NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #32 – JEDNOŚĆ!

W jakiej jesteśmy sytuacji na dwie kolejki przed końcem sezonu – wiemy.

W jakich nastrojach jesteśmy- wiemy.

W niedzielę rozmawialiśmy na Twitterze w ramach Nafciarskiego Pokoju, gościł u nas także trener Bartoszek, który zabrał głos i powiedział bardzo ważną rzecz – uratować Wisłę może tylko JEDNOŚĆ!

Wiadomo, ta na boisku najważniejsza, ale my, kibice możemy w tym pomóc. Wszak mówi się o nas, że jesteśmy dwunastym zawodnikiem. I bądźmy nim! Mimo wkurwienia na tę sytuację, zepnijmy się na ten ostatni domowy mecz i zawalczmy RAZEM! 

Stoimy nad przepaścią, ale jeszcze nie spadliśmy, jeszcze nie lecimy w dół, jeszcze możemy się ocalić!

My, jako kibice nie mamy wpływu na to, co się dzieje na boisku, ale mamy wpływ na to, co na trybunach. WSZYSCY DO MŁYNA!

Dużo się działo po meczu ze Śląskiem. Sytuacją jest ciężka, Pracę zakończył trener Staňo. Sporo się mówi i pisze o Wiśle w tych dniach.

Zebraliśmy to dla was i oto najnowszy przegląd mediów.

Zaczniemy od stałych punktów naszej prasówki, czyli na początek kulisy. 

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 184. Stoimy nad przepaścią i patrzymy w dół, czy skoczymy?

Historia zatacza koło. Ponownie mecz z Rakowem może być albo takim, który przysłuży się i się pogrążymy, albo, w co wierzę bardzo mocno, piłkarze staną na przysłowiowych rzęsach i przy ogromnym dopingu kibiców postarają się wywalczyć zwycięstwo, co zagwarantowałoby nam w dużym stopniu szanse utrzymania się w Ekstraklasie. Jednak tyle razy inne drużyny podawały nam rękę, że najwyższa pora, byśmy my sami skorzystali z okazji i sami sobie pomogli. Czytam i słyszę, że kibice się bardzo mobilizują – chwała im za to, że mimo że jest, jak jest, to wspierają, mobilizują, chcą pomóc zawodnikom. Mam nadzieję, że piłkarze wezmą to sobie do serca i odwdzięczą się. Niech to będzie mecz-padlina albo obrona Częstochowy, ale niech wygrają i żeby z większym spokojem pojechać na mecz do Krakowa.

Cały komentarz Pawła Dylewskiego pod linkiem ⤵️

https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-184-stoimy-nad-przepascia-i-patrzymy-w-dol-czy-skoczymy

PORTALPLOCK.PL: Kontrowersje sędziowskie w meczu ze Śląskiem. Ekspert nie ma wątpliwości – Wisła została skrzywdzona

Żółta kartka należy się za „stempel” – sytuację w której zawodnik nadepnie na stopę rywala. Na powtórkach widać, że Rzeźniczak owszem, miał kontakt z nogą Exposito, ale o stemplu nie może być mowy. VAR nie zareagował. Co więcej, sytuacja była analizowana studiu Ligi+ Extra przez Adama Lyczmańskiego, byłego sędziego Ekstraklasy z kilkunastoletnim stażem. Wskazał, że w pierwszej fazie akcji to Exposito faulował Rzeźniczaka, czego nie zauważył ani sędzia główny, ani asystent. W drugiej fazie był kontakt nogi kapitana Wisły z nogą napastnika Śląska.

⤵️

https://portalplock.pl/sport/kontrowersje-sedziowskie-w-meczu-ze-slaskiem-ekspert-nie-ma-watpliwosci-wisla-zostala-skrzywdzona/0ex3qTVfp4a8uYXT3Ft2

Tym razem w Lidze Minus mecz Wisły Płock nie został pominięty i możecie włączyć od 41:52, jeśli interesuje was tylko ten.

Uniwersum Ekstraklasy też przeanalizowało to spotkanie, oglądajcie od początku.

W Magazynie Ekstraklasy od 53:37, mecz #ŚLĄWPŁ omawiany pod kątem ewentualnego spadku którejś z tych drużyn.

O analizę sezonu i szukanie przyczyn kryzysu pokusiło się kilka portali sportowych.

Zacznijmy od igola, który poprosił mnie o wypowiedź na temat wiosennego zjazdu Nafciarzy.

IGOL.PL: Po kolejce: Wisła Płock – od lidera po spadek? To bardzo możliwe

Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki. Wisła Płock na wiosnę przemieniła się z pięknego łabędzia w brzydkie kaczątko. To obok Lechii oraz Śląska największe rozczarowanie sezonu patrząc na to, jak ta drużyna potrafiła na początku sezonu uraczyć swoją grą kibica. Teraz zostaje pytanie, czy uda się uratować granie w Ekstraklasie? Możliwe że tak, ale łatwo nie będzie. Zostały starcia z nowym mistrzem Polski Rakowem oraz nieobliczalną Cracovią. „Nafciarze” muszą wziąć się w garść i zdobyć co najmniej trzy punkty. To powinno im pozwolić na utrzymanie. Podobnie sądzi nasza rozmówczyni, wierząc w utrzymanie. Równocześnie domaga się, aby po sezonie w Wiśle doszło do rozliczeń.

⤵️

https://igol.pl/po-kolejce-wisla-plock-od-lidera-po-spadek-to-bardzo-mozliwe/?utm_medium=push

WESZLO.COM: Od lidera do spadku? Historia rozkładu Wisły Płock

Tymczasem podczas zimowego okna do klubu sprowadzono Martina Haska (zagrał dwanaście minut), Bartosza Śpiączkę (wypożyczony tuż przed końcem okienka, dwa gole i asysta), wypożyczono Pawła Chrupallę (51 minut gry), ściągnięto z Zabrza Jakuba Szymańskiego (więcej meczów słabych niż dobrych). Czyli tak naprawdę poza Śpiączką żaden z nich nie gra regularnie i przynajmniej przeciętnie. Jeśli dorzucimy do tego wynalazki z letniego okna transferowego pokroju Kvocery, Miroslava Gono czy Martina Sulka (mocny kandydat do najsłabszego zawodnika całego sezonu), to dostajemy rzeczywisty obraz kadry przeciętnej, która zimą stała się kadrą słabą.

⤵️

https://weszlo.com/2023/05/15/wisla-plock-ekstraklasa-analiza-forma

I druga analiza od weszło.com, tym razem zarządzania klubem.

WESZLO.COM: Klub na „jakoś to będzie”. Co rozbiło Wisłę Płock?

Wisła Płock jest trochę rodzinna, a trochę ogólnopolska. Z jednej strony kusi wspomnianym Rafałem Wolskim, wyróżniającym się ligowcem, by mieć na tym samym pokładzie Pawła Magdonia, pracującego wcześniej tylko w trzeciej lidze, uczącego się fachu na żywym organizmie. Czasem jest ligowcem pełną gębą, buduje stadion, ma mocnego sponsora, a czasem amatorskim klubikiem, który notorycznie zalega z pensjami. To ligowy średniak, który z pewnością ma wszelkie warunki ku temu, by wieść stabilny żywot przyzwoitego klubu.

⤵️

https://weszlo.com/2023/05/16/wisla-plock-zarzadzanie-analiza-zaleglosci-magdon-marzec-kryzys

TRELA & WOJTOWICZ POLSKA PIŁKA 

Po 32. kolejce Ekstraklasy wszystko mogło być już jasne. Mogło, ale Śląsk Wrocław wygrał mecz ostatniej szansy i znów dorzucił paliwa do wygasającej walki o utrzymanie. Zamiast trzeciego pewnego spadkowicza mamy więc sześć zespołów niepewnych przyszłości w najwyższej lidze. O najważniejszych wydarzeniach weekendu rozmawiają Michał Trela z CANAL+Sport i Grzegorz Wojtowicz z PAP

Nasz mecz omawiany jest jako pierwszy.

https://open.spotify.com/episode/2jl9czYNfqPmINSOe5hETw?si=WXlB1z0ORsGRDVUBEw5ZVQ

RMIXX.PL: Pavol Stano przestał pełnić funkcję trenera. Jak go zapamiętamy? Kto w jego miejsce?

Czy przez ten ponad rok w naszym składzie zagrzał miejsce jakiś wyjątkowy młodzik? Mniej lub więcej grają Aleksander Pawlak, Dawid Kocyła czy ostatnio Jakub Szymański. Jednak poza tym ostatnim znaliśmy tych piłkarzy już przed przyjściem słowackiego szkoleniowca. Wiadomo, że za rozwój młodzieży (np. drugiego zespołu Wisły) nie odpowiadał Staňo, ale czy rzeczywiście nie dało się co jakiś czas dać szansy któremuś z młodzików, żeby chociaż wszedł na ostatnie sekundy wygranego meczu? Nawet młody Igor Drapiński w mojej ocenie nie dostał odpowiednio dużo szans, a przecież mówimy o 18-latku, który jest już powoływany i regularnie gra w reprezentacji Polski U-19. Dlaczego zamiast “naszych” po boiskach Ekstraklasy biegali Miroslav Gono, Martin Šulek czy Milan Kvocera? Nie mam nic do tych zawodników, ale nie uważam, że dali oni nam więcej jakości, niż młodzi Polacy.

⤵️

https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/pavol-stano-przestal-pelnic-funkcje-trenera-jak-go-zapamietamy-kto-w-jego-miejsce

O kryzysie Wisły i nowym trenerze rozmawiają Tetrycy, czyli Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski.

Wywiady, wywiady…

PORTALPLOCK.PL: Dlaczego Wisła wiosną wygląda źle? Paweł Magdoń: Nie boję się odpowiedzialności [WYWIAD]

Bolą mecze, które przegrywaliśmy. Mam na myśli mecze z Pogonią Szczecin, Miedzią Legnica, meczu w Zabrzu i mecz z Jagiellonią Białystok… Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fantastyczna, a na drugą wyszliśmy jak trochę inny zespół. Takie sytuacje się zdarzają, wiemy, jak to wygląda w innych miejscach. Nie zawsze jest tak, że zespołowi będzie dopisywało szczęście. Nam szczęście w tej rundzie nie dopisuje.  Jednak tu też nie chodzi o szczęście, a o to, żebyśmy sobie w takiej sytuacji poradzili. Wiemy, że jedziemy na bardzo ważny mecz do Wrocławia.

⤵️

https://portalplock.pl/sport/dlaczego-wisla-wiosna-wyglada-zle-pawel-magdon-nie-boje-sie-odpowiedzialnosci-wywiad/bqpJkVwWBbs7GZrvlsBY

IGOL.PL: Aleksander Pawlak: Musimy zacząć lepiej punktować [WYWIAD]

Trenujemy tak samo na pełnej intensywności. Nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Nie wiem, czym tamta runda się różniła od tej. Trudno jest powiedzieć. Musimy zacząć lepiej punktować, gramy dobrze, ale wiadomo, że może to wyglądać lepiej. W ostatnich trzech spotkaniach będziemy próbowali wygrać wszystkie i dopiąć celu.

⤵️

https://igol.pl/aleksander-pawlak-musimy-zaczac-lepiej-punktowac-wywiad/

Solą naszej prasówki są komentarze z Twittera, ale dziś skupmy się tylko na jednym.

Widzimy się na stadionie, Nafciarze!!!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz