NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #12 – TRENERZE, ODDAJ CZAPKĘ! 

Znowu w łeb. I tym razem już głośno zastanawiamy się nie tyle CZY trener zostanie zwolniony, a KTO za niego. Nie znam osoby, która wierzyłaby jeszcze w ten projekt.

Zatrudnienie trenera Saganowskiego by ratował Ekstraklasę na dwie kolejki przed końcem sezonu, a potem pozwolenie mu na zajęcie się drużyną mentalnie upadłą, drużyną rozbitą, z której odeszła po spadku większość piłkarzy, to nie był dobry pomysł. Kto na niego wpadł, pamiętamy wszyscy.  Czy ewentualne zwycięstwo z ostatnim w tabeli Chrobrym Głogów uratowałoby posadę Marka Saganowskiego? Raczej nie. Czy jest jeszcze sens takich działań? Nie. Najczarniejszy scenariusz braku reakcji na wyniki Wisły to ratowanie w maju 1. ligi kolejnym przypadkowym trenerem. A tego nie chce żaden kibic Nafciarzy. I miejmy nadzieję, że nikt z klubowych gabinetów.

Czy w piątek na ławce trenerskiej zasiądzie już inny trener? Najprawdopodobniej tak. 

Zatem Trenerze, to ty opuszczasz dzisiaj Wisłę Płock, oddaj czapkę. 

Powodzenia!

Czekając na rozwój wydarzeń możecie przeczytać co o meczu z Miedzią powiedział trener Saganowski ⤵️ 

Powinno być krótkie podsumowanie. Blamaż, który nie przystoi takiej drużynie, z takimi doświadczonymi zawodnikami przegrać tak mecz. Na pewno trzeba przeprosić naszych kibiców, którzy licznie tu przyjechali i zobaczyli to, co zobaczyli. Jestem bardzo mocno rozgoryczony, jeśli chodzi o ten mecz, bo zaczynamy nieźle, tworzymy sobie dwie doskonałe sytuacje, ale nie potrafimy wykorzystać tych akcji. Myślę, że mecz by zdecydowanie inaczej wyglądał, gdybyśmy jedną z nich trafili. No i potem się zaczynają takie stare demony odzywać, bo tracimy bramkę, druga bramka – błąd naszego bramkarza. Po przerwie źle wchodzimy w mecz, mimo zmian. Chcemy dać trochę świeżości na bokach, w środku. Okazuje się, że rzut karny po sześciu minutach i ciężko coś potem zrobić. Drużyna Miedzi ma bardzo dobrych zawodników, jeżeli chodzi o kontrolę piłki, jakość i zostaliśmy wypunktowani. Czwarta bramka, to już takie otwarcie się poprzez moją drużynę. Szkoda, bo takich meczów… W Katowicach przegraliśmy pierwszy taki mecz, dzisiaj przegrywamy kolejny taki mecz dotkliwie. Tworzymy sobie sytuacje, nie wygląda to tak, szczególnie w pierwszej połowie, żebyśmy z takim wynikiem zakończyli to spotkanie, ale piłka jest brutalna, mecz trwa dziewięćdziesiąt parę minut. My może zagraliśmy pierwsze dwadzieścia minut, potem Miedź zrobiła to, co miała zrobić. Gratulacje dla Miedzi.

Chrzanek i Hiszpan o meczu ⤵️

Kulisy meczu⤵️

Media o meczu⤵️

PORTALPLOCK.PL: Katastrofalny występ Wisły. W Legnicy skończyło się na porażce 0:4, mogło znacznie wyżej

Fot. Wisła Płock

Gdyby Wisła przegrała w Legnicy 0:6, nikt nie mógłby mieć pretensji. Skończyło się na 0:4 po bramce Bartosza Guzdka w samej końcówce. Sędziujący spotkanie Paweł Raczkowski początkowo doliczył 3 minuty do spotkania, ale zdecydował się zakończyć mecz kilka sekund po 90 minutach.

https://portalplock.pl/sport/katastrofalny-wystep-wisly-w-legnicy-skonczylo-sie-na-porazce-04-moglo-znacznie-wyzej-zdjecia/TraoeoXVHxpHZzsn40QK

WESZLO.COM: Wisła zamiast ekstraklasowych aspiracji pokazała otwartą drogę do bramki

Fot. Wisła Płock

Martwiliśmy się, że strata Marcina Biernata sprawi, że Nafciarze stracą ogromny atut, jakim była jego obecność w polu karnym rywala przy stałych fragmentach gry. Jeszcze większą bolączką okazuje się jednak wytypowanie jakiegokolwiek innego stopera, który jako tako broni. Saganowski robił, co mógł: już w przerwie zrobił dwie zmiany, wpuścił m.in. niespełnioną gwiazdę rozgrywek Nikolę Sreckovicia.

Tylko co z tego, skoro próba pobudzenia ofensywy skończyła się tym, że przez pięć minut Miedź nie wychodziła spod pola karnego Wisły, co w końcu przyniosło jej gola zamykającego mecz.

https://weszlo.com/2023/10/21/miedz-legnica-wisla-plock-relacja/

RMIXX.PL: Kompromitacja nożnych Wisły Płock w Legnicy, porażka 0:4 poraża

Fot. Wisła Płock

Druga połowa ułożyła się dla legniczan jeszcze lepiej niż pierwsza. Pięć minut po wznowieniu faulowany w polu karnym był Kamil Drygas. Sędzia Paweł Raczkowski wskazał na „wapno”, a pewnym egzekutorem okazał się Mijusković. Wynik meczu ustalił na dwie minuty przed końcem Bartosz Guzdek, który wpakował futbolówkę do bramki po otrzymaniu podania od Krzysztofa Drzazgi. Wisła oddała w meczu cztery celne strzały, ten najgroźniejszy w 5. min  był autorstwa Adama Chrzanowskiego, kolejne próby już nie były tak groźne dla stojącego w bramce Jakuba Mądrzyka. Wiśle brakowało w grze tempa i pomysłu na zdecydowanie lepiej tego dnia dysponowanych legniczan. 

https://rmixx.pl/wywiady/kompromitacja-noznych-wisly-plock-w-legnicy-porazka-04-poraza

PORTALPLOCK.PL: Marek Saganowski wciąż prowadzi treningi. Sprawa zwolnienia wydaje się jednak przesądzona

Fot. Wisła Płock

Wśród kandydatów wymieniano też Kazimierza Moskala i Janusza Niedźwiedzia, którzy pracowali ostatnio w obu łódzkich ekstraklasowych klubach, ale obaj mieli odmówić.

Wszystko wskazuje na to, że za kilkadziesiąt godzin Marek Saganowski nie będzie już trenerem Wisły Płock. Operacja zmiany trenera nie przebiega jednak gładko. Decyzję o tym, że pora na zmianę, kiełkowała w głowach władz klubu z pewnością od kilku tygodni. Zespół nie idzie w dobrym kierunku, o czym świadczą chociażby 2 ostatnie porażki. Przy Łukasiewicza 34 panuje przekonanie, że Wisła ma zespół przynajmniej na miejsce top 6 Fortuna I ligi. 

Trener podejmuje swoje autonomiczne decyzje, ale nie wszystkie są przyjmowane z pełnym zrozumieniem. Jeśli dodać do tego wyniki drużyny, wniosek jest jeden: czas na zmianę, choć Marek Saganowski prowadził wtorkowy trening drużyny. 

https://portalplock.pl/sport/marek-saganowski-wciaz-prowadzi-treningi-sprawa-zwolnienia-wydaje-sie-jednak-przesadzona/T8YEolR0gUdRSR4amNWp

SPORT.INTERIA.PL: Zaskakujący powrót Brzęczka? Jest kandydatem. Trzeba ratować, co się da

Fot. Wisła Płock

Trenerski stołek w Wiśle Płock robi się wyjątkowo gorący. Po dwóch dotkliwych porażkach posada Marka Saganowskiego wisi na włosku. Jeśli dojdzie do spodziewanej dymisji, ekipę „Nafciarzy” ponownie objąć może Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner jest w klubie dobrze wspominany i niewykluczone, że to właśnie jemu przypadnie rola ratowania marzeń o szybkim powrocie do PKO Ekstraklasy.

https://sport.interia.pl/klub-wisla-plock/news-zaskakujacy-powrot-brzeczka-jest-kandydatem-trzeba-ratowac-c,nId,7105175

Skrót kolejki ⤵️

Ligowiec, nasz mecz od 1:21:14 

Nie będziemy się już znęcać nad drużyną komentarzami z Twittera. Pamiętajcie, że nasze wsparcie jest ważne i bez względu na to, co wydarzyło się w Legnicy, przyjdźmy w piątek na stadion i dopingujmy Wisłę. Niezmiennie zapraszamy was na trybunę D. WSZYSCY NA STADION!


Kopnij dalej

Dodaj komentarz