Tomasz Marzec odwołany z funkcji prezesa

Przed chwilą Wisła Płock ogłosiła oficjalnie to co wiadome było od dawna. To na co wielu kibiców w Płocku czekało jak na Wigilię. Z dniem 30 czerwca 2023 roku Prezes Tomasz Marzec przestaje pełnić obowiązki Prezesa Zarządu klubu sportowego Wisła Płock. – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Tomasz Marzec z Wisłą Płock związany był od ponad 12 lat. w klubie przeszedł całą drabinę kariery od szeregowego pracownika działu Marketingu, przez kierownika, dyrektora po wiceprezesa. Od Lipca 2020 roku pełnił on już rolę jednoosobowego zarządu klubu, piastując stanowisko prezesa. Na fotelu tym zastąpił Jacka Kruszewskiego, z którym przez wiele lat tworzył chyba najlepszy duet zarządców naszego ukochanego klubu.

Jego największym sukcesem w karierze prezesa było ubiegłoroczne 6. miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Niestety rok później przyszedł wynik najgorszy z możliwych i Nafciarze sezon zakończyli na miejscu 16. W efekcie czego spadli do Fortuna 1 Ligi.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które obdarzyły mnie ogromnym wsparciem i zaufaniem – Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu, Radzie Nadzorczej, Pracownikom, Piłkarzom, Trenerom, Sponsorom i Partnerom, Przyjaciołom Klubu oraz oczywiście wszystkim Kibicom, którzy byli i są z Wisłą na dobre i na złe. Do dziś czuję ogromny smutek i złość, że Klub pożegnał się z Ekstraklasą. Złość jest tym większa, że wykonany ogrom pracy nie przyniósł oczekiwanego efektu. Robiliśmy wszystko, by Wisła zakończyła rozgrywki przynajmniej w górnej części tabeli, na co wskazywały szczególnie pierwsze kolejki sezonu. Mimo degradacji do 1. ligi uważam, że podczas mojej dwunastoletniej pracy, Wisła w wielu aspektach zaliczyła znaczny progres. Popełniłem też błędy, mogłem na pewne rzeczy zareagować inaczej, podjąć inne decyzje. Niestety piłka bywa okrutna, bezlitosna, na dłuższą metę potknięć nie wybacza. Na przestrzeni ostatnich lat Wisła udowodniła, że jej miejsce jest w najwyższej klasie rozgrywkowej i jestem pewien, że niebawem wróci do elity, za co z całej siły trzymam kciuki i życzę powodzenia moim Następcom, a Kibicom samych pozytywnych emocji 

Tomasz Marzec

W imieniu swoim oraz całej redakcji chciałem serdecznie podziękować ustępującemu prezesowi za wiele lat ciężkiej pracy dla Wisły Płock. Pomimo tego, że ostatnie wyniki nie były dla nasz wszystkich satysfakcjonujące życzymy powodzenia w dalszej karierze i do zobaczenia na stadionie!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz