Krótka Piłka z Martinem Šulkiem – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dziś 25. urodziny obchodzi Martin Šulek. Urodzony w Trenczynie zawodnik, jest wychowankiem tamtejszego AS Trenčin, z którym zdobył mistrzostwo i Puchar Słowacji w sezonie 2015/16. Do Wisły Płock dołączył w maju 2022.

Martin, jak zdrowie? Trzeba przyznać, że wejście do Wisły miałeś pechowe, jeśli chodzi o urazy.

Tak. Od początku byłem w porządku i gotowy do gry w meczach, ale potem skręciłem kostkę około 4 razy i przeciągało się to do końca rundy jesiennej, ale teraz w końcu jest dobrze i mogę się skupić tylko na piłce nożnej.

Za tobą runda w lidze polskiej, jak byś porównał polską Ekstraklasę do ligi słowackiej?

Powiedziałbym, że tutaj w Polsce tempo meczów jest wyższe, drużyny są lepiej przygotowane fizycznie i taktycznie niż w lidze słowackiej.

Pavol Staňo, powiedział nam, że przed sezonem miałeś ofertę z Lecha Poznań. Co zdecydowało, że wybrałeś Wisłę? Trener Staňo był głównym powodem tej decyzji?

Otóż zainteresowanie było jakieś 3 lata temu, ale kluby nie dogadały się finansowo i się rozpadło. Trener Staňo zadzwonił do mnie latem i powiedział, że chciałby mnie w drużynie, a ponieważ się znamy i ja też znam Kydena i Lesyho (Vallo i Lesniak – przyp. red.), to nie była trudna decyzja.

Jak podoba ci się Płock? Zdążyłeś już poznać miasto? Masz jakieś swoje ulubione miejsca?

Miasto jest fajne, trochę mi zajęło zorientowanie się, gdzie co jest, ale już wszystko wiem. Moja dziewczyna i ja zwykle chodzimy na spacer po starówce.

W Wiśle zdążyłeś już wystąpić jako prawy obrońca, półprawy w trójce i środkowy obrońca. Na której pozycji i w jakim ustawieniu czujesz się najlepiej?

Najlepiej czuję się, gdy gramy czwórką obrońców i jestem na prawej obronie, bo uważam się za bardziej ofensywnego zawodnika i na prawej stronie mam więcej okazji do wyjścia do przodu niż jako środkowy obrońca.

Z kim w szatni masz najlepsze relacje?

Na początku często przebywałem z Kydenem i Lesym, dopóki nie pomogli mi się przystosować. Chłopaki dobrze mnie przyjęli, jest świetna grupa, więc dobrze dogaduję się ze wszystkimi.

Jak przebiega obóz? Pogoda bardzo wam się daje we znaki?

Pierwsze dni przeszkadzała nam pogoda, bo u nas bez przerwy padało, ale jak na razie wszystko jest w porządku, nie wpływa to w żaden sposób na treningi i ciężko pracujemy każdego dnia.

Jakie cele stawiasz sobie przed rundą wiosenną?

Przede wszystkim chciałbym rozegrać więcej meczów niż w części jesiennej i pomóc drużynie w uzyskaniu dobrych wyników, abyśmy zajęli jak najwyższe miejsce w lidze

Największe piłkarskie marzenie?

Chciałbym grać w jednej z TOP 5 najlepszych lig na świecie.

Czy wiesz co w języku polskim oznacza “karniaczek”? 😊

Według tego co myślę, powiedziałbym rzut karny, ale wcale nie jestem pewien 😅

Kilka słów do kibiców 😊

Pozdrawiam wszystkich kibiców Wisły Płock i mam nadzieję, że w części wiosennej przyjdziecie na stadion w największej liczbie, bo wasz doping będzie nam potrzebny i mam nadzieję, że odwdzięczymy się wam na koniec sezonu.

Dziękujemy za rozmowę.

Jubilatowi życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz wielu goli dla naszej Wisełki.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz