Kącik kibica – Fani Petrochemii we Wrocławiu

Fani Petrochemii we Wrocławiu

Dnia 25 maja br. we Wrocławiu rozegrany został decydujący mecz o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej pomiędzy Śląskiem a Petrochemią. Do stolicy Dolnego Śląska pojechało ok. 20 sympatyków Petrochemii. Zainteresowanie meczem było znacznie większe, jednak z powodu braku rezerwacji biletów dla kibiców „Petry”, do Wrocławia pojechało niewiele osób. Razem z kibicami „Petry” naszą drużynę dopingowały żony, narzeczone, rodzice i dzieci piłkarzy i trenerów naszej drużyny. Na hali (a właściwie sali) było ok. 200 osób, w tym ok. 60-osobowa grupa szalikowców Śląska. Mecz wygrali gospodarze.

Kiedy piłkarze Śląska cieszyli się ze zdobycia tytułu Mistrza Polski A.D. 1997, a nasi zawodnicy ze zdobycia tytułu wicemistrzów kraju, na trybunach doszło do bójki pomiędzy kibicami Śląska i Petrochemii. Jednemu z fanów Petry kibice Śląska chcieli zabrać szalik. Za bitym płockim fanem wstawiła się żona A. Niedzielskiego. Po chwili na trybuny wbiegli piłkarze „Petry”, ale nie po to, aby rozkręcić zadymę (jak podają niektórzy dziennikarze), lecz aby bronić swoich najbliższych.

Dla nas – fanów Petrochemii jedna rzecz jest niezrozumiała. Jak można pobić kobietę czy małe dziecko tylko za to, że kibicuje innej drużynie? Wrocławskim fanom chluby to nie przynosi, tym bardziej, że w pewnej chwili jedna z fanek naszej drużyny złapawszy uprzednio deskę lecącą w jej stronę, stanęła trzymając ją w ręku naprzeciw ok. 40 osobowej grupie wrocławian. W ten sposób kibicka Petrochemii poskromiła chuliganów Śląska.

W imieniu wszystkich kibiców Petrochemii dziękujemy trenerom i zawodnikom za doznane emocje i wicemistrzostwo Polski w sezonie 96/97. Dla nas to wy jesteście mistrzami.

Aneta Niedzielska honorowym kibicem Petrochemii

W dniu 27 maja br. w płockim radiu „Puls” przedstawiciel fanów Petrochemii wręczył żonie Artura Niedzielskiego, pani Anecie Niedzielskiej bandamkę i szal klubowy Petrochemii za to, że w czasie meczu finałowego piłkarzy ręcznych Śląsk – Petrochemia nie pozostała obojętna i stanęła zdecydowanie w obronie jednego z płockich fanów, któremu fani Śląska usiłowali zabrać szalik. Jednocześnie p. Niedzielska została honorowym kibicem „Petrochemii”.

Pani Aneto! Gratulujemy postawy.

Życzenia dla Tygodnika Płockiego

„TP” jako jedyna lokalna gazeta udostępniła swoje łamy dla fanów Petrochemii. Dlatego z okazji 25 urodzin „TP” w imieniu wszystkich kibiców ZKS Petrochemia składamy serdeczne życzenia dla waszej (i naszej też) gazety oraz dla wszystkich tych, którzy choć w jakikolwiek sposób są z „TP” związani.

Jak jeżdżą kibice?

ŁKS Łódź – ok. 120 osób w Poznaniu (Lech) – 210 km

Zagłębie Lublin – ok. 40 w Krakowie (Wisła) – 320 km

Stal St. Wola – 20 osób w Zamościu – 150 km

Lechia Gdańsk – 60 – 80 osób w Gorzowie – 313 km.

Aluminium Konin – 80 osób w Grodzisku Wlkp. – 145 km.

Charakterystyka klubów kibica

OKS Okocimski Brzesko

barwy: biało – zielone,

zgody: z nikim,

kosy: Cracovia, Unia Tarnów.

Fani Okocimskiego nie jeżdżą ze swoją drużyną do innych miast. Wyjątki to mecze w Krakowie i Tarnowie. Liczba szalikowców z Brzeska wynosi 40 – 60 osób.

KS Siarka Tarnobrzeg

barwy: zielono-żółto-czarne,

zgody: obecnie z nikim,

kosy: Stal Mielec, Stal Stalowa Wola.

Liczba szalikowców Siarki to ok. 20 – 40 osób. Nie jeżdżą prawie na żadne mecze; z wyjątkiem Mielca i Stalowej Woli.

Przygotowali:
Peter & Fanatycy Petrochemii

Tygodnik Płocki Nr 22 3 czerwca 1997

Kopnij dalej

Dodaj komentarz