Podsumowanie 18. kolejki Fortuna 1 Ligi

18 kolejka Fortuna 1 Ligi

Tym razem pogoda nie pokrzyżowała nikomu planów. Zapraszamy do przeglądu wydarzeń przedostatniej tegorocznej kolejki Fortuna 1 Ligi.

Piątek 8 grudnia 2023

#TYCPOL: GKS Tychy objął prowadzenie w pierwszej połowie, po fatalnym błędzie bramkarza Polonii. Czarne Koszule były w tym meczu drużyną wyraźnie słabszą, ale w ostatniej minucie Dariusz Pawłowski miał na nodze dobrą piłkę do wyrównania. Niestety dla niego i jego kolegów z drużyny, strzał wprowadzonego 10 minut wcześniej rezerwowego zatrzymał się na słupku bramki tyszan.

GKS Tychy Polonia Warszawa 1:0
1:0 Mateusz Radecki 37’

#ZAGMOT: Jak nie idzie, to nie idzie. Notujący fatalną serię spotkań sosnowiczanie nadzieję na korzystny wynik z Motorem stracili niewiele ponad kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra. W 10. minucie przegrywali po bramce z rzutu karnego, a kilka minut później dobiła ich jeszcze czerwona kartka Marcela Ziemanna. Piłkarz Zagłębia potrzebował zaledwie kilkunastu minut, żeby uzbierać dwie żółte kartki. Trzeba przyznać, że ta druga, za „symulkę”, była nieco kontrowersyjna.

Zagłębie Sosnowiec – Motor Lublin 0:4
0:1 Piotr Ceglarz 11′ (k.)
0:2 Kacper Śpiewak 49’
0:3 Mathieu Scalet 63’
0:4 Sebastian Rudol 90’

Sobota 9 grudnia 2023

#WPŁTSP: Wisła miała Podbeskidzie na widelcu, ale zamiast przeżuć i wypluć pogrążonych w kryzysie Górali, Nafciarze sprawili sobie i kibicom nerwową końcówkę. Najważniejsze jednak w tym momencie są punkty, które zapewniają kontakt z ligową czołówką. Dla Podbeskidzia pocieszeniem może być fakt, że żadna z czterech drużyn wyprzedzających ich w tabeli w ten weekend nie zapunktowała.

WISŁA PŁOCK – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1
1:0 Fabian Hiszpański 45’
2:0 Łukasz Sekulski 54’
2:1 Lionel Abate 58’

#LGDCHR: Po nieudanych derbach z Arką Lechia wraca na zwycięską ścieżkę. W ligowej tabeli Lechiści wskakują na miejsce premiowane bezpośrednim awansem. Chrobry w Gdańsku nie pokazał nic wielkiego, ale gdyby nie błąd naszego starego znajomego w ich bramce, to kto wie, czy znad morza nie wywieźliby punktu.

Lechia Gdańsk – Chrobry Głogów 1:0
1:0 Tomas Bobcek 34’

#RESZNI: Czwarta wygrana z rzędu ekipy Mariusza Misiury. Pruszkowianie nie tylko regularnie punktują, ale robią to też w dobrym stylu. W Rzeszowie nie zadowalał ich remis, ambitnie dążyli do zdobycia bramki dającej im trzy punkty na dalekim wyjeździe i swojego dopięli w ostatniej akcji meczu. Resovii na otarcie łez pozostanie bramka Marcina Urynowicza, która z pewnością zostanie wybrana najładniejszym trafieniem tej serii gier.

Resovia – Znicz Pruszków 1:2
0:1 Krystian Tabara 54’
1:1 Marcin Urynowicz 59’
1:2 Tymon Proczek 90’

Niedziela 10 grudnia 2023

#ODRSTA: Grającą w ostatnich tygodniach potężny piach Odrę, uratował karny w doliczonym czasie gry. Dla Stali Rzeszów bramkę zdobył 17-letni Szymon Kądziołka – to drugie trafienie tego nastolatka w tym sezonie.

Odra Opole – Stal Rzeszów 1:1
0:1 Szymon Kądziołka 51’
1:1 Borja Galan 90′ (k.)

#WISGKŁ: Po pożegnaniu Radosława Sobolewskiego Wisła Kraków odpaliła. No żodyn tego się nie spodziewał… Krakowianie najpierw w Pucharze Polski pokonali 4:1 Stal Rzeszów, a w niedzielę w podobnym stosunku zezłomowali Górnik Łęczna. Jeżeli w ostatniej kolejce równie przekonująco pokonają Polonię Warszawa, to może być ciężko wytłumaczyć kolejną zmianę w tym roku na ich ławce trenerskiej.

Wisła Kraków – Górnik Łęczna 4:0
1:0 Goku 26’
2:0 Szymon Sobczak 67’
3:0 Szymon Sobczak 74. k’
4:0 Goku 90’

Poniedziałek 11 grudnia 2023

#BBTARK: W meczu kończącym 18. kolejkę Termalica niespodziewanie, ale zasłużenie pokonała lidera z Gdyni. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył wychowanek Wisły – Adam Radwański. Arka w lidze niepokonana była od 23 września!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 2:1
1:0 Wiktor Biedrzycki 9′ (k.)
1:1 Olaf Kobacki 25′
2:1 Adam Radwański 58′