Nieudana inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu młodych Nafciarzy #WPŁMAZ

W pierwszym meczu rundy wiosennej drugi zespół Wisły przegrał na własnym boisku z Mazurem Karczew 2:1. Mecz był wyrównany, a o porażce zadecydowała kuriozalna bramka samobójcza.

W 32. minucie Nafciarze objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Patryka Leszczyńskiego. Niestety nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo już dwie minuty później prostopadłe zagranie za plecy za obrońców wykorzystał doświadczony pomocnik gości, Łukasz Puciłowski i tym samym doprowadził do wyrównania. Więcej goli w tej części meczu nie zobaczyliśmy i tym samym na przerwę piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 1:1. Optyczną przewagę w tej części gry mieli młodzi Nafciarze, ale nie można powiedzieć, żeby taki rezultat był dla nich niesprawiedliwy.

W 61. minucie goście objęli prowadzenie po bramce strzelonej przez…Adriana Szczutowskiego. Nasz napastnik wycofał piłkę w kierunku bramkarza będąc ustawionym ok 40 metrów od naszej bramki, czym zaskoczył wszystkich, na czele z Lodzińskim.

Friendly Fire Szczutowskiego

Po tym niespodziewanym ciosie Nafciarze ruszyli do ofensywy. Szansę na szybką rehabilitację miał Szczutowski, w spojenie trafiła piłka po strzale najlepszego w barwach Wisły Leszczyńskiego, sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazura nie wykorzystał Janus. Goście wyprowadzali groźne kontry, najbliżej podwyższenia prowadzenia byli w 65. minucie, kiedy po próbie lobu piłka wylądowała na poprzeczce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i tym samym drużyna z Karczewa wzięła udany rewanż za porażkę w pierwszej kolejce u siebie, kiedy to przegrała u siebie z Wisłą 0:3. Młodzi Nafciarze okazję do rehabilitacji za ten słaby mecz w ich wykonaniu będą mieli za tydzień w Przasnyszu, gdzie zmierzą się z tamtejszym MKS’em. W rundzie jesiennej wygrali z tą drużyną u siebie aż 5:1


Wisła II Płock – Mazur Karczew 1:2 (1:1)

Wisła: 1. O. Lodziński, 2. Wawrzyński (C), 3. Szczepanik, 7. Janus, 14. Więckowski, 20. Miarka, 22. Maślak, 28. Szymański, 32. Krzyżański, 33. Szczutowski, 77. Leszczyński.

Rezerwowi: 12. Kraska, 5. Wramba, 6. F. Lodziński, 8. Leśniewski, 10. Dąbrowski, 25. K. Wiśniewski, 96. Zięba

Mazur: 13. Cybulko, 2. Zawal, 5. Kwaśniczko, 7. Kociszewski (C), 9. Raszka, 10. Kozakiewicz, 15. Majchrzak, 16. Staszczuk, 17. Celiński, 19. Puciłowski, 22. Piekut

Rezerwowi: 25. Anusiewicz, 3. Latuszek, 6. Laskus, 8. Bąk, 11. Staluszka, 14. Prochowski, 18. Witkowski


Sytuacja Wisły II Płock w tabeli bez zmian. Nasza druga drużyna nadal jest na 4. pozycji ze stratą 8 punktów do Victorii Sulejówek, głównie dlatego, że aż pięć spotkań w ten weekend zostało przełożonych na późniejszy termin ze względu na zły stan boiska.

Hutnik Warszawa – Marcovia Marki 3:1

KS CK Troszyn – Oskar Przysucha 5:2

Orzeł Baniocha – Escola Varsovia Warszawa 0:3 (wo)

(Orzeł wycofał się z rozgrywek)

Mecze przełożone:

Świt Staroźreby – MKS Piaseczno

Narew 1962 Ostrołęka – Mazovia Mińsk Mazowieck

Wilga Garwolin – MKS Przasnysz

KS Raszyn – Ząbkovia Ząbki

Mszczonowianka Mszczonów – Victoria Sulejówek

Kopnij dalej

Dodaj komentarz