W dniu wczorajszym (tj 20.09.2023r.) prezes Wisły Płock S.A – Piotr Sadczuk stanął przed obliczem KOMISJI! Na wstępie uspokajamy: nie była to ani Sejmowa Komisja Śledcza, ani nawet komisja Weryfikacyjna przed jaką stawał Franciszek Maurer. Prezes Nafciarzy „jedynie” odpowiadał na pytania podczas posiedzenie Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Płocka.
Czego ciekawego dowiedzieliśmy się z wypowiedzi prezesa?
- Niezbędna po degradacji jest optymalizacja zarówno po stronie przychodów jak i wydatków
- Czekają nad znaczne cięcia, głównie po stronie wydatków na wynagrodzenia. Prezes mówił wręcz o 30-40% w stosunku do wynagrodzeń Ekstraklasowych.
- Prezes Sadczuk stwierdził, że jest zadowolony z postępów i szkolenia młodzieży. Przytoczył spotkania w których wystąpiło wielu „młodych”(do 23-24 roku życia przyp. red. ). Odniósł się również do kwestii wychowanków. Pozwolę sobie zacytować: „Ilu wychowanków jest w Legii Warszawa?„. (Nie chcę prezesa zdziwić zbyt mocno ale Wisła Płock nigdy nie była, nie jest i nie będzie Legią Warszawa. Chyba żaden kibic nie chce w Płocku takiego modelu zarządzania klubem wprowadzać.)
- Z wypowiedzi Prezesa można było odnieść wrażenie, że celem na ten sezon dla drugiej drużyny jest jednak awans na wyższy szczebel rozgrywek.
- „Bardzo mocno będę chciał postawić na młodzież, ale tu też młodzież musi się obronić jakością.”
- Latem klub opuściło aż 16 graczy, przyszło tylko 11.
- NAJWAŻNIEJSZY JEST WYNIK PIERWSZEJ DRUŻYNY!
- Osiemnastu zawodników w drugiej drużynie będzie miało podpisane kontrakty profesjonalne. Osiemnastu najlepszych otrzyma oferty na jakie nas stać.
- „… niestety Ci zawodnicy i sztab którzy odeszli po spadku z ekstraklasy, to nie następuję tak z dnia na dzień, że rozwiązuje się kontrakt i nie ma żadnych kosztów…” – czyli gracze oraz trenerzy, którzy odeszli, nadal w pewnym stopniu obciążają nasz budżet. Tutaj pojawia się najbardziej kontrowersyjna kwestia, otóż którzy to byli „pracownicy” oraz w jakim stopniu są jeszcze na garnuszku klubu.
- Klub otrzymał z budżetu Miasta 10 mln PLN rekompensaty z tytułu spadku z Ekstraklasy.
- „z każdym meczem kiosków (gastronomicznych przyp. redaktora) będzie pojawiało się więcej”.
- Podczas meczu z Polonią Warszawa dostępne było pięć kiosków gastronomicznych. Padła obietnica ze strony najemcy oraz MOSiR, że na mecz z GKS-em Tychy będzie już dostępnych siedem.
- Lokal gastronomiczny na stadionie będzie otwarty zimą, bliżej lutego/marca.
- Padło pytanie o poziom zadłużenia jeśli chodzi o klub zarówno w kontekście tego półroczna jak i pierwszego półroczna roku 2024. Niestety, odpowiedzi nie było. Jedyne czego się dowiedzieliśmy to to, że koszt ochrony podczas meczu otwarcia wyniósł ponad 100 tyś PLN.
- W sumie cztery mecze domowe w tym roku będą meczami podwyższonego ryzyka. Polonia Warszawa, GKS Tychy, Arka Gdynia, Zagłębie Sosnowiec.
Na zakończenie odbyło się głosowanie na temat: Wisła Płock S.A w sezonie sportowym 2022/23. Plany, cele i założenia na sezon sportowy 2023/23. Ośmiu radnych było za przyjęciem przedstawionego materiału, dwoje wstrzymało się od głosu.
Pełne nagranie z posiedzenia Komisji możecie zobaczyć poniżej, część poświęcona Wiśle Płock S.A zaczyna się około 37 minuty. Wcześniej swój czas ma prezes SPR Wisła Płock.

Mój klub, moje serce, moja Wisła Płock
Oprócz tego mąż, ojciec i bimbrownik!