Kamiński zostanie w Wiśle?

Wypożyczony ostatnio do Ruchu Chorzów Krzysztof Kamiński wznowił treningi z Wisłą Płock. Wychodzi na to, że transfer definitywny do Ruchu nie wypali.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk Ruch Chorzów jest o krok od wypożyczenia z Pogoni Szczecin Dante Stipicy. Chorwacki bramkarz Pogoni został odsunięty od zespołu.

Fot. Lukasz Sobala / pressfocus

Zwolennikiem pozyskaniem doświadczonego bramkarza z Pogoni jest nowy trener „Niebieskich” Janusz Niedźwiedź. Sprawa powinna wyjaśnić się do końca tygodnia.

Pozyskanie Stipica przez Ruchu, oznacza rezygnację z pozyskania Krzysztofa Kamińskiego.


Krzysztof Kamiński urodził się 26 listopada 1990 w Nowym Dworze Mazowieckim. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w KS Łomianki. Następnie bronił barw Narwi Ostrołęka oraz Pogoni Siedlce.

Przed sezonem 2010/11 trafił pierwszy raz do Wisły Płock. Kamyk w ciągu dwóch sezonów bronił naszej bramki pięćdziesiąt osiem razy. W 2012 odszedł do Ruchu Chorzów, z którym stanął na podium i zakwalifikował się do rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

W styczniu 2015 roku wybrał dość egzotyczny kierunek i został bramkarzem japońskiego Jubilo Iwata. Po pięciu latach gry w Azji wrócił do Polski i ponownie zasilił szeregi Wisły Płock.

Kamyk w barwach Wisły rozegrał łącznie 155 spotkań.

Fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz