Nafciarski Przegląd Mediów #28 – CEL – UTRZYMANIE!

Po 28. kolejce nie pozostaje nam nic innego jak się cieszyć. Cieszyć, że ten sezon dobiega już końca i że uda nam się najpewniej osiągnąć, niezmienny od naszego powrotu do ESA, cel – utrzymanie. Gdybyśmy nie byli „rewelacją początku sezonu” nie mielibyśmy na to szans. 

Forma Nafciarzy w meczu z Piastem była daleka od przyzwoitej. Bartek Gradecki, który tydzień wcześniej jak lew bronił naszej bramki, tym razem wpuścił tzw. szmatę, bo piłka nie tyle co wpadła, a doturlała się poza linię bramkową. Zatem dla nas wszystkich lepiej, że do końca jeszcze tylko sześć kolejek, a do utrzymania brakuje niewiele. Co prawda w terminarzu jeszcze wyjazd na Legię, która zajmuje 2. miejsce w tabeli i domowy mecz z Rakowem, który jest najbliżej zdobycia tytułu mistrza Polski, więc łatwo nie będzie, ale WISŁO, MY WIERZYMY!

Ciężko szukać pozytywnych komentarzy na nasz temat po niedzielnym meczu, ale prześledźmy jednak co pisano czy mówiono w internecie.

Na początek jak zwykle trenerzy.⤵️

Mamy dla was też świeżutkie kulisy⤵️

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 180. Brakuje nam akcji oskrzydlających – Dariusz Krzywkowski

Fot. Wisła Płock

Co można powiedzieć na temat meczu? Mecz się odbył, grały dwie drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli. Jeśli ktoś myślał, że to będzie przyjazny, spokojny mecz, to się mylił. Wygrała drużyna, która chciała wygrać ten mecz i która strzeliła, po błędzie naszego bramkarza, gola, a przede wszystkim ta, która stworzyła sobie wiele więcej sytuacji, bo my mieliśmy ich bardzo mało, prawie żadnej.

Trudno się nie zgodzić z naszym byłym skrzydłowym… Jeśli chcecie dowiedzieć się co więcej powiedział gość Pawła Dylewskiego, to zapraszamy do odsłuchania lub do przeczytania całej rozmowy.⤵️

https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-180-brakuje-nam-akcji-oskrzydlajacych-dariusz-krzywkowski

PORTALPLOCK.PL: Bardzo słaby mecz Wisły i kuriozalny gol. Nafciarze przegrywają w Gliwicach

Fot. Wisła Płock

Trener Pavol Stano szuka, kombinuje, próbuje nowych rozwiązań. W Gliwicach po raz kolejny postawił na duet silnych napastników. Bramki Nafciarzom mieli zapewnić Łukasz Sekulski i Bartosz Śpiączka, ale zupełnie to nie zadziałało. Wisła grała bez klasycznych skrzydłowych, operujący na bokach obrony Piotr Tomasik i Jakub Szymański stwarzali zagrożenia. Przyjezdni pchali się środkiem i przez pierwsze 45 minut nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Piasta.

⤵️

https://portalplock.pl/wiadomosci/bardzo-slaby-mecz-wisly-i-kuriozalny-gol-nafciarze-przegrywaja-w-gliwicach/zL7aEC4hQSb7uef3pU1x

IGOL.PL: Piast Gliwice pokonuje bezbarwną Wisłę Płock i jest coraz bliżej utrzymania

Fot. Wisła Płock

Zwycięstwo w dzisiejszym starciu dałoby „Nafciarzom” bardzo wiele. W przypadku zdobycia trzech punktów drużyna z Płocka mogłaby już myśleć o zmaganiach w przyszłym sezonie w najwyżej klasie rozgrywkowej. Obecnie jednak ma przewagę pięciu punktów nad strefą spadkową i parę trudnych spotkań przed sobą. W kwietniu przyjdzie im walczyć z Legią, która nie przegrała ligowego starcia od połowy października. Co ciekawe, polegli wtedy właśnie z drużyną z Płocka. Kolejnym problemem Jakuba Rzeźniczaka i spółki jest fakt, iż ponieśli oni porażkę w każdym z ostatnich sześciu ligowych spotkań na wyjeździe. 

⤵️

https://igol.pl/piast-gliwice-pokonuje-bezbarwna-wisle-plock-i-jest-coraz-blizej-utrzymania

RMIXX.PL: Typowy mecz wyjazdowy. Wisła przegrywa w Gliwicach

Fot. Wisła Płock

Wcześniej słabsze wyniki można było (przynajmniej po części) zwalić na zbyt częste rotacje w wyjściowym składzie. Tym razem zmiana była tylko jedna, ale za to trener Staňo wywrócił do góry nogami formację zespołu. Wcześniej nieźle prezentowali się piłkarze grając 3 stoperami i 2 wahadłowymi (wygraliśmy tak tydzień temu z Zagłębiem), a nagle wracamy do typowej 4 w defensywie i bardzo wąskiego ustawienia bez skrzydłowych. Kibice Nafciarzy chyba już (niestety) się do tego przyzwyczaili, że wyjazd=przegrana. Płocczanie nie potrafią wygrać w delegacji od lipca zeszłego roku, a w Ekstraklasie tylko będąca już jedną nogą w 1. Lidze Miedź Legnica zdobyła mniej punktów na wyjeździe.

⤵️

https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/typowy-mecz-wyjazdowy-wisla-przegrywa-w-gliwicach

W Lidze Minus nasz mecz, i słusznie, na końcu w tzw. wolnych wnioskach. Ale kilka spostrzeżeń wartych uwagi⤵️

Losowanie spadkowiczów w Uniwersum Ekstraklasy, na które zapraszają Leszek Milewski i  Julek Sipika. Mecz z Piastem od 1:37:50

Cotygodniowe omówienie kolejki także na kanale meczyków. O nas krótko – żenująca Wisła Płock. 

Na koniec truskawka na torcie, czyli wasze komentarze z twittera

Na koniec jak co tydzień przypominamy jeszcze, że w płockim schronisku dla zwierząt wciąż na adopcję czeka nasz #sPAROWAny podopieczny – grzeczny i nieśmiały, a jednak pełen supermocy – kocurek BATMAN

Kopnij dalej

Dodaj komentarz