Krótka Piłka z Maciejem Famulakiem!

Jeszcze nie tak dawno był wyróżniającym się piłkarzem Olimpii Elbląg. Od środy już w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Przed Państwem Maciej Famulak.

1. Zacznijmy od czegoś trudniejszego. Wisła po nieudanym sezonie w Fortuna 1. Lidze znalazła się na zakręcie. Klub przechodzi istną rewolucję kadrową. Czy uważasz, że Nafciarze w przyszłym sezonie będą w stanie powalczyć o powrót do Elity?

Uważam, że w nadchodzącym sezonie Wisła jest w stanie powalczyć o awans do Ekstraklasy. Taki jest cel klubu, taki cel myślę ma każdy zawodnik. Klub jest aktywny na rynku transferowym. Zależy mu, żeby zbudować dobry zespół, więc cel, jakim jest awans, może uznać za bardzo realny.

2. Dla Ciebie będzie to debiut w Fortuna 1. Lidze, czujesz już presję?

Nie czuję presji. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu, sparingu i meczu ligowego. Czerpię dużo radości z gry w piłkę i będę to chciał pokazać na boisku.

3. Twoje największe atuty na boisku to?

Myślę, że jest to drybling, podanie i strzał z dystansu.

4. Skoro mowa o atutach to warto też zapytać o to, co byś chciał w swojej grze poprawić?

Gra głową, z tym mam największe problemy. Nie mówimy tu o myśleniu na boisku, tylko o strzałach z głowy.

5. Patrząc na Twoją dotychczasową karierę, można by się pokusić o stwierdzenie, że przychodzisz do Wisły jako „człowiek orkiestra”. Możesz grać na dowolnej pozycji w ofensywie, nawet jako defensywny pomocnik. Gdzie na boisku czujesz się najlepiej?

Grałem na wielu pozycjach, ale to było niewiele, porównując występy na pozycjach ofensywnego pomocnika czy skrzydłowego, gdzie czuję się najlepiej.

6. Twój piłkarski idol z dzieciństwa to?

Ronaldinho, ponieważ dostałem od taty swoje pierwsze koszulki Barcelony i Reprezentacji Brazylii, właśnie z nazwiskiem tego zawodnika. Później był czas Neymara i Messiego.

7. Od 2017 roku zobaczyłeś w sumie 37 żółtych kartek, jednak niemal 1/3 z nich, bo aż 12 w poprzednim sezonie. Z czego wynikała tak duża ilość kar indywidualnych ostatnimi czasy?

Z ilości kartek na pewno nie jestem zadowolony. Na początku były to kartki za faule, później dochodziły do tego dyskusje z sędziami, przez które w poprzednim sezonie otrzymałem kilka kartek. Dlatego czas to zmienić i przestać łapać „głupie” kartki podczas meczu.

8. Kilka słów do kibiców Nafciarzy…

Wierzę w to, że kibicie będą zadowoleni z mojej osoby. Będę ciężko pracował na boisku i poza nim. Liczę na wsparcie w nadchodzącym sezonie dla drużyny i wspólnie grajmy do jednej bramki.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. renegat

    wierze, ze to udany transfer. ale wierze rowniez, ze oslabilismy sie dotychczas duzo bardziej, niz wzmocnilismy,

Dodaj komentarz