NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #1 – REMIS NA INAUGURACJĘ

Wraca liga, wraca prasówka. Wraz z końcem poprzedniego sezonu pożegnaliśmy wielu zawodników, rozwiązując kontrakty lub nie przedłużając umów. W nowej rzeczywistości, z odświeżoną drużyną rozpoczęliśmy sezon meczem wyjazdowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Zwykle inauguracje nie były nasza mocną stroną, podobnie był i tym razem. Jeden punkt uratował nam Łukasz Sekulski,  a pierwszą asystę zaliczył Fabian Hiszpański,  który  mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.

Choć wolelibyśmy rozpocząć od pewnego zwycięstwa, jednak jak pokazał poprzedni sezon – nawet ten jeden punkt należy szanować.

Co tam w internetach? Pewnie teraz będziemy trochę mniej medialni, jednak zawsze coś się znajdzie 🤓

Zacznijmy tradycyjnie, czyli od wypowiedzi obu trenerów po meczu.

Najnowsze kulisy złapiecie tu⤵️

PORTALPLOCK.PL: Wisła długo cierpiała w Bielsku-Białej. Łukasz Sekulski z golem na wagę remisu! [ZDJĘCIA]

Fot. Wisła Płock

Nafciarze od początku spotkania próbowali zaatakować i przez pierwsze kilka minut dominowali. Było trochę zamieszania pod bramką Patrika Lukaca, ale dobrej okazji nie udało się stworzyć. Po kilku minutach ocknęli się gospodarze i to oni zaczęli nacierać z coraz większym impetem. Kilkukrotnie udawało im się przedrzeć prawą flanką Wisły, której bronili David Niepsuj i Kacper Laskowski. Futbolówka kilka razy znalazła się w polu karnym Krzysztofa Kamińskiego, a to było ostrzeżenie. 

⤵️

https://portalplock.pl/sport/wisla-dlugo-cierpiala-w-bielsku-bialej-lukasz-sekulski-z-golem-na-wage-remisu-zdjecia/U41GlZE0zCx6hu9pb6Yx

RMIXX PL: Na nic więcej Wisły Płock nie było po prostu stać

Fot. Wisła Płock

Nie było to porywające widowisko, klarownych akcji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Na pewno nie można odmówić obu drużynom ambicji i woli walki. Wynik otworzył dla gospodarzy Bartosz Bida po podaniu od Simonsena, była to 17 min spotkania. Podbeskidzie wykorzystało indywidualny błąd Filipa Lesniaka, który w prosty sposób stracił piłkę. W pierwszej połowie Wisła próbowała, ale nic z tych ataków gości nie wynikało. Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Wiślacy usiłowali zdobyć bramkę, gospodarze umiejętnie się bronili. 

⤵️

https://rmixx.pl/wywiady/na-nic-wiecej-wisly-plock-nie-bylo-po-prostu-stac

WESZLO.COM: Jazda na biegu jałowym. Podbeskidzie dzieli się punktami z Wisłą Płock

Fot. Wisła Płock

Czy Wisła Płock choćby momentami nas oczarowywała? Raczej nie. Po spadkowiczu Ekstraklasy spodziewaliśmy się dziś zdecydowanie więcej niż otrzymaliśmy. Podobnie jak po Nikoli Srećkoviciu, który z niezłym CV zameldował się w płockim zespole. Nie pokazał dziś nic nadzwyczajnego. W wielu przypadkach dość łatwo zamykano mu drogę do bramki lub Serb uskuteczniał sztukę autozakiwania. Występ do zapomnienia.

⤵️

https://www.weszlo.com/2023/07/23/podbeskidzie-wisla-plock-1-1-relacja-podsumowanie/

Nowym kapitanem Nafciarzy został wybrany przez drużynę Łukasz Sekulski. Tuż przed rozpoczęciem sezonu rozmawiał z nim Michał Kublik.

RMIXX.PL: …walczyć za chłopaków i te barwy do upadłego – Łukasz Sekulski

Fot. Wisła Płock

Jak wygląda atmosfera w szatni, bo bardzo dużo rotacji jest w drużynie. Mam wrażenie, że przychodząc na trening macie świadomość, że nie spotkacie już kolegi, który był wczoraj na treningu.


– Gdy okienko jest otwarte, zawsze jest możliwość, że ktoś do nas dołączy i ktoś od nas odejdzie. Osobiście jestem bardzo zadowolony z naszych poczynań, jeśli chodzi o atmosferę w nowej rzeczywistości i cieszę się, że udało się coś pozytywnego zacząć budować. Będą potrzebne do tego zwycięstwa, by dobra atmosfera się utrzymywała. Życzyłbym sobie, żeby to już był koniec tych odejść, bo wtedy będziemy wiedzieć, że będziemy w stanie dobrze i godnie rywalizować z naszymi przeciwnikami, a wtedy pomaga to w budowie dobrej atmosfery.

⤵️

https://rmixx.pl/wywiady/walczyc-za-chlopakow-i-te-barwy-do-upadlego-lukasz-sekulski

Na cały sezon, oby jeden, musimy się pożegnać z Ligą Minus i Uniwersum Ekstraklasy, ale mamy coś od meczyki.pl, które rozkładają 1. ligę na czynniki pierwsze. 

A teraz wy, czyli komentarze z Twittera, który od wczoraj nosi nazwę X. Nie byliście zbyt krytyczni, ale też nie powiało optymizmem.

Wraca też Prasówkowy Puchar Przechodni. Dziś nagradzamy ten komentarz🏆 Niby oczywiste, ale…

W tym sezonie na koniec rundy jesiennej, a potem na koniec rundy wiosennej będziemy wybierać komentarz rundy, a jego autor zostanie nagrodzony nie tylko wirtualnym pucharem, ale i nagrodą rzeczową. Warto więc komentować mecze Wisły na Twitterze, dla lepszej widoczności używając naszego hasztaga #NafciarskiTwitter

Kopnij dalej

Dodaj komentarz