Kącik Kibica – Turniej w Skarżysku & Fani Petrochemii w Malborku [RETRO]

Drodzy Czytelnicy. Rubryka, którą w tej chwili inicjujemy tworzona będzie głównie przez Klub Kibica płockiej Petrochemii. Co zrozumiałe więc, najwięcej w niej będzie wiadomości dotyczących piłki nożnej.

Turniej w Skarżysku

Od oczekiwanego awansu do ekstraklasy dzieli nasz zespół kilka miesięcy. W tym czasie chcemy, razem z Klubem Kibica, lansować płocki zespół, informować o podejmowanych przez Klub działaniach oraz – przede wszystkim – propagować ideę kulturalnego kibicowania. Naszym wspólnym marzeniem jest, żeby Petrochemia, w chodząc do I ligi, miała opinię najbardziej kulturalnego i bezpiecznego stadionu w Polsce. Dziś o inicjatywie rozegrania turnieju, w którym mieliby się spotkać najwięksi antagoniści ze stadionowych trybun.

Otóż 26 kwietnia w Skarżysku – Kamiennej, na miejscowym stadionie KS „Granat” rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kibiców. Celem turnieju, jak zapisano w regulaminie, jest „podpisanie paktu „O Nieagresji”, propagowanie haseł akcji „Bezpieczny Stadion” oraz sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku wśród młodzieży. W turnieju wezmą udział drużyny złożone z kibiców piłki nożnej z terenu całego kraju. W skład drużyny w chodzi 14 zawodników, w tym 11 grających i 3 rezerwowych; wiek zawodników – powyżej 16 lat.

Rozgrywki odbywać się będą w systemie pucharowym (mecze 2×20 m in z 5-minutową przerwą). Trzy pierwsze drużyny otrzymają puchary, wszyscy uczestnicy dostaną atrakcyjne upominki. Organizatorzy zapewniają: opiekę medyczną, zabezpieczenie porządku przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, bufety gastronomiczne, kiermasz książkowy, gorący posiłek dla zawodników.

Tak jak wspominaliśmy, organizatorzy chcą propagować akcję „Bezpieczny stadion”. Stąd w regulaminie znalazły się bardzo restrykcyjne przepisy. Mówi się między innymi, że na stadion nie będą w puszczani kibice będący pod w pływem alkoholu i środków odurzających. Nie będzie można wnosić: alkoholu i środków odurzających, noży, scyzoryków itp., butelek, łańcuchów, rurek, przedmiotów drewnianych, gazów łzawiących i paraliżujących. Kibic, który będzie wszczynał awantury na stadionie zostanie bezwarunkowo usunięty poza teren obiektu. Na stadionie w czasie trwania turnieju będzie obowiązywał PRZYŚPIESZONY TRYB ORZEKANIA KAR.

Na dzień 13 marca do udziału w turnieju zgłosiło się już 8 drużyn. Są to grupy kibiców reprezentujące następujące drużyny: Petrochemia Płock, Widzew Łódź, Ceramika Opoczno, RKS Radomsko, Granat Skarżysko, Broń Radom, Radomiak Radom, Korona Kielce.

– Organizatorzy czekają jeszcze na odpowiedź czterech drużyn – rozmawiamy z Piotrem Kołodziejskim z Klubu Kibica Petrochemii.

– Z tego co wiem, nie było jeszcze odpowiedzi z Legii i Śląska, natomiast drużyny reprezentujące Wisłę Kraków i Lech Poznań nie chcą się zgodzić z obecnością pilnującej porządku policji

T.Szat
fot. Archiwum

Tygodnik Płocki Nr 11, 18 marca 1997


Tak jak informowaliśmy tydzień temu, nasz tygodnik udostępnił miejsce dla kibiców płockiej Petrochemii, którzy chcą informować o najważniejszych wydarzeniach, dotyczących płockiego klubu. Dziś kolejna garść informacji.

Wyjazd do Brzeska

Klub Kibica “Petrochemii” organizuje wyjazd autokarem do Brzeska na mecz Okocimski – Petrochemia. Koszt wyjazdu: 35 zł + bilet na mecz. Chętni proszeni są o kontakt pod nr tel. 636-958; prosić Michała.

Mecz Polska – Włochy

Kibice “Petrochemii” organizują wyjazd autokarowy na eliminacyjny mecz do MŚ pomiędzy reprezentacjami Polski i Włoch, który odbędzie się 2 kwietnia 1997 roku w Chorzowie. Koszt wyjazdu: 30 zł + bilet na mecz. Zainteresowani mogą dzwonić pod nr tel. 636-958 (prosić Michała) lub uzyskać informację na stadionie Petrochemii przy stoisku z pamiątkami. Jednocześnie informujemy, że w związku z zarządzeniem PZPN, na stadion będzie można wejść jedynie w szalikach reprezentacji Polski. Osoby, które założą szaliki klubowe nie będą wpuszczane na stadion.

Jak jeżdżą kibice?

Wiadomo, że wśród kibiców duże poważanie mają ci fani, którzy jeżdżą na mecze wyjazdowe swojej drużyny. Dlatego postanowiliśmy zamieszczać rubrykę, z której będziecie mogli dowiedzieć się, jak jeżdżą kibice z całej Polski i jak na ich tle wypadamy my – kibice “Petrochemii”.

* Petrochemia – około 250 osób w Malborku (250 km*)

* Wisła Kraków – 140 osób w Warszawie na Polonii (315 km)

* Odra Wodzisław – ok. 60 osób w Zabrzu (ok. 80 km)

* Widzew Łódź – 120 osób (w tym 15 z Płocka) w Olsztynie (275 km)

* Śląsk Wrocław – 85 osób w Bełchatowie (230 km)

* Legia Warszawa – 300 osób w Częstochowie (220 km)

* Pogoń Szczecin – ok. 1500 (!) osób w Gorzowie (104 km)

* Ruch Chorzów – ok. 1000 osób w Krakowie (75 km)

Odległość w kilometrach tylko w jedną stronę.

Fani Petrochemii w Malborku

Tam, gdzie gra Petrochemia, nie może zabraknąć jej kibiców. I tak do Malborka wybrała się około 250 – osobowa grupa fanów “Nafciarzy”. Ok. 130 osób pojechało trzema autokarami, natomiast reszta własnymi środkami lokomocji. Na stadionie zajęliśmy prawie cały sektor przeznaczony dla kibiców przyjezdnych; głośno dopingowaliśmy naszą drużynę.

Kibice jadący w jednym z autokarów, z przyczyn niezależnych od kierowcy, na stadion dojechali dopiero w 40 minucie i nie dane im było obejrzeć dwóch pięknych bramek Marka Jakóbczaka. W drugiej połowie doping z naszej strony był jeszcze głośniejszy. Po meczu zawodnicy podbiegli pod nasz sektor i podziękowali nam za doping, a my im za dobrą grę i zwycięstwo. Oprócz tego “Peter” obdarował swoim szalikiem Roberta Głownię.

Droga do Płocka minęła bardzo spokojnie, poza tym, że w jednym autokarze nasz kolega zużył dwie gaśnice, co spowodowało całkowity brak widoczności przez kierowcę i około 15-minutowy postój. Podobno już na drugi dzień dostał on propozycję pracy w Straży Pożarnej na stanowisku komendanta.

Ogólnie był to bardzo udany wyjazd. Korzystając z okazji chcemy podziękować Dyrekcji Teatru Dramatycznego w Płocku i PPKS Płock (za udostępnienie autokarów) oraz kierowcom (za dużą wyrozumiałość). Do zobaczenia w Brzesku.

Fanatycy Petrochemii

Tygodnik Płocki Nr 12, 25 marca 1997

Kopnij dalej

Dodaj komentarz