Remis na zakończenie rundy jesiennej – relacja z meczu #WPŁMED

W 11. kolejce II ligi północnej Wisła Płock zremisowała w wyjazdowym meczu 1-1 z Medykiem II POLOmarket Konin. Bramkę dla Nafciarek zdobyła Aleksandra Synowiec, a dla rywalek trafiła Oliwia Jaśniak.

Od samego początku można było spodziewać się zaciętego i trudnego pojedynku. Nafciarki musiały bowiem poradzić sobie bez Wiktorii Albin, która w meczu z WAP-em zobaczyła czerwoną kartkę, a wobec absencji Doroty Szalińskiej i Amelii w bramce ponownie zobaczyliśmy Martę Hućko. Ponadto Wiślaczki musiały poradzić sobie bez Klaudii Stradomskiej i Justyny Skrockiej, które zmagają się z kontuzjami. W meczu z Medykiem nie wystąpiły też Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska i Natalia Borowska.

Warto wspomnieć, że w drużynie z Konina wystąpiło kilka piłkarek, które na co dzień występują w Ekstralidze – Oliwia Jaśniak, Samantha Savoy czy Liwia Lizik. W kadrze meczowej znalazły się również Stella Oshobukola i Milica Andrić.

Tuż przed rozpoczęciem drugoligowych zmagań zakończył się mecz Centralnej Ligi Juniorek, który również zakończył się wynikiem 1-1. Na marginesie dodam, że w tym meczu zagrała zawodniczka pochodząca z Płocka – Lena Sworska.

Pierwsze 20 minut to nieustające ataki drużyny gospodyń. Na bramkę Marty Hućko uderzały m.in. Liwia Lizik czy Patrycja Sikora. Pomimo przewagi Medyczek, to Nafciarki otworzyły wynik spotkania, kiedy to Aleksandra Synowiec pięknie przymierzyła zza pola karnego.

Przez resztę pierwszej połowy Medyczki usiłowały doprowadzić do wyrównania. Trzeba przyznać, że miały ku temu mnóstwo świetnych okazji – chociażby uderzenie Zuzanny Kogutek nad bramką, sam na sam Oliwii Jaśniak czy kilka prób Liwii Lizik z dystansu. Nafciarki schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie przebieg spotkania nie uległ zmianie – to gospodynie utrzymywały się przy piłce i tworzyły kolejne akcje, jednak przez długi czas nie udawało im się skruszyć obronnego muru Wiślaczek – aż do 67. minuty, kiedy to Oliwia Jaśniak przymierzyła pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Marcie Hućko na skuteczną interwencję.

Na trzy minuty przed końcem podopieczne Adriana Piankowskiego miały bardzo dobrą okazję bramkową. Po uderzeniu Darii Kusej ( swoją drogą grająca w tym meczu na obronie) z rzutu wolnego minimalnie minęła się ze słupkiem. Chwilę przed końcem meczu miejscowe mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak nie trafiły w bramkę.

-Graliśmy z drużyną, w której było ponad połowę zawodniczek z Ekstraligi, dlatego nie mieliśmy szans rywalizować. Jeśli chodzi o charakter, to był nasz najlepszy mecz w tej rundzie, myślę że nawet nie tyle co w tej rundzie, ale odkąd ta drużyna istnieje. To nie był piękny mecz, nie zrobiliśmy za wielu pięknych akcji, bardzo dużo prostych rzeczy robiliśmy, natomiast to był pierwszy mecz w tym sezonie, gdy zrobiliśmy wszystko by tych bramek nie stracić. Jasne, Medyk miał ich dużo i mógł strzelić dużo, natomiast ja nie zamierzam o tym dzisiaj mówić, bo jestem przeokropnie dumny z tego jak walczyliśmy. W ogóle chcieliśmy zdobyć trzy punkty – jasne, to brzmi abstrakcyjnie natomiast ja jestem przeokropnie dumny z tego. Jak dziewczyny walczyły z zawodniczkami, które na co dzień można co tydzień oglądać w telewizji w Ekstralidze. Jestem bardzo dumny z dziewczyn i tego, ile zostawiły zdrowia, poświęcenia na boisku. Nie chcemy mówić o szczęściu, bo bardzo mocno na ten punkt razem zapracowaliśmy. Wierzę, że dzisiaj zrozumieliśmy na czym polega dosłownie walka o każdą piłkę, o każdy punkt

powiedział po meczu trener Adrian Piankowski

-.

Medyk II Konin – Wisła Płock 1:1 (0:1)

0:1 – Aleksandra Synowiec 21’

1:1 – Oliwia Jaśniak 67’

Medyk II: Zuzanna Robak -Julia Chudy, Gabriela Mikucka (C), Oliwia Jaśniak, Patrycja Sikora, Liwia Lizik, Zuzanna Kogutek, Natasza Krupa, Klaudia Urna, Samantha Savoy, Monika Mierzejewska

Trener: Michał Sypuła

Wisła: Marta Hućko, Daria Kusa, Natalia Majchrzak ( 70′ Emanuela Przeradzka), Maja Zielińska, Aleksandra Synowiec, Zuzanna Kordalewska, Maria Garwacka, Julia Asakowska, Oliwia Stasińska, Kinga Brzezińska, Weronika Paczkowska (79′ Natalia Marciniak).

Trener Adrian Piankowski

Kopnij dalej

Dodaj komentarz