[WYNIKI] Sportowy Weekend w Płocku (15-17 września)

Sport w Płocku

Bardzo dobry weekend naszych sportowców. Siedem wygranych i tylko dwie porażki. Pierwszoligowi piłkarze wreszcie wracają z wyjazdu z kompletem punktów, druga drużyna wygrała ważne spotkanie, na plus także wyniki Akademii. Zapraszamy do lektury.

Fortuna 1. Liga

Czterysta jedenaście długich dni i nocy czekaliśmy na ten dzień! Nasi piłkarze w końcu wracają z tarczą z ligowego meczu wyjazdowego. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest natomiast fatalna kontuzja naszego najlepszego obrońcy w tym sezonie. Potwierdziły się wstępne diagnozy – Marcin Biernat zerwał ścięgno Achillesa i błyskawicznie został poddany operacji. Na boisku w tym roku na pewno już go nie zobaczymy, ale jeżeli rehabilitacja będzie przebiegać bez żadnych komplikacji, to w rundzie wiosennej powinien być już gotowy do gry. Będziemy mocno trzymać kciuki, żeby tak się stało!

Więcej o przebiegu meczu możecie jak zwykle przeczytać w naszej relacji

Stal Rzeszów – Wisła Płock 0:1

Łukasz Sekulski 48′

IV liga mazowiecka

Wisła II Płock szybko wróciła na właściwe tory po zeszłotygodniowej porażce w Mszczonowie. Tym razem, na tle mocnego przeciwnika, Nafciarze pokazali się z bardzo dobrej strony i pewnie wygrali domowy mecz z kontrkandydatem do awansu. Brawo!

Juniorzy

Najlepszy weekend naszej młodzieży w tym sezonie. Trzy wysokie wygrane i tylko jedna porażka. Hattrickiem w drużynie U-19 popisał się najskuteczniejszy (20 bramek) obrońca poprzedniego sezonu w CLJ-U17 – Rafał Rajkowski.

U-19 Junior „Ekstraliga”

SSM Wisła Płock  – Broń Radom 8:1

Centralna Liga Juniorów U-17

Wisła Kraków  – SSM Wisła Płock 4:0

U-16 Junior Młodszy „Ekstraliga”

Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk  – SSM Wisła Płock 5:0

Centralna Liga Juniorów U-15

SSM Wisła Płock  – AKS SMS Łódź 7:1

II liga kobiet (grupa północna)

Niestety, nasze panie przegrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem minimalnie, ale porażka, bez względu na jej rozmiar, punktowana jest zawsze za zero. Za tydzień mecz u siebie, przeciwniczki w zasięgu, wierzymy w przełamanie.

Okropnie ciężko wraca się kolejny raz bez punktów, tym bardziej, że z przebiegu spotkania zasłużyliśmy przynajmniej na remis. (…) Stworzyliśmy sobie naprawdę dużo dobrych sytuacji jeden na jeden z obrońcą, natomiast praktycznie żadnej z nich nie wygraliśmy. Nasza gra wyglądała dużo lepiej niż w ostatnich meczach, bardzo długimi fragmentami dominowaliśmy, ale musimy mocno pracować, żeby tę przewagę zamieniać na bramki, bo nasza pozycja w tabeli nie oddaje na chwilę obecną naszej gry

Trener Adrian Piankowski w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu

Loczki Wyszków – Wisła Płock 2:1

Paulina Pokraśniewicz 15’

Aleksandra Synowiec 35’

Aleksandra Kozłowska 50’

A Klasa

Trzecia z rzędu wygrana i Stoczniowiec wskakuje na fotel lidera! Niewiele ponad 60 minut wystarczyło 15-letniemu Szymonowi Puternickiemu do skompletowania hattricka.

Stoczniowiec Płock  – Orzeł Goleszyn 4:0

Szymon Puternicki 10′

Dawid Kasztelan 42′

Szymon Puternicki 52′

Szymon Puternicki 62′

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Ostrovii postraszyli do przerwy naszych szczypiornistów (14:16), ale ostatecznie zgodnie z przewidywaniami mecz zakończył się wysoką wygraną Nafciarzy.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Orlen Wisła Płock 23:31

Najwięcej bramek dla Wisły: Lucin 5, Mindegia 4, Zhitnikov 4, Krajewski 4, Daszek 4

Kopnij dalej

Dodaj komentarz