Sportowy Weekend w Płocku (3-5 listopada)

Sport w Płocku

Liście lecą z drzew, liście lecą z drzew… na szczęście nie zanosi się, żeby z ligi spaść w tym sezonie miała któraś z płockich drużyn. Są nawet takie, które mogą awansować 🙂
Terminy i godziny wszystkich nadchodzących meczów płockich drużyn znajdziecie w naszej cotygodniowej zapowiedzi.

PIŁKA NOŻNA

FORTUNA 1. LIGA

Nowy trener dobrze rozpoczął, zobaczymy jak będzie sobie radził dalej. W tej kolejce poziom trudności znacząco wzrasta – Wisła jedzie do Lublina na mecz z Motorem, który kryzys formy ma już raczej za sobą. Ciekawe zapowiadające się starcie dwóch skrajnie różnych trenerskich osobowości. Spokojny jak niedzielny poranek Dariusz Żuraw, kontra Goncalo Feio, czyli facet z najkrótszym lontem w naszej lidze. Spokojnie, wygramy to.

Motor Lublin – Wisła Płock

Niedziela 18:00


IV LIGA MAZOWIECKA

Mogą być ciężary. Bynajmniej nie dlatego, że KS Raszyn to jakaś szczególnie mocna ekipa (trzecie miejsce od końca, dwie wygrane w czternastu dotychczasowych meczach), ale znowu nie wiadomo, kogo będzie miał do dyspozycji trener Nadolski. Piłkarze drugiego zespołu ciężko pracują, żeby wywalczyć sobie miejsce w „jedynce”, to oczywiste i każdemu z nich tego życzymy, natomiast fajnie by było, gdyby ta drużyna awansowała w tym sezonie do III ligi. Wiadomo, że zabraknie Gleba Kuchko (niemal cały miesiąc na zgrupowaniu młodzieżowej kadry Białorusi), z pierwszym zespołem do Lublina pojedzie zapewne Szymon Leśniewski, wobec absencji Szymańskiego miejsce w kadrze na Motor znajdzie się także dla Grzegorza Wawrzyńskiego i/lub Marcina Więckowskiego. W kadrze na Chrobrego znalazł się ostatnio Szczutowski (zasłużenie, proszę pana, zasłużenie!), ale w meczu rezerw błysnął Strózik, więc i on może się spodziewać nagrody w postaci miejsca w autokarze do Lublina. Dobrze by jednak było, gdyby przynajmniej jeden z nich zagrał w Raszynie, bo ta drużyna bez 9-ki nie funkcjonuje.

W Poprzednim sezonie Wisła II, wzmocniona kilkoma piłkarzami z I zespołu, rozbiła Raszyn u siebie 7:0, natomiast mecz wyjazdowy miał wyjątkową dramaturgię. Po pół godzinie gry gospodarze prowadzili już 3:0, ale Nafciarze zdołali odwrócić losy meczu i finalnie mecz zakończył się rezultatem 3:4.

Wisła II Płock jest liderem IV ligi mazowieckiej. Do rozegrania w tym roku pozostały jeszcze trzy kolejki, mamy nadzieję, że młodzi Nafciarze zimować będą na miejscu, na którym są obecnie.

KS Raszyn – Wisła II Płock

Niedziela 13:00


JUNIORZY

O rozgrywkach juniorskich, w których biorą udział młodzi piłkarze SSM Wisły Płock, niedługo napiszemy nieco szerzej.

U-19 Junior „Ekstraliga”

Broń Radom – SSM Wisła Płock

Sobota 15:00

Centralna Liga Juniorów U-17

SSM Wisła Płock – Korona Kielce SA

Sobota 12:00

U-16 Junior Młodszy „Ekstraliga”

SSM Wisła Płock – Młode Orły Nadrawianki Pułtusk

Sobota 14:30

Centralna Liga Juniorów U-15

AKS SMS Łódź – SSM Wisła Płock

Sobota 12:30


II LIGA KOBIET

Panie skończyły już ligowe granie w tym roku (w najbliższą środę zagrają jeszcze w PP). W swoim debiutanckim sezonie na boisku radzą sobie ze zmiennym szczęściem, ale ostatnio mają powody do zadowolenia z innego powodu – sponsorem tej drużyny została Spółka Miodziarze, więc przyszłość zapowiada się słodko 😉

Zapraszamy też do zapoznania się z podsumowaniem statystycznym rundy jesiennej w wykonaniu Nafciarek, które przygotowała dla Was Milena:

/

A KLASA

Ostatni mecz w tej rundzie rozegra w sobotę Stoczniowiec. Płocczanie jesień zakończą na pierwszym miejscu w tabeli, bez względu na wynik spotkania w Szczawinie Kościelnym.

Zorza Szczawin Kościelny – Stoczniowiec Płock

Sobota 13:30


PIŁKA RĘCZNA

Nie ma grania w piłkę ręczną w ten weekend w Płocku, natomiast przypominamy, że za niecałe dwa tygodnie do Płocka przyjedzie słynna Barcelona!

Bilety na ten mecz są już w sprzedaży w cenach 30-80 zł, ulgowe od 15 do 40 zł.

Grafika: SPR Wisła Płock

SIATKÓWKA

I LIGA MAZOWIECKA

Siatkarze KPS Płock w ten weekend zagrają w stolicy. Ich przeciwnikiem będzie ostatnia w tabeli Iskra Warszawa.

Grafika: FB KPS Płock

Iskra Warszawa – KPS Płock

Sobota 18:00


To by było na tyle

Udanego weekendu Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz