Nafciarski Przegląd Mediów #29 – WISŁA wersja 2.0

Ciężko coś napisać po tym, co wydarzyło się w piątek na Ł34. Przegraliśmy ten mecz fatalnie, choć pierwsze minuty dawały nadzieję na to, że los się w końcu do nas uśmiechnął, a piłkarze chcą zmazać blamaż z Gliwic. 

Niestety. Jak nie idzie, to nie idzie…

Po bramkach Śpiony i Sekula powinna w głowach zawodników zabrzmieć syrena alarmowa, tymczasem zeszło z nich trochę powietrze i uznali najwidoczniej, że dwa gole, strzelone w tak krótkim czasie wystarczą, żeby to spotkanie wygrać. No nie… Jaga strzeliła dwa więcej i to ona zgarnęła 3 punkty. Kibicom puściły nerwy, trzymane na wodzy całą rundę wiosenną, były „pozdrowienia” z trybun, po czym piłkarze udali się na (nie)zasłużony odpoczynek, czym nie omieszkali pochwalić się w social mediach. 

Znów liczymy z kim można zdobyć punkty, kto z kim może ich nie zdobyć, jak ułoży się tabela i nadal nie wiemy, w której lidze zaczniemy sezon.

W piątek jedziemy na Łazienkowską, w jakich nastrojach będziemy wracać – czas pokaże.

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd mediów, tylko ludzi o mocnych nerwach, gotowych jeszcze raz przeżyć ten piątkowy horror.

Zacznijmy jak zwykle od pomeczowych wypowiedzi trenerów obu drużyn.⤵️

Kulisy meczu #WPŁJAG, a w nich śpiewający redaktor Nafciarskiego Bloga

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 181. Psychologia odgrywa kolosalną rolę w sporcie – Patryk Rachwał

Fot. Wisła Płock

Całą rozmowę Pawła Dylewskiego z byłym kapitanem Nafciarzy możecie odsłuchać tutaj ⤵️

https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-181-psychologia-odgrywa-kolosalna-role-w-sporcie-patryk-rachwal

RMIXX.PL: Z nieba do piekła – Wisła przegrywa z Jagą mimo prowadzenia 2 bramkami

Fot. Wisła Płock

Przyznać uczciwie należy, że Nafciarze grali całkiem nieźle, a bardzo dobrze w ofensywie, o czym świadczą notorycznie kreowane sytuacje pod bramką Alomerovicia. Jednak w przypadku Jagi zdecydowaną przewagę robi hiszpański duet – Imaz, Gual, który dzisiaj całkowicie rozmontował defensywę Nafciarzy. Kolejny słaby mecz Furmana, który tym razem miał udział przy stracie dwóch bramek, ale to nie tylko jego błędy spowodowały, że Wiślacy przegrali. Jednak prawdą jest, że nie może wrócić do formy 30-latek, który słabiej gra od pauzy spowodowanej 4 żółtymi kartkami. Jagiellonia odnosi mimo wszystko zasłużone pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie i przeskakuje w tabeli płocczan. A Nafciarze? Wciąż mają przewagę 5 punktów nad strefą spadkową, ale przecież 29. kolejka dopiero się rozpoczęła. Można też postawić pytanie – czy trener Staňo doczeka końca sezonu?

Z nieba do piekła – Wisła przegrywa z Jagą mimo prowadzenia 2 bramkami | rmixx.pl – kochamy muzykę!

PORTALPLOCK: Problemy zdrowotne Kristiana Vallo. Słowak może już w tym sezonie nie zagrać

Fot. Wisła Płock

Przez ostatnie tygodnie Vallo odbył kilka, może nawet kilkanaście konsultacji lekarskich, z różnymi specjalistami. Przyczyna problemów 24-latka wciąż nie jest w 100 procentach znana. Wszystko wskazuje na problemy neurologiczne, ale zawodnika czekają kolejne konsultacje i badania, które mają z pełnym przekonaniem odpowiedzieć na pytanie: co mu dolega. 

Całość⤵️

https://portalplock.pl/sport/problemy-zdrowotne-kristiana-vallo-slowak-moze-juz-w-tym-sezonie-nie-zagrac/kJ80vcPHCHSUCZx3gsOU

Karuzela trenerska w ostatnim czasie kręci się jak szalona. Jaka będzie przyszłość trenera Staňo? Co dalej z dyrektorem sportowym i prezesem? Tematem zajął się Kuba Białek.

WESZLO.COM: Polowanie na głowy w Płocku. Poleci Magdoń i… kto jeszcze?

Fot. FotoPyK

Na cenzurowanym znalazły się trzy najważniejsze osoby w klubie: prezes (Tomasz Marzec), trener (Pavol Stano) i dyrektor sportowy (Paweł Magdoń). W zasadzie przesądzone jest odejście tego ostatniego, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie ono ogłoszone. Niewykluczone, że w Płocku nie chcą powtarzać historii z Wrocławia, gdzie Dariusz Sztylka został zwolniony w trakcie sezonu, wręcz godzinę po meczu, co zostało negatywnie odebrane przez kibiców i środowisko. Słyszymy, że Magdoń miał najsłabszą pozycję spośród najważniejszych osób w klubie i przegrał wewnętrzną walkę o wpływy. 

Całość⤵️

https://weszlo.com/2023/04/24/pawel-magdon-zwolnienie-wisla-plock-przyszlosc-stano-marzec

Jeśli słowo pisane do was nie przemawia, to mamy też trochę do obejrzenia.

Ciekawe tematy poruszane były w Lidze Minus, w tym oczywiście kwestia przyszłości naszego trenera. Zapraszamy od 1:38:34

W Uniwersum Ekstraklasy na kanale goal.pl nasz mecz omawiany od 1:10:57

Na kanale meczyków omówienie całej kolejki, w tym także – #WPŁJAG od 21:08

Social media płonęły jak kominy Orlenu, w większości bardzo emocjonalnie podchodziliśmy do tej porażki. Wybrałam takie, których ładunek emocjonalny był trochę mniejszy.

Komentarzem tygodnia został i Puchar Przechodni 🏆 dostał ten ⤵️

Na koniec jak zwykle przypominamy, że kocurek BATMAN wciąż czeka na dom w płockim schronisku przy Parowej 20.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz