Sprzątanie po spadku

Tydzień temu stało się – Wisła Płock pożegnała się z Ekstraklasą. Teraz czas na budowę klubu na nowo na każdym szczeblu.

Zarząd

Pracę stracił już dotychczasowy dyrektor sportowy – Paweł Magdoń. Taki sam los jest przesądzony wobec prezesa Tomasza Marca.

Kto zostanie nowym prezesem i dyrektorem sportowym powinniśmy się dowiedzieć w nadchodzącym tygodniu. W ostatnim czasie pojawiało się dużo różnych nazwisk kandydatów do objęcia funkcji prezesa. Z naszych informacji wiemy, że nowy zarząd ma być dwuosobowy.

Sztab szkoleniowy

Markowi Saganowskiemu nie udało się utrzymać Wisły w Ekstraklasie, ale umowa z Wisłą została podpisana w formule 1+1, więc obecnie obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

W magazynie sportowym RDC Marek Saganowski przyznał, że trwają rozmowy z dwoma nowymi asystentami. Jednym z nich jak podaje Samuel Szczygielski z meczyki.pl ma być Ariel Jakubowski, obecnie pracujący w PZPN-ie.

Byłaby to trzecia przygoda Ariela z Wisłą. Był naszym zawodnikiem w latach 2002 – 2004 oraz 2011 – 2012. W barwach Wisły rozegrał 80 spotkań, w których zdobył 3 bramki. W sezonie 2002/03 z Nafciarzami dotarł do finału Pucharu Polski. 

Według naszej wiedzy z pracą w Wiśle pożegnali się Łukasz Nadolski oraz Dariusz Pietrasiak.

Zawodnicy

Z klubem pożegnali się już Piotr Tomasik, Bartosz Śpiączka, Matin Hasek oraz, jak podaliśmy wczoraj, również Rafała Wolskiego nie zobaczymy już w nafciarskich barwach.

Według Szymona Janczyka do tego grona mogą dołączyć Dominik Furman, Krzysztof Kamiński oraz Damian Warchoł. Ten ostatni, jak się dowiedzieliśmy, jest już po słowie z nowym pracodawcą.

Z klubu zapewne odejdą w większości zagraniczni zawodnicy. Klub chce zatrzymać Filipa Lesniaka oraz Marko Kolara. Dużo zależy od negocjacji w sprawie obniżenia pensji.

Dziś mkszaglebie.pl podało informację, że w kręgu zainteresowań ich klubu jest Mateusz Szwoch. Na tę chwilę nie wpłynęła żadna oficjalna oferta od Miedziowych.

Z Wisłą zapewne pożegna się Steve Kapuadi, który już zimą mógł opuścić nasz zespół. Sprzedaż Steva w tym okienku, to ostatnia szansa na sensowny zarobek.

Do zawodników, którzy opuszczą nasz klub możemy również zaliczyć Tomasza Walczaka, który nie przedłużył wygasającego kontraktu. Wzbudził on zainteresowanie jednego z klubów Ekstraklasy.

Do klubu z wypożyczeń powróci kilku zawodników.

Michał Mokrzycki, który awansował z ŁKS-em do Ekstraklasy. Łodzianie widzieliby Mokrego w kadrze na przyszły sezon, ale Wisła żąda za niego ok. miliona złotych, co przerasta możliwości ŁKS-u.

Fryderyk Gerbowski w ostatniej kolejce strzelił bramkę dla Stali Mielec, która przypieczętowała utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zapewne Gerboś nie będzie mógł narzekać na oferty z klubów Ekstraklasy.

Kolejnym zawodnikiem, który wróci po sezonie do Wisły jest Marcel Błachewicz, który cały czas ma szansę na awans do Ekstraklasy z Termaliką.

Z wypożyczeń wrócą jeszcze Jakub Witek z Ruchu Chorzów, który również awansował do Ekstraklasy, Bartosz Zynek z Raduni Stężyca, Piotr Zieliński z Wisły Puławy oraz Dominik Gedek z Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Wróbelki ćwierkają, że do klubu chętnie wróciłby Fabian Hiszpański oraz Piotr Wlazło.

W Termalice kończy się kontrakt Adamowi Radwańskiemu i ewentualne przedłużenie kontraktu z klubem z Niecieczy zależy od awansu do Ekstraklasy. W przypadku niepowodzenia misji „Ekstraklasa w Niecieczy” widziałbym naszego wychowanka ponownie w Wiśle.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz