Rzeźnia nr Ł34 czyli zapowiedź meczu #WPŁARK

Po pierwsze, nie naruszyć murów Twierdzy Płock. Po drugie, pokazać swoją dominację. Po trzecie, Arkę trzeba pokonać zarówno na boisku, jak i na trybunach! Sobotni wieczór zapowiada się niezwykle pasjonująco. Nafciarzy na boisku czeka ciężka przeprawa przeciwko gdynianom. Dodatkowym smaczkiem będzie przyjazd jednej z solidniejszych ekip kibicowskich na poziomie Fortuna 1 Ligi!

Każdy wie, że Arka swoje problemy ma, zarówno sportowe, jak i organizacyjne. Kabaret w wykonaniu pana Kołakowskiego i spółki trwa w najlepsze, a cała piłkarska Polska co jakiś czas jest obdarowywana kolejnymi ciekawymi newsami z portowego miasta. Aktualnie dowiedzieliśmy się, że klub, owszem będzie płacił piłkarzom. Pan Kołakowski postanowił jednak, że płacił będzie połowę i jedynie wtedy, kiedy zajrzy mu w oczy widmo rozwiązania przez jakiegoś piłkarza kontraktu z winy klubu. Ot, ciekawy sposób na zarządzanie klubem sportowym. Jedenasta lokata nie jest przypadkowa w tej sytuacji.

Sytuacja kadrowa Nafciarzy

Jak potwierdził trener Saganowski, na mecz z Arką gotowy do gry będzie Fryderyk Gerbowski. Mateusz Lewandowski dochodzi do pełnej dyspozycji. Część zawodników dochodzi jeszcze do siebie po wirusie, który zdziesiątkował szeregi Nafciarzy przez ostatnie dwa tygodnie. Wiadome jest, że w najbliższym meczu nie zobaczymy Marcina Biernata, który zaczął już proces rehabilitacji po operacji ścięgna Achillesa. Drugim piłkarzem, którego nie zobaczymy jest Olek Pawlak, który nadal trenuje indywidualnie.

Więcej o sytuacji kadrowej i innych sprawach można było usłyszeć z ust trenera Saganowskiego na konferencji prasowej:

Okiem Eksperta:

Wrzesień był udany. Październik zaczęliśmy od cennego remisu w Krakowie. Pora na domowy mecz z Arką. My powoli pniemy się w tabeli i w sobotę mamy szansę na zadomowienie się w strefie dającej szanse awansu. Potrzebne do tego jest zwycięstwo z Arkowcami. Na pewno nie będzie to łatwy mecz, pomimo że u siebie spisujemy się bardzo dobrze. Stabilność w bramce, pewność w obronie, a i po mału akcje ofensywne zaczynamy przeprowadzać z polotem. Sekul odzyskał regularność, a i pozostali nie chcą zostać w tyle i potrafią również zdobywać bramki. Arka w ostatniej kolejce pewnie pokonała Motor, ale jej forma wydaje się być himeryczna. Połączenie tych dwóch aspektów (naszej siły u siebie i nierównej gry Arki) pozwala sądzić, że uporamy się z rywalem. Widać, że zaczynamy grać szczególnie u siebie, pewnie, a zarazem skutecznie. Strzelamy sporo bramek. Myślę, że i tym razem pokażemy moc i spokojnie zwyciężymy. Typuję po widowiskowej grze zdecydowaną wygraną Wisły.

Paweł Dylewski, były piłkarz Wisły Płock

Historia Spotkań:

Jutrzejszy mecz będzie już dwudziestą ósmą potyczką Wisły z Arką Gdynia. Jak do tej pory częściej górą byli Gdynianie. Więcej na ten temat jak zwykle w naszym kąciku historycznym.

A tak prezentuje się wasza jedenastka na to spotkanie:

Raport Kartkowy:

Zawieszeni:

  • Sebastian Milewski, Olaf Kobacki – Arka Gdynia

Zagrożeni:

  • Oleksandr Azatskyi, Janusz Gol, Jakub Wilczyński – Arka Gdynia
  • Fabian Hiszpański, Milan Spremo, Jakub Szymański, Marcin Biernat – Wisła Płock

Kopnij dalej

Dodaj komentarz