Paweł Tomczyk prezesem Wisły Płock?

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć nowym prezesem naszego klubu zostanie nasz były piłkarz!

Paweł Tomczyk urodził się w Nałęczowie. Karierę piłkarską zaczynał w Motorze Lublin, zawodnikiem Nafciarzy został w na początku 2008 roku. Jeżeli nie kojarzycie jego występów w naszych barwach, to niekoniecznie znaczy, że cierpicie na demencję, bo piłkarzem Wisły był jedynie przez niecałe pół roku. W tym czasie zagrał w 10 meczach (6 od pierwszej minuty) i strzelił dwie bramki. Warto wspomnieć, że w tym czasie płocką szatnię dzielił z takimi piłkarzami jak Sławek Peszko, Adrian Mierzejewski, Van Gevorgyan, a także… Łukasz Sekulski i Bartek Sielewski.

Karierę sportową zakończył w 2015 roku. Od listopada 2019 przez blisko dwa lata pracował w Rakowie Częstochowa, gdzie najpierw pełnił rolę szefa skautingu, a następnie dyrektora sportowego klubu. W grudniu 2021 roku wzmocnił pion sportowy Legii Warszawa, zajmując stanowisko wicedyrektora sportowego. Jednym z jego obowiązków w tym klubie było nadzorowanie przepływu zawodników Akademii do pierwszej drużyny stołecznego zespołu. 

Foto: Grzegorz Radtke / Newspix

W październiku ubiegłego roku objął stanowisko prezesa Motoru Lublin, czyli klubu, którego jest wychowankiem. Epilog tej historii chyba wszyscy znają. Osławiony rzut kuwetą, absurdalna konferencja prasowa i ostatecznie zakończenie współpracy w marcu tego roku.

Podkreślamy – dopóki nowy prezes nie zostanie oficjalnie ogłoszony nic nie jest pewne. Naszą wiedzę opieramy na wiarygodnych źródłach, ale wiemy też, że do podpisania kontraktu jeszcze nie doszło. Dlatego też w tym momencie z naszej strony nie będziemy szerzej komentować tej decyzji. Na to przyjdzie czas po oficjalnym komunikacie Rady Nadzorczej.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. Arkadiusz

    Joke? Przed chwila tracimy extraklase miedzyinnymi poprzez nieudolne dzialania dyrektora sportowego ktory chcial dobrze ale brakowalo doswiadczenia i charyzmy do pracy na tym poziomie.
    Teraz mamy zaufac decyzyjnym w temacie nowego szefa klubu ktoremu zdecydowanie potrzeba czasu na zdobycie doswiadczenia, umiejetnosci czy nawet kontaktow potrzebnych do normalnego funkcjonowania w srodowisku pilkarskim na tym poziomie.
    Czy naprawde trudno znalezc odpowiedniego kandydata na to stanowisko w plockim srodowisku?

Dodaj komentarz