Bartosz Borowski z profesjonalnym kontraktem!

Profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock podpisał Bartosz Borowski. Młody napastnik związał się z nami umową do 30 czerwca 2025 roku.

Bartosz Borowski urodził się 24 stycznia 2007 roku w Płocku i jest wychowankiem naszej akademii. Do Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock dołączył w wieku ośmiu lat. Przechodząc przez kolejne młodzieżowe szczeble, był regularnie powoływany do reprezentacji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Warto dodać, że stał się też pierwszym laureatem nagrody dla Młodzieżowca Miesiąca, ponieważ został wyróżniony za swoją postawę we wrześniu 2020 roku. Później występował między innymi w Centralnej Lidze Juniorów do lat siedemnastu, będąc rok młodszym od kolegów, a przed obecnym sezonem definitywnie przesunięto go do drugiego zespołu Wisły Płock.

Oficjalnie zadebiutował w nim w drugiej kolejce IV ligi, kiedy w sześćdziesiątej minucie zmienił Sebastiana Strózika. Zagrał także w dwóch kolejnych starciach. Pierwszą ligową bramkę zdobył w minionej kolejce, ustalając z Marcovią Marki wynik spotkania na 4:2. Kilka dni wcześniej w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski (Płock) popisał się jeszcze dubletem przeciwko Unii Iłów. Warto wspomnieć, że na swoim koncie ma także nieoficjalny debiut w pierwszej drużynie, kiedy w sparingu z Mławianką Mława na ostatnie minuty zastąpił Adriana Szczutowskiego.

Gratulacje i życzymy powodzenia!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz