Dwudziestolecie [PODSUMOWANIE]

Przed sezonem 2002/03 nasz klub powrócił do historycznej nazwy – WISŁA. W 2022 roku minęło 20 lat od zmiany nazwy i z tej okazji mogliście wybrać TOP5 najładniejszych koszulek, TOP5 zawodników, TOP5 najważniejszych wydarzeń, TOP5 najlepszych spotkań oraz najlepszą jedenastkę i trenera tych dwudziestu lat. Zapraszamy!

TOP5 NAJŁADNIEJSZYCH KOSZULEK

2006/07
Piękna koszulka meczowa z kołnierzykiem, wyprodukowana przez firmę Tico, budząca w kibicach przez lata skrajne emocje. Z jednej strony wygrany Superpuchar Polski z Legią na ich stadionie oraz eliminacje Pucharu UEFA z Czarnomorcem Odessa. Na drugim biegunie spadek z Ekstraklasy na długie lata. Koszulka meczowa to model PRO, występowała w trzech kolorach –  niebieskim, białym oraz czerwonym.

2022/23
Koszulka z tego sezonu zdążyła zyskać uznanie fanów Wisły Płock ze względu na design oraz jakość niespotykaną wcześniej w strojach meczowych. Koszulka piłkarska Adidas Condivo 22 prezentuje się niesamowicie dzięki połyskującej grafice, inspirowanej piłką trafiającą do bramki. Odprowadzający wilgoć AEROREADY, trzy  paski i panele boczne z siateczki nadają koszulce niesamowity efektu wizualny. Stroje meczowe z tego sezonu występują w kolorze domowym – niebieskim i białym –  wyjazdowym.

2020/21
Koszulka Adidas w sezonie 2020/2021 przeszła przemianę. Zmieniono szerokie pasy na delikatne poprzeczne paski. Koszulka cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród kibiców, ponieważ był to powiew świeżości po kilku latach pasiaków. Jako ciekawostkę możemy pokazać koszulkę z początku lat 90., gdzie był bardzo zbliżony wzór pasków na strojach meczowych Petrochemii. Koszulki występowały w trzech kolorach – niebieskim, białym oraz czarnym.

2004/05
Współpraca z łódzką firmą TICO dawała bardzo duże możliwości w temacie strojów meczowych. Efektem współpracy była piękna niebiesko – biała koszulka z logo Idea Ekstraklasy. Po dwóch latach współpracy znaleziono optymalny wzór, w którym piłkarze walczyli na boiskach Ekstraklasy, zajmując historyczne czwarte miejsce. Stroje meczowe miały kolor niebieski, biały oraz czerwony. W trzecim komplecie grano najczęściej jeden mecz w sezonie – z Lechem Poznań.

2015/16
Niebieski pasiak, który przyjęty został z  ogromnym entuzjazmem wśród kibiców. Po latach monotonii i wielu zawirowań była to niebiesko-biała koszulka w podłużne pasy, która zachwycała prostotą. Koszulka przez młode pokolenie kibiców na zawsze będzie kojarzona z sezonem, który dał nam awans do Ekstraklasy. Na piersiach dumnie eksponowane herby Wisły oraz Płocka, który niestety później zniknął z koszulek zawodników Nafciarzy.

TOP5 NAJWAŻNIEJSZYCH SPOTKAŃ

Kategoria, która na samo wspomnienie tych meczów podnosi ciśnienie :).

Miejsce 5. zajęło spotkanie z 2019 roku przeciwko Cracovii. Nafciarze wygrali po bardzo emocjonującym meczu 3:2. To spotkanie zapamiętaliśmy z asa kier dla Czarka Stefańczyka za „atak” na sędziego Frankowskiego.

Miejsce 4. przypadło spotkaniu z pierwszej dekady XXI wieku. Mecz z Wisłą Kraków z 2004 roku. Nafciarze ten mecz rozpoczęli od straty bramki, po czym strzelili cztery z rzędu! Mecz ostatecznie zakończył się remisem 4:4.

Miejsce 3. zajęło wyjazdowe spotkanie z Legią z 2018 roku, które zakończyło się wynikiem 4:1 dla Nafciarzy. Wisła przed tym spotkaniem zajmowała ostatnią pozycję w lidze.

Miejsce 2. zajęło spotkanie może nie tyle trzymające w napięciu do ostatnich sekund, co bardzo długo oczekiwane, bo aż 9 lat. Mecz z Zawiszą Bydgoszcz, po którym Wisła Płock ponownie zagościła i mamy nadzieję, że zadomowiła się w Ekstraklasie.

Miejsce 1. należy do drugiego meczu finałowego Pucharu Polski z 2006 roku, w którym mierzyliśmy się z Zagłębiem Lubin. Spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 i kibice zgromadzeni na stadionie przy Łukasiewicza 34 mogli głośno odśpiewać PUCHAR JEST NASZ, PUCHAR DO NAS NALEŻY!

TOP5 NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ

W tej kategorii wspominaliście jedynie pozytywne wydarzenia, które miały miejsce  przez te dwadzieścia lat. Wspominajmy tylko dobre momenty. Gorszych nie zapominajmy, ale nie ma co o nich wspominać.  Tę kategorię otwiera zdobycie Superpucharu Polski w 2006 roku. Nafciarze pokonali ówczesnego mistrza Polski Legię Warszawa na jej stadionie 2:1!

Na 4. miejscu znalazła się gra Wisły w eliminacjach Pucharu UEFA. W eliminacjach już nieistniejącego pucharu graliśmy trzykrotnie:
2003/2004 – runda kwalifikacyjna – FK Ventspils 1:1 i 2:2
2005/2006 – II runda kwalifikacyjna – Grasshoppers Zurych 0:1 i 3:2
2006/2007 – II runda kwalifikacyjna – Czarnomorec Odessa 1:1 i 0:0

Miejsce 3. w tej kategorii zajmuje Budowa Nowego Stadionu! Po wielu latach jesteśmy na ostatniej prostej do oddania nowego stadionu. Tego wydarzenia nie mogło zabraknąć!

Miejsce 2. zajął upragniony awans do Ekstraklasy. 9 lat czekaliśmy na ten moment. Przez ten czas PKN Orlen sprzedał klub miastu, drużyna lawirowała między pierwszą a drugą ligą… Na mecze przychodzili tylko ci, którzy głęboko wierzyli, że Wisła podniesie się z tego i 20 maja 2016 roku doczekali się powrotu do Ekstraklasy!

Tę kategorię wygrywa… Zdobycie Pucharu Polski 2006! W końcu wygraliśmy coś na krajowym podwórku. Dzięki tej wygranej mogliśmy po raz trzeci stanąć do rywalizacji w eliminacjach Pucharu UEFA. Niezapomniane wydarzenie!

TOP5 NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW

Miejsce 5. zajął zawodnik, który swoją całą piłkarską karierę był związany z Wisła z jednosezonowym epizodem w Piaście Gliwice – Bartłomiej Sielewski. Bartek w naszych barwach rozegrał 254 spotkania.

Na 4. miejscu znalazł się człowiek – anegdota – Czarek Stefańczyk! Stefan w naszych barwach wystąpił 205 razy.

Podium otwiera zawodnik z największą liczbą występów w Ekstraklasie w barwach Nafciarzy – Dominik Furman. Furmi w niebiesko – biało – niebieskich barwach wystąpił 185 razy.

Na hasło legenda przychodzi od razu do głowy jego nazwisko – Dariusz Romuzga! Dziadzia Nafciarzy reprezentował w 261 spotkaniach z czego 146 było rozegranych pod nazwą Wisła.

Najwięcej bramek w Ekstraklasie w niebiesko – biało niebieskich barwach – Ireneusz Jeleń! Irek w naszych barwach rozegrał 126 spotkań, w których zdobył 56 bramek i to właśnie on został według waszych głosów najlepszym zawodnikiem 20-lecia!

Całej piątce serdecznie gratulujemy!

Wszystkim wygranym, bohaterom meczów, wydarzeń serdecznie gratulujemy! Kibicom bardzo dziękujemy, że tak licznie oddawali swoje głosy!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz