NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #14 – #BiletDlaSzwocha?

W 1. rocznicę wpierdolu 7:1 w Częstochowie rozegraliśmy spotkanie z Motorem Lublin na wyjeździe.

Przed tym meczem wielu z nas remis brało w ciemno, ale czy teraz ktoś ma poczucie, że ten remis został wywalczony?  Nie. Grający w osłabieniu przez całą drugą połowę Motor zdołał jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, podczas gdy my musieliśmy ratować się Janusem. I to właśnie Janus strzelił gola, który dał nam 1 pkt. Inaczej Nafciarze wróciliby do Płocka SKOMPROMITOWANI. Boże, chroń Ķrzyśka przed kontuzjami, bo bez niego spadniemy.

Drużyna bez charakteru, bez jaj, bez liderów, bez pomysłu. Tak to właśnie wygląda.

Swoją drogą czy wy też zastanawiacie się na kogo ma kwity Mateusz Szwoch, że jeszcze jest w tej drużynie? Czy potrzebujemy kolejnego wietrzenia szatni? Czy kogoś, kto tą szatnią wstrząśnie w odpowiednim momencie? Sekul, zrób coś, bo znowu obudzimy się na 5 punktów przed spadkiem.

Trener Żuraw i trener Feio po meczu #MOTWPŁ ⤵️

WIELKI Krzysztof Janus i Cielu po meczu ⤵️

Kulisy meczu ⤵️

Reszta świata o meczu ⤵️

LUBLIN.WYBORCZA.PL: Osłabiony Motor pokazał charakter. Remis lublinian z Wisłą Płock

Fot. Wisła Płock

Płocczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, długo utrzymywali się przy piłce. Starali się też strzelać z dalszej odległości. Mocno uderzył z dystansu Radosław Cielemęcki, ale lubelski golkiper zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. W 79. minucie groźnie się zrobiło w polu karnym Motoru, ale goście chcieli chyba zagrać zbyt koronkowo i skończyło się na strachu. Lublinianie nie byli jednak dłużni i też zagrażali płockiej bramce. Golkipera gości próbował pokonać Jakub Lis, ale Bartłomiej Gradecki był na posterunku. Riposta Wisły była jednak natychmiastowa i wprawdzie w 90. minucie stuprocentowej sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystał Sekulski, ale chwilę później Krzysztof Janus uderzeniem w róg doprowadził do wyrównania.

https://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,35644,30372185,oslabiony-motor-pokazal-charakter-remis-lublinian-z-wisla-plock.html

PORTALPLOCK.PL: Wisła się nie popisała. Nafciarze przez 45 minut grali w przewadze, a remis uratowali w doliczonym czasie gry

Fot. Wisła Płock

W kuriozalnych okolicznościach, mając przed sobą tylko pustą bramkę, z odległości około metra skiksował Łukasz Sekulski. W 99 na 100 sytuacji kończy się to bramką, ale piłka poleciała w bok. Po kilku chwilach znalazła się jednak pod nogami Janusa. 37-latek zadryblował na skraju pola karnego. Zrobił zwód prawą nogą, strzelił lewą, a futbolówka niespodziewane wpadła po krótkim słupku bramki Budziłka! Wisła uratowała remis w doliczonym  czasie gry.

https://portalplock.pl/sport/wisla-sie-nie-popisala-nafciarze-przez-45-minut-grali-w-przewadze-a-remis-uratowali-w-doliczonym-czasie-gry/M4AgEDWJHJxOSfYlQfiS

RMIXX.PL: Szczęśliwy remis piłkarzy nożnych Wisły Płock w Lublinie

Fot. Wisła Płock

Gra Wiśle w przewadze jednego zawodnika w drugiej połowie zupełnie się nie układała, to Motor był drużyną lepiej poukładaną i agresywniejszą. Takie aktywne podejście w defensywie dało Lublinianom odbiór piłki i możliwość przeprowadzenia kontry, która przyniosła bramkę Pawła Szarka i prowadzenie 2:1. Wisła biła głową w przysłowiowy mur i nie radziła sobie zupełnie na szczelnie ustawioną obronę zawodników Goncalo Feio. Nie można odmówić woli walki płocczanom, brakowało jednak dokładności oraz cierpliwości w ich grze. Na boisku w 76. min w szeregach Nafciarzy pojawił się Krzysztof Janus i to on uratował remis, strzelając gola w ostatniej minucie podstawowego czasu.

https://rmixx.pl/wywiady/szczesliwy-remis-pilkarzy-noznych-wisly-plock-w-lublinie

Youtube o meczu ⤵️

Ligowiec, o meczu Wisły z Motorem możecie posłuchać od 1:36:55

Weszłopolscy powrócili na kanał weszło, a wraz z tą zmianą nastąpiło również odświeżenie formuły programy i co dla nas najważniejsze – powrót segmentu o 1 lidze. 

Z ciekawostek – Pavol Staňo przypomniał o sobie w ostatnim tygodniu, a to za sprawą jego ewentualnego powrotu na ławkę trenerską. Klubem, który ma zaryzykować jest Stal Mielec. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że mimo jego zapewnień po zwolnieniu z naszego klubu, iż nie będzie obciążał budżetu Wisły- nadal pozostaje na liście płac.

Więcej przeczytacie tu ⤵️

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1090132/media-pavol-stano-wraca-do-ekstraklasy

No i najważniejsi o meczu – kibice ⤵️

Na początek nius – zostaliśmy nominowani do nagrody SPORTOWY FILM ROKU, a właściwie to historia o jednym z nas – Hiroakim, który przybył z dalekiej Japonii by w zeszłym sezonie wspierać Nafciarzy w walce o utrzymanie.

Na koniec jeszcze łapcie dyskusję z prezesem Sadczukiem

A Prasówkowy Puchar Przechodni 🏆 wędruje dziś do ⤵️

Podzielamy zdanie Thomasona i gratulujemy wygranej.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz