Ostatnie tango w tym roku, czyli zapowiedź meczu #WPŁZAG

Jeszcze nie tak dawno zaczynaliśmy ten rok. Dosłownie chwilę temu przygotowywaliśmy się do startu nowego sezonu. A już jutro zagramy ostatni w tym roku mecz ligowy. Trudny to był rok dla wszystkich Nafciarzy, warto by go zamknąć jakimś pozytywnym boiskowym akcentem. Naszym rywalem, w tym kończącym 2023 rok meczu, będzie Zagłębie Sosnowiec.

Nasz najbliższy rywal, oprócz kłopotów czysto sportowych, zmaga się z chyba jeszcze większym bałaganem niż kiedykolwiek w Wiśle mogliśmy zobaczyć. Czy będzie to szansa dla Nafciarzy, żeby zakończyć rok z przytupem? Na pewno nie przeszkodzi.

Zagłębie Sosnowiec to najgorzej zarządzany klub piłkarski w Polsce. W tym miejscu wiele osób dodałoby: fakt, nie opinia. Właśnie trwa dziewiętnasty sezon z rzędu, w którym Zagłębie nie było w stanie przebrnąć przez rozgrywki z jednym i tym samym trenerem. Tak, od blisko dwóch dekad, szkoleniowcy tej drużyny tracą pracę. Rok w rok. Wyjątkiem od reguły był tylko Jacek Magiera, którego Zagłębiu „zabrano”, ale nie ma to większego znaczenia — zanim zespół dotarł do finiszu ligowych rozgrywek, przerobił trzech innych szkoleniowców

Szymon Janczyk – Weszło.com

Podopieczni Dariusza Żurawia staną naprzeciw czerwonej latarni ligi, podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kadrowo sytuacja w Wiśle również powoli wraca do normy. W poprzedni weekend mogliśmy już zobaczyć na boisku Kristiana Vallo czy Fryderyka Gerbowskiego. Teraz zapewne, z listy kontuzjowanych, zejdzie jeszcze Milan Spremo. Dodatkowym wzmocnieniem będzie niewątpliwie powrót Davida Niepsuja, po zawieszeniu za żółte kartki. Kto by pomyślał, że będziemy to nazywać „wzmocnieniem”. Ostatnie mecze 2023 roku to dla szkoleniowca Nafciarzy idealne pole do przeglądu wojsk. Nawet Radosław Cielemęcki doczekał się wyjściowej jedenastki, a w jego przypadku to nie lada wyczyn. Czym nasz trener zaskoczy nas tym razem, nie wiem. Pewien jestem, że po ogłoszeniu wyjściowej jedenastki możemy przecierać kolejny raz oczy ze zdumienia.

Więcej o meczu z Podbeskidziem i nadchodzącym spotkaniu oczami trenera mogliśmy posłuchać na konferencji prasowej:

Dla przeciwwagi kilka słów od szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec, Artura Derbina.

Raport kartkowy

ZAWIESZENI:

– brak

ZAGROŻENI:

– Marcin Biernat, Bartłomiej Gradecki, Łukasz Sekulski (Wisła Płock)

– Dominik Jończy, Joel Valencia, Oleksii Bykov, Sebastian Bonecki (Zagłębie Sosnowiec)

Historia spotkań

Ostatnie spotkanie Nafciarzy z Zagłębiem rozegrane w Płocku, pamięta z naszej kadry jedynie Mateusz Szwoch. Jesienią padł najczęściej powtarzający się wynik w naszych meczach- remis. Gola w tym spotkaniu dla nas zdobył wspomniany wcześniej Mateusz Szwoch.

Tak prezentuje się, ostatnia w tym roku, wasza XI:


Kopnij dalej

Dodaj komentarz