Nafciarki nominowane w 17. plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza”!

Awans drużyny kobiet do 2. ligi został doceniony przez Kapitułę 17. edycji Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” w kategorii „Sport, rekreacja, turystyka”.

W środę 14 lutego kapituła w składzie:

  • Tomasz Kominek – dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
  • Adam Mieczykowski – dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej
  • Piotr Sadczuk – prezes klubu sportowego Wisła Płock
  • Roman Siemiątkowski – zastępca prezydenta Płocka
  • Iwona Sierocka – wicestarosta płocki
  • Ireneusz Wypych – kierownik Biura Komunikacji ORLEN (w zastępstwie Tomasza Zielińskiego – Członka Zarządu ORLEN, którego zatrzymały obowiązki służbowe)
  • Tomasz Szatkowski – redaktor naczelny „Tygodnika Płockiego”, przewodniczący Kapituły

zebrała się, aby wytypować 45 wydarzeń, które zasłużyły na nominacje w czterech kategoriach: „Inicjatywy Gospodarcze i Społeczne”, „Kultura”, „Sport, rekreacja, turystyka” i „Na Mazowszu Płockim”.

Nafciarki awansowały do 2. ligi. 11 czerwca, na głównej płycie stadionu przy ul. Łukasiewicza 34, piłkarki Wisły Płock, awansowały do 2. ligi w przedostatniej kolejce ligowych zmagań na Mazowszu. Tydzień później przypieczętowały swój sukces i w tym sezonie występują w wyższej klasie rozgrywkowej. Nominowani: prezes Piotr Sadczuk i trener Adrian Piankowski.

W sezonie 2022/2023 Nafciarki wyprzedziły drugi zespół w tabeli o 10 punktów. Strzeliły aż 102 bramki w 22 meczach, a w spotkaniach domowych nie straciły ani jednego punktu.

Awans do 2. ligi podopieczne trenera Adriana Piankowskiego zapewniły sobie na kolejkę przed końcem rozgrywek efektownym wyjazdowym zwycięstwem 13:0 z Włókniarzem Konstantynów Łódzki, a tydzień później historyczny sezon zwieńczyły pokonując na głównej płycie ORLEN Stadionu Zamłynie Radom 5:3.

Jak głosować?

  • Za pomocą kuponów dołączonych do papierowych wydań Tygodnika Płockiego. Kupony można nadsyłać listownie bądź nakleić je na karty pocztowe. Na kopercie lub karcie pocztowej powinien znaleźć się dopisek „Z Tumskiego Wzgórza”. Głosy należy wysłać na adres redakcji Tygodnika Płockiego (Stary Rynek 27, 09-400 Płock) lub dostarczyć do redakcji osobiście.
  • Za pomocą SMS-ów – aby oddać głos na Nafciarki należy wysłać SMS o treści SRT.5 na numer 73601 (koszt SMS-a: 3,69 zł brutto).

Każdy uczestnik głosowania może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody.

Więcej o plebiscycie, pełną listę nominowanych oraz regulaminy plebiscytu i głosowania SMS-owego znajdziecie pod tym linkiem: https://tp.com.pl/artykul/17-edycja-plebiscytu/1528854

Uroczysta Gala Tygodnika Płockiego i rozdanie nagród odbędzie się 10 maja.

fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz