Oceny po meczu #TSPWPŁ

Wróciliśmy do gry. W pierwszym meczu nowego sezonu Nafciarze zremisowali wyjazdowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko – Biała 1:1. Jak indywidualnie wypadli nasi zawodnicy? Samo spotkanie oceniliśmy na trójeczkę.

Skala ocen:

1Poniżej krytyki…
2Słabo
3Poprawnie
4 Dobrze
5Bardzo dobrze
6Klasunia!

Krzysztof Kamiński (4) – Przy straconej bramce nie miał szans na obronę. Co miał obronić, obronił. Niezły występ.

David Niepsuj (4)Pokazał się z dobrej strony dziś. Fajnie podłączał się do akcji ofensywnych. W obronie poprawnie. Dobrze wyglądała jego współpraca z Laską.

Jakub Szymański (3) Wydawał się na zestresowanego, trochę elektryczny i to on złamał linie przy bramce dla Podbeskidzia, ale za tę bramkę to nie jego należy winić.

Beniamin Czajka (4)Pewny w akcjach defensywnych i ładnie pokazywał się przy naszych SFG. Piłka szukała go w polu karnym przeciwnika.

Milan Spremo (3)Całkiem fajnie wyglądała jego współpraca z Srećkoviciem. Dobrze podłączał się do akcji ofensywnych. W obronie również nieźle się zaprezentował.

Filip Lesniak (2)Po jego błędzie gospodarze strzelili gola. Trzeba to sobie uświadomić jak najprędzej, że Filip nie jest piłkarzem do kreowania akcji.

Fryderyk Gerbowski (3)Mam wrażenie, że fizycznie nie dojechał. Ogólnie występ poprawny. Bez większych fajerwerków.

Kacper Laskowski (3)Debiut w oficjalnym spotkaniu wypadł bardzo obiecująco. Laska jest trochę takim jeźdźcem bez głowy, ale robił dużo szumu na skrzydle. W końcu doczekaliśmy się skrzydłowego w klubie?!

Mateusz Szwoch (3)Dość bezbarwny występ. Mam nadzieję, że z Zagłębiem będzie już lepiej. Tylko nie jestem pewny czy 10 to jego pozycja?

Nikola Srećković (3)Debiut i ciężko ocenić mi występ Nikoli. Dużo dryblował na lewej stronie, ale nic groźnego z tego nie wynikało.

Łukasz Sekulski (4) – Bramka na wagę remisu bardzo cieszy. Sekul walczył jak zawsze. Występ na plus.

ZMIENNICY

Sebastian Strózik (2)Wszedł na nie swoją pozycję i było to widać, że nie jest to skrzydłowy.

Radosław Cielemęcki (3) Zagrał w środku pola i mam wrażenie, że trochę nadał tempa naszym akcjom.

Fabian Hiszpański (grał za krótko) – Wszedł z ławki w końcówce spotkania i zaliczył piękną asystę przy bramce Sekulskiego. Panie Saganowski, Hiszpan to zawodnik wyjściowej jedenastki tak na przyszłość 🙂

TRENER

Marek Saganowski (3)Troszkę zaskoczył posadzeniem Hiszpana na ławce od pierwszych minut. Całe szczęście, że Fabian szybko mu udowodnił, że pierwsze jedenastka mu się należy.

SĘDZIA

Marcin Kochanek (4)

PODSUMOWANIE

Średnia ocen drużyny – 3

Nasz wybór w głosowaniu #NafciarzSezonu:

3 punkty – Łukasz Sekulski
2 punkty – Fabian Hiszpański
1 punkt – David Niepsuj

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

 1. zksP

  1)Niepsuj był bardzo zdeterminowany i to było widać. Nie odpuszczał w starciach 1:1, nie cofał nogi i chciał coś udowodnić. Dzięki temu wiele pojedynków wygrywał i pchał nas do przodu. Bardzo aktywny, dużo chęci do gry.
  2)Czajka szkoda, że nie wykorzystał kilku okazji, bo zdaje się to on ze 2x kompletnie zgubił krycie przy stałym fragmencie, ale niestety nie wcelował nawet w bramkę.
  3)Spremo super występ, dla mnie chyba najlepszy na boisku. Świetna technika, sensowne wybory i dobre dośrodkowania. Od razu widać, że to nie jest przypadkowy piłkarz. Dużo sobie po nim obiecuję.
  4)Lesniak nie jest od kreowania, ale niestety w defensywie poza przesuwaniem też ma niewiele do zaoferowania. Robi kilometry, ale odbiór widziałem w jego wykonaniu zaledwie jeden. Irytuje tą swoją grą na ścianę, czyli błyskawiczne pozbywanie się piłki i gra na alibi. Gerbowski może nie powalił, ale miał odwagę próbować i szarpać.
  5)Laskowski jak dla mnie przepadł i to moje największe rozczarowanie. Liczyłem, że będzie takim delikatnym odkryciem meczu, pokaże młodzieńczą przebojowość i brak kompleksów, a tu głównie 2-3 zablokowane strzały i tyle.
  6)Zdecydowanie więcej było widać Sreckovicia, bo dostawał często piłkę i widać było, że chciałby zrobić coś fajnego, ale jego próby były desperackie i kończyły się w żenujący sposób. Dlatego rozsądnie dał sobie spokój z dryblingami. W tej formie, to on na razie meczów nam wygrywał nie będzie.
  7)Szwoch akurat zaskoczył mnie lekko na plus. Zupełnie inny niż w Ekstraklasie – świeżość, większa aktywność i zdecydowanie większe umiejętności od rywali. Zgadzam się, że zabrakło jednak konkretów. Bo jak się fajnie urwał, to strzelał parę metrów nad bramką… Czy 10-ka jest dla niego? Dobre pytanie. Teoretycznie idealna, ale na skrzydle z jego dobrym ostatnim podaniem może dałby jeszcze więcej? Ja bym wolał Szwocha na boku i Furmana „na kierownicy”, bo przy równie dobrym ostatnim podaniu zyskalibyśmy jeszcze lepszy odbiór (to jego przewaga także np nad piłkarzami jak Wolski). Ale skoro Furmana nie ma, to chyba nie mamy wyboru. Na chwilę obecną Szwoch musi grać na 10 czy jako wysunięty z trójki.
  8)Cielemęcki pokazał, że dla zawodników jak on, czy Lewandowski, relegacja to może być nowe otwarcie. Rozruszał grę i wg mnie zrobił więcej szumu niż Laskowski.
  9)Co do Hiszpana to też kompletnie nie rozumiem braku miejsca na placu dla piłkarza z tak dobrym poprzednim sezonem (konkurencja na jego tle jest dosyć słaba).

  Jednak najważniejsze pytanie brzmi, co dalej z Vallo?

Dodaj komentarz