Lesniak może wrócić na Słowację!

Według naszych informacji Filipem Lesniakiem interesują się dwa słowackie kluby – FC Kosice oraz Zemplin Michalovce.

FC Kosice oraz Zemplin Michalovce występują w najwyższej klasie rozgrywkowej na Słowacji. FC Kosice aktualnie zajmują 10. miejsce z dorobkiem 12. punktów w 18 spotkaniach. Zemplin Michalovce zajmują miejsce jedenaste z sześcioma punktami w 18. meczach. Trenerem FC Kosice jest wujek Lesniaka Jan Kozak.

Filip Lesniak urodził się 14 maja 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Tam też rozpoczął swoją piłkarską karierę, ale szybko wyjechał do Anglii. Jako 16-latek związał się z Tottenhamem. W klubie z Londynu spędził trzy lata, z półroczną przerwą na wypożyczenie do czeskiego Slovana Liberec w sezonie 2016/2017. Udało mu się w międzyczasie zaliczyć nawet króciutki epizod w Premiership (4 min z Leicester City), ale w tamtym okresie, jeżeli pojawiał się na boisku w barwach „The Spurs”, to był to zespół U-23

Latem 2017 roku Lesniak przeniósł się do duńskiego Aalborga. Sezon 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w Silkeborgu. W tych klubach grał już w miarę regularnie, w Silkeborgu wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach sezonu 2019/2020. Do Wisły trafił przed sezonem 2020/21.

W tym sezonie Lesniak rozegrał 13 spotkań. Łącznie w barwach Nafciarzy rozegrał 99 spotkań, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Fot. Newspix

Kopnij dalej

Dodaj komentarz