Krótka Piłka Extra z Damianem Zbozieniem

Zboziu przyszedł do Wisły przed sezonem 2020/21 z Arki Gdynia. W naszych barwach rozegrał 32 spotkania. Od obecnego sezonu reprezentuje barwy pierwszoligowego Górnika Łęczna.

Co u Ciebie słychać? Jak zdrowie przed startem rundy?

Dziękuję wszystko dobrze 😜 okres przygotowawczy w pełni przepracowany i oby efekty były widoczne w nadchodzącej rundzie.

Tęsknisz za Płockiem? Pytam o miasto, bo za klubem to wiadomo, że tak. 😉

Jest kilka miejsc, które z żona lubiliśmy odwiedzać w Płocku i chętnie byśmy jeszcze kiedyś zajechali 😜 Może będzie okazja po otwarciu nowego stadionu, bo chciałbym go zobaczyć w pełnej krasie.

Fot. Wisła Płock S.A.

Jak wspominasz swoją przygodę z Wisłą? 32 spotkania rozegrane, 2.500 minut na boisku w Wiśle? Dużo? Mało?

Oczywiście chciałoby się zawsze grać wszystko, ale cieszę się, że byłem częścią tej drużyny i mogłem reprezentować Nafciarzy💪. Pomogłem w walce o utrzymanie, potem w kolejnym sezonie wykręciliśmy fajny wynik 😜

Który moment wspominasz z pobytu w Płocku najlepiej?

Najlepiej wspominam zwycięstwo na Wiśle Kraków 3:0 za trenera Sobolewskiego. Super mecz w naszym wykonaniu. Nastawienie, realizacja założeń i ogólnie podejście do tego meczu, bo w tygodniu było wiadomo też jak trenerowi zależy, żeby tam wypaść dobrze.

Fot. WP SportoweFakty/ Krzysztof Porębski 

Co było czynnikiem kluczowym, że odszedłeś, pomimo że chwilę wcześniej przedłużyłeś umowę?

Dostałem fajną propozycję z Górnika Łęczna. Dłuższy kontrakt, co w moim wieku było kluczowe, natomiast decyzja nie była łatwa. Długo z Prezesem dyskutowaliśmy na ten temat, ale zdawałem sobie sprawę, że w tym sezonie byłbym tylko uzupełnieniem i wsparciem dla młodzieży. Szans na grę nie miałbym zbyt wiele, a jestem ambitny i zawsze chciałbym grać i pewnie tak już mi zostanie, niezależnie od tego, że się starzeję😜 Dlatego po namyśle zdecydowałem się na zmianę.

„Chciałbym na ciebie stawiać, ale dyrektor sportowy jest za Vallo.” Faktycznie tak było? (Może być pomidor) 😊

Hehe 😂 Kto ma wiedzieć, ten wie😜. Natomiast takie jest życie i często czynniki pozasportowe mają wpływ na rożne decyzje i nie ma co się temu dziwić albo obrażać. Piłka to biznes. Kluby to firmy i muszą zarabiać, więc też często opłaca się grać młodymi chłopakami, za których można dostać pieniądze 😜. Starsi raczej pomagają w trudnych momentach 😜.

Fot. FotoPyk

Cele twoje oraz zespołu na tę rundę?

W tej rundzie chcemy regularnie punktować, zapewnić sobie utrzymanie jak najszybciej, a przede wszystkim zbudować podwaliny pod przyszły sezon, bo chcemy tam powalczyć o awans. Na pewno też Puchar Polski jest dla nas ważny, bo mamy spotkanie, dzięki któremu możemy napisać historię Górnika Łęczna i po raz pierwszy w historii wejść do półfinału. O to będziemy walczyć!

Po zakończeniu kariery piłkarskiej idziesz w coś związanego z piłką czy muzyką?

Chciałbym zostać komentatorem piłkarskim i będę próbował się w tym kierunku rozwijać. Muzyka hobbistycznie oczywiście zawsze.

Fot. Wisła Płock S.A.

Kilka słów do kibiców 😊

Pozdrawiam wszystkich, bardzo dużo ciepła od was otrzymałem na mieście i stadionie! Trzymam kciuki cały czas za Wisełkę i oby do zobaczenia na stadionie!

Dziękujemy za rozmowę!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz