Émile Thiakane w Wiśle Płock

Nowym piłkarzem Wisły Płock został Émile Thiakane. Senegalski ofensywny pomocnik podpisał z nami kontrakt do 30 czerwca 2024 roku z opcją jego przedłużenia o kolejny sezon.

Émile Thiakane urodził się 17 listopada 1991 roku w miejscowości Pikine. Jest wychowankiem ASC HLM Dakar. W Polsce po raz pierwszy zameldował się latem 2010 roku. Przez następne dwa lata przewdziewał barwy Lidera Włocławek, Zawiszy Bydgoszcz i Włocłavii Włocławek. Następnie wrócił do krótki okres do Francji, gdzie na niższym poziomie występował w ADM Romilly i Olympique Saint-Quentinois. Przed sezonem 2014/2015 wrócił do Polski. Przez trzy sezony grał w trzeciej lidze, a konkretnie Pogoni Mogilno i Sokole Kleczew. Jego kariera zaczęła nabierać rozpędu od 2017 roku, gdy został zawodnikiem drugoligowego GKS Bełchatów.

Po dwóch latach awansował z klubem na zaplecze ekstraklasy. Następnie przeszedł do Korony Kielce, a ostatnie miesiące spędził już w Puszczy Niepołomice. Senegalczyk z polskim paszportem był tam podstawowym ofensywnym pomocnikiem, a w minionym sezonie rozegrał trzydzieści cztery mecze, zdobywając trzy bramki oraz notując kilka asyst. Swoją postawą przyczynił się do historycznego awansu tego klubu do PKO Bank Polski Ekstraklasy. W obecnych rozgrywkach zdążył zanotować niespełna pół godziny przeciwko Jagiellonii Białystok.

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!


fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Galaxon

    Transfer na zapchanie dziury w walce o utrzymanie. Prezydent miasta Nowakowski przez swoje animozje do Furmana kazał go wyrzucić z klubu mimo,że Dominik wiąże swoją przyszłość z Płockiem i chciał za mniejsze pieniądze zmazać hańbę spadku i walczyć o Ex dla Płocka. Ten klub przez nieudolne zarządzanie bylego pezesa Marca podobno tonie w długach. Nowakowski nie zgadza się na audyt więc wniosek nasuwa się jeden – rozkradli pieniądze podatników i sponsorów. A kibice jakby tego nie zauważali, dywagują na forach jak tu ściągnąć jak najwięcej chętnych na mecz otwarcia…a gówno powinien być pusty stadion, żeby ten nieudacznik Nowakowski zobaczył, że trzeba się liczyć że społeczeństwem. A przy pełnym stadionie zrobi sobie fotkę i ogłosi pełen sukces i obwieści wszystkim jaki to z niego wspaniały gospodarz.

  2. renegat

    zapominacie o Rasaku, bo to byl poczatek konca. ale jak Lesniak byl lepszy od Rasaka… niby ten Stano zrobil ladny futbol, ale potem przegrali z Rakowem 7-1. moze to mentalnosc winna, bo Lech sie osmieszyl z Tranva. dzisiaj musisz zmotywowac druzyne, trafic do niej, bo inaczej mozna liczyc jedynie na chwilowe efekty.
    .
    jesli Sagan nie wygra pewnie z Termalica, to tylko Adaś Majewski. Majeś ukreci bicz nawet z gówna, co pokazal w Stomilu i Stali Mielec.

Dodaj komentarz