Jak otwierać nowy rozdział, to tylko w takim stylu! – relacja z meczu #WPŁKSR

W niedzielne popołudnie odbył się pierwszy, historyczny mecz Wisły Płock na szczeblu centralnym. Nafciarki przywitały się z drugą ligą w świetnym stylu – rozbiły KS Raszyn aż 9 do 1!

Mecz rozpoczął się z dokładnie kwadrans po 16 z powodu opóźnionego przyjazdu drużyny gości. Podopieczne Adriana Piankowskiego od początku kontrolowały przebieg spotkania. Gra toczyła się głównie na połowie Raszynianek, lecz te z powodzeniem rozbijały ataki Wisły. Przy strzałach Kusej czy Łyzińskiej w pierwszych dziesięciu minutach zabrakło skuteczności.

Ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych przy Łukasiewicza 34 przyjezdne jako pierwsze wyszły na prowadzenie. Powiedzenie „niewykorzystane okazje lubią się mścić” pasuje w tym przypadku jak ulał. Nafciarki straciły piłkę w środku boiska, co bezlitośnie wykorzystała Oliwia Czarnocka. Najlepsza strzelczyni zespołu z Raszyna popędziła na bramkę i przymierzyła przy prawym słupku. Dorota Szalińska nie miała szans na skuteczną interwencję.

Nafciarki nie zamierzały tego tak zostawić i zaledwie sześć minut później był remis 1-1. Wręcz wzorowo przeprowadzona akcja – golkiperka Wisły podała do Marty Hućko, ta posłała długą piłkę do Justyny Skrockiej, a całą akcję wykończyła Aleksandra Synowiec. Nim upłynęły trzy minuty, płocka Ada Hegerberg mogła cieszyć się z dubletu.

Przez resztę pierwszej połowy gra toczyła się na połowie przyjezdnych, a Wisła stworzyła sobie jeszcze kilka niezłych okazji na zdobycie bramki. Dziesięć minut przed gwizdkiem na przerwę prowadzenie podwyższyła Daria Kusa.

Po pierwszych 45 minutach Nafciarki prowadziły 3-1.

W przerwie meczu Wisła otrzymała pamiątkowy puchar za awans do II ligi oraz voucher na sprzęt sportowy.

Fot. Wisła Płock

Wiślaczki nie zamierzały spuszczać z tonu – zaledwie pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy zdobyły czwartą bramkę. Natalia Borowska dośrodkowała z prawej strony, a w polu karnym znajdowały się Synowiec i Kusa. Wpierw piłka odbiła się od Synowiec, a ta druga skierowała ją do siatki.

Kolejne minuty meczu upłynęły pod znakiem dominacji płockiego beniaminka. W 62 minucie Natalia Borowska wpisała się na listę strzelczyń. Nafciarki były bezlitosne i chwilę później Maria Garwacka popędziła lewą stroną i uderzyła w poprzeczkę. Do piłki dopadła Synowiec i skierowała ją do siatki z najbliższej odległości, kompletując hat – tricka.

Raszynianki były totalnie zrezygnowane w drugiej części spotkania i oddały inicjatywę podopiecznym Adriana Piankowskiego. W 75 minucie meczu Maja Zielińska bezpardonowo wbiegła w pole karne przeciwniczek i po raz pierwszy w tym sezonie wpisała się na listę strzelczyń. Niecały kwadrans później skompletowała dublet, a zmienniczka Emanuela Przeradzka ponownie zanotowała asystę.

W doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia dopełniła Aleksandra Synowiec. Dwie minuty później Magdalena Radojewska gwizdnęła po raz ostatni. Mecz zakończył się zasłużoną, wysoką wygraną Wisły.

Po pierwszej kolejce Wisła Płock zajmuje pierwszą lokatę w tabeli, zaś Aleksandra Synowiec przewodzi w klasyfikacji strzelczyń.

Następne spotkanie Nafciarki odbędzie się w Starych Oborzyskach, gdzie zmierzą się z tamtejszą Juną.

Wisła Płock – KS Raszyn 9:1 (3:1)

0-1 Oliwia Czarnocka 11′
1-1 Aleksandra Synowiec 17′
2-1 Aleksandra Synowiec 19′
3-1 Daria Kusa 35′
4-1 Daria Kusa 50′
5-1 Natalia Borowska 62′
6-1 Aleksandra Synowiec 64′
7-1 Maja Zielińska 75′
8-1 Maja Zielińska 88′
9-1 Aleksandra Synowiec 92′

Wisła Płock: 1. Dorota Szalińska, 73. Marta Hućko (60’, 8. Karolina Ejman), 7. Klaudia Stradomska (C)(80’, 22. Oliwia Stasińska), 11. Maja Zielińska, 20. Julia Asakowska, 10. Klaudia Łyzińska, 19. Maria Garwacka (73’, 16. Emanuela Przeradzka), 5. Daria Kusa (73’, 12. Natalia Marciniak), 23. Justyna Skrocka (60’, 55. Weronika Paczkowska), 6. Natalia Borowska, 14. Aleksandra Synowiec.

Trener: Adrian Piankowski

KS Raszyn: 32. Karolina Usnarska, 13. Julia Haber, 5. Magda Zielińska (C), 9. Kamila Niewiadomska, 15. Julia Ziółkowska, 11. Aleksandra Lao, 14. Patrycja Sadecka, 2. Justyna Latarska (76’, 16. Dominika Szaciłowska), 17. Natalia Bednarczyk, 4. Oliwia Czarnocka, 10. Kinga Konowrocka (46’, 18. Angelika Zalewska).

Trener: Cezary Krynicki

Sędzia: Magdalena Radojewska.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz