Wisła Płock na sprzedaż?

Takie pytanie w swojej interpelacji zadała radna Rady Miasta Wioletta Kulpa.

W złożonej przez panią radną interpelacji możemy przeczytać:

W związku z docierającymi do mnie informacjami o toczących się rozmowach władz miasta z potencjalnych kupcem Klubu Wisła Płock proszę o przedstawienie informacji, czy taki stan rzeczy ma miejsce.

Czy Miasto Płock lub upoważniona osoba z Klubu Wisła Płock prowadzi jakiekolwiek rozmowy na temat potencjalnego zakupu lub przejęcia częściowych udziałów z spółce sportowej?

Czy Miasto Płock zamierza w ciągu najbliższego sezonu sportowego zbyć lub przekazać w części udziały należące do mieszkańców Płocka na rzecz innego podmiotu?

Czy rozważana jest możliwość przekazania Klubu do Spółki MOSiR?

Jak podchodzicie do sprzedaży klubu? Co sądzicie o takim pomyśle? Piszcie w komentarzach swoje zdanie.

Kopnij dalej

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Arturo

  Ja bym chciał żeby sprzedali

 2. Wojciech

  Może Orlen by kupił Wisłę i włożył w nią pieniądze jakie kiedyś wkładał utrzymując na wysokim poziomie dwie sekcje?

 3. zksP

  No i w końcu poszli dobrą drogą, zamiast pisać tutaj w komentarzach. Najróżniejszych plotek to było mnóstwo przez lata. Patrowicz już kupował Wisłę itp itd… Gdyby to Orlen miał kupić klub? Byłoby super, bo to gwarancja stabilności (przy wyborach wystarczy jeden prezydent jak ten z Olsztyna i jest okręgówka) i egzystencji na godnym poziomie. Po tym co zaczął odstawiać Nowakowski, rezygnując bez sensownego powodu z Kruszewskiego, wstawiając swojego i wyrzucając Furmana tylko po to, by zrobić wszystkim na złość, to przyjąłbym to z ulgą.

  Kruszewski kiedyś doszedł do dosyć irracjonalnego wniosku, że klubowi lepiej będzie z miastem. Wiadomo, że bycie częścią koncernu ma swoje minusy, ale… miasta jednak nie stać by rozkręcić coś porządnego, a wręcz jak wspomniałem, to jest balansowanie na krawędzi przepaści. Zresztą widzimy, że prędzej czy później robi się z tego zabawka samorządowców, którzy bawią się za naszą kasę. A tak, Orlen wykłada kasę, Orlen zarządza. Wisła Płock to tak naprawdę klub koncernu, dzięki niemu się przebił, bez nie ma nawet pewności, czy by wciąż istniał (już Stoczniowiec zdaje się ma dłuższe tradycje). Dla mnie to naturalna opcja i obecnie mamy do czynienia z wynaturzeniem.

  Do takiej transakcji jednak bardzo daleka droga (nawet nie ma oficjalnie tematu Orlenu), choć w kontekście wyborów, całkowicie realna. Wystarczy popatrzeć na stadionowe cuda w Częstochowie i Chorzowie.

 4. Jaznek

  Czas najwyższy żeby klub poszedł w prywatne ręce i w końcu odbił się od tego zje.anego orlenu bo nic dobrego nigdy i nikomu współpraca z tym zakładem nie przyniosła .

  1. zksP

   Ale kto Ci go kupi? Pamiętajmy, że to nie jest biznes, a rodzaj hobby, do którego trzeba dokładać potężną kasę (zwłaszcza w Płocku, gdzie na mecz przyjdzie te 3k kibiców). Patrowicz, Więcek i właściwie koniec listy. Pierwszy nie ma raczej tyle kasy, aby tak szastać. Drugi nie chce się w to bawić i piłka tak go nie kręci.
   Dalsi przedsiębiorcy? Tylko po co mają kupować Wisłę Płock? Jest tyle większych i bardziej perspektywicznych klubów, które chętnie by przywitały prywatnego mecenasa. Zresztą tacy niezwiązani z regionem biznesmeni to może być mina, jak z Arką, która zaczęła teraz przy pustych trybunach. Pamiętajmy też, że podejście też mają różne (Cupiał „sponsorował” Wisłę K pożyczając kasę, Wojciechowski jak się znudził, to Polonię spuścił do okręgówki na lata).

   Zostają zachodni inwestorzy, którzy też prędzej kupią Lechię, Widzew, ŁKS, Górnik, czy Ruch Chorzów, chyba że… szukają byle jakiego klubu do transferowych szwindli i prania brudnej kasy. W takim przypadku, to już lepiej dryfować jak Stomil.
   Orlen za to stać spokojnie, wpisywałoby się to w społeczną odpowiedzialność biznesu, a i przydało się do kampanii wyborczej.

   1. Hubert

    Patrowicz lub Więcek ……………dobrze napisałeś👏

   2. Wanda

    Z tego co łysy mówi zainteresowanie kupnem klubu było przed pandemia teraz tematu już nie ma i wszyscy zainteresowania byli z poza domowego podwórka

 5. lol

  bardzo dobra koncepcja że sprzedażą. Prywatny przypilnuje

 6. Galaxon

  Ważne jeszcze kto miałby kupić. Jeżeli to miałby być Orlen lub Budmat to ok, ale jeżeli ktoś w stylu Ptaka czy Patrowicza to zdecydowanie NIE. Do czegoś takiego potrzeba albo bogatego inwestora albo kogoś kto ma kasę ale i myśli poważnie o prowadzeniu klubu na dłuższy czas.

 7. Hubert

  Ja jestem absolutnie za Patrowiczem, tylko On może to poukładać
  Chciał kiedyś wyłożyć 20 mln …………….może teraz podwyższy stawkę
  Chyba że kolega Bogdan z Budmat?

 8. Hehe

  I git sprzedać i zaorać

 9. Hubert

  Kto za Więckiem? Kto za Patrowicz? Ankieta:)

  1. Hubert

   I jeden dobry i drugi
   Patrowicz lub Wiecek

 10. renegat

  najpierw dowiedzmy sie, czy w ogole ktokolwiek z obecnych wlascicieli (nawet jezeli to miasto Płock) zamierza wystawic lub wystawil Wisłe Płock na sprzedaż… poki co cichosza.

Dodaj komentarz