trener potrzebował w Stali Mielec zawodnika do rywalizacji na pozycji wahadłowego, rozmawiałem z trenerem powiedziałem że jestem gotowy i doszliśmy do porozumienia.

Czy otrzymałeś kiedyś propozycję powrotu do Wisły?

Na ten moment od mojego odejścia nie otrzymałem niestety żadnej propozycji ze strony klubu.

Według ciebie Wisła jest w stanie w tym sezonie powalczyć o historyczny wynik?

Wisła Płock jest mocnym zespołem w tym sezonie myślę, że mogą powalczyć o naprawdę wysokie cele, nie chce wyróżniać poszczególnych zawodników lecz na papierze wyglądają bardzo fajnie.

Mecz otwarcia nowego stadionu Wisła Płock – Stal Mielec? 😊

Myślę że to fajny pomysł w końcu w Stali mamy kilka postaci związanych mocno z Wisłą Płock. Są trenerzy Majewski, Fabianowicz czy zawodnicy Mikołaj Lebedyński, Piotrek Wlazło, którzy również zostawili za sobą kawał historii w barwach Nafciarzy.
Zawsze marzyłem o tym żeby brać udział w otwarciu nowego stadionu w Płocku lecz nie brałem pod uwagę tego że będę przeciwnikiem
😅
Ale to by było Święto.

Kilka słów do kibiców Wisły.

Zapełnijcie nowy stadion do ostatniego krzesełka w każdym meczu, pokażcie jak się kibicuje w naszym mieście. Powodzenia i do zobaczenia na stadionie.

Dziękujemy za rozmowę!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz