Gleb Kuchko z kolejnym powołaniem do kadry!

W dniu dzisiejszym kolejne powołanie do młodzieżowej kadry Białorusi otrzymał wielki talent Wisły II Płock, Gleb Kuchko. Tym razem młody piłkarz znalazł się w kadrze U19 swojego kraju na eliminacje do młodzieżowych Mistrzostw Europy!

Uznawany za olbrzymi talent Gleb trafił do Wisły w lipcu 2022 roku. Niestety z przyczyn formalnych czekał aż 9 miesięcy na oficjalny debiut w drużynach Wisły. Wiosną tego roku został uprawniony do gry w naszym klubie. Po kilku świetnych spotkaniach w drużynie rezerw został zgłoszony bezpośrednio do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Niestety nie doczekał się debiutu.

Na starcie przygotowań do obecnego sezonu Gleb trenował i szykowany był do gry w pierwszym zespole Wisły. Niestety, z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn został przez trenera Marka Saganowskiego cofnięty do drużyny rezerw. W tym sezonie w drugim zespole zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach, najpierw w meczu z Zabkovią pojawił się na boisku w 62. minucie zmieniając Radosława Cielemęckiego, w rozegranym wczoraj spotkaniu z Drogowcem Jedlińsk wyszedł na boisku w podstawowym składzie i już w drugiej minucie otworzył wynik tego meczu.

W poprzednim sezonie Gleb w 12 spotkaniach zespołu rezerw zanotował cztery bramki i dołożył do tego cztery asysty. Ponadto zadebiutował w pierwszej Wiśle, w meczu kontrolnym przeciwko słowackiej Zilinie. Warto dodać że podczas słowackiego zgrupowania, jesienią ubiegłego roku Gleb zdobył też swoją debiutancką bramkę na pierwszej Wisły. Miało to miejsce w zremisowanym 4:4 spotkaniu z Tartanem Liptowski Mikulasz.

Kadra Białorusi będzie obecnie przygotowywała się w Mińsku by powalczyć o udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W grupie, Gleb i koledzy zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Grecji, Litwy i Turcji! POWODZENIA!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz