Zmiany kadrowe w drugim zespole

Drugi zespół Nafciarzy za moment rozpocznie rundę wiosenną. Cel do zrealizowania jest oczywisty – awans do III ligi. Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w zespole?

Zespół z końcem roku 2023 opuścił Marcel Wramba. Lewonożny środkowy obrońca z rocznika 2006 do Wisły II Płock trafił na zasadzie transferu czasowego z WSP Wodzisław Śląski, ale po zakończeniu wypożyczenia klub nie skorzystał z opcji wykupu tego zawodnika.

O tym odejściu informowaliśmy was tu:

Oprócz młodego obrońcy na wiosnę w barwach Nafciarzy nie zobaczymy już Jakuba Wiśniewskiego, który po powrocie w rodzinne strony będzie grał dla MKS Drwęca Golub Dobrzyń oraz Marko Podoliaka, który zdecydował się wrócić na Ukrainę. Klub opuścił również najlepszy strzelec drugiego zespołu Nafciarzy Adrian Szczutowski, przenosząc się do Chrobrego Głogów.

Zespół w walce o III ligę wzmocnili Aleksander Pawlak i Beniamin Czajka, którzy na jesieni byli zawodnikami pierwszej drużyny.

Zaczynając od Benka Czajki i Olka Pawlaka uważam, że na poziom czwartej ligi są to niesamowite wzmocnienia. Są to zawodnicy mający całkiem spore doświadczenie w ekstraklasie i pierwszej lidze, posiadający dużą jakość i z tego jestem bardzo zadowolony.

Trener Wisły II Płock Łukasz Nadolski

Oskar Lodziński wypożyczony ostatnio do Siarki Tarnobrzeg i Filip Lodziński występujący w Świcie Staroźreby.

Jeżeli chodzi o braci Lodzińskich, to Oskar ma pewne doświadczenie na poziomie wyższym niż IV liga, mimo, że nie grał ostatnio w Siarce Tarnobrzeg, z kolei Filipem interesowały się kluby z III ligi, więc on też jest zawodnikiem, który pod kątem treningowym i jakościowym przyda nam się do rotacji składu.

Trener Wisły II Płock Łukasz Nadolski

Ostatnio pozyskany na zasadzie wolnego transferu Filip Gryglak, który ostatnio był zawodnikiem rezerw Śląska Wrocław.

Filip Gryglak patrząc pod kątem doświadczenia i liczby spotkań rozegranych w Śląsku II Wrocław, nawet na poziomie II ligi, też powinien być wartością dodaną. Oczywiście ma pewne zaległości treningowe, ale naszą rolą jest to, żeby jak najszybciej i jak najlepiej przygotować go do rundy wiosennej, tak aby zwiększył konkurencję w środku pomocy. 

Trener Wisły II Płock Łukasz Nadolski

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2023/2024 Wisła II Płock rozegra jeszcze dwa mecze sparingowe z Łokietkiem Brześć Kujawski (23.02. godz. 19:00, boisko B2) i Mławianką Mława (24.02, wyjazd).

Kopnij dalej

Dodaj komentarz