Filip Gryglak wzmocnił Wisłę II Płock

Szeregi Wisły II Płock zasili występujący ostatnio w Śląsku II Wrocław Filip Gryglak. 19-letni pomocnik był wolnym zawodnikiem po rozwiązaniu kontraktu ze Śląskiem z końcem tego roku, a z Nafciarzami związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku.

Filip Gryglak urodził się 2 września 2004 roku w Zgorzelcu i zaczynał przygodę z piłką w miejscowej Nysie. Stamtąd trafił do Śląska, gdzie przechodził kolejne szczeble rozwoju w drużynach młodzieżowych i był powoływany na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski. W grudniu 2021, jeszcze jako 17-latek zadebiutował najpierw w 2. lidze w Śląsku II Wrocław, a następnie w pierwszym zespole w PKO BP Ekstraklasie. Później oglądaliśmy go jednak jedynie w drużynie rezerw i U19 WKS-u.

Doszliśmy do wniosku, że w drugim zespole Wisły Płock przyda się zimą trochę świeżej krwi. To zawodnik, który może dać tej drużynie sporo jakości w środku pola. Swego czasu jego kariera zaczęła się rozwijać w dobrym tempie, jednak trochę zahamowały ją problemy zdrowotne, które, mam nadzieję, są już jednak dawno za nim. W młodym wieku ma już doświadczenie na kilku szczeblach i jestem przekonany, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

dyrektor sportowy Wisły Płock Dariusz Sztylka

W tym sezonie Gryglak zagrał w trzynastu meczach Śląska II Wrocław w 3. lidze i jednym w Fortuna Pucharze Polski. 19-latek występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz