Dobić wawelskiego smoka czyli zapowiedź meczu #WPŁWIS

„Derby Twittera”, „Derby Orlenu”, „Derby Królowej Rzek” – wiele nazw zyskał już pojedynek Wisły Płock z imienniczką z Krakowa. Najbliższej rywalizacji smaku dodaje fakt, że oprócz wspólnej nazwy obie drużyny mają na koncie po 41 punktów. Obie też bardzo chcą plasować się w tabeli wyżej niż aktualnie. Nafciarze tak jak i klub z Krakowa mierzą w tym meczu w triumf. Zapowiada się bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie.

W zgoła odmiennych nastrojach przystąpią do tego spotkania oba zespoły. Wisła Płock przełamała swoją wyjazdową niemoc i w poprzedniej kolejce pokonała wyżej notowany GKS Tychy. Krakowianie przed tygodniem ulegli na własnym stadionie drużynie Motoru Lublin.

Szybki rzut oka na obóz Nafciarzy. Sytuacja kadrowa – bardzo dobra, jedynie Jime będzie niedostępny! Morale – bardzo dobre! Nastroje – bojowe! Czego chcieć więcej? Najważniejsze będzie przełożyć wszystkie te atuty na boisko przy Łukasiewicza i pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.

Konferencja prasowa Dariusza Żurawia przed jutrzejszym meczem była dość burzliwa. Kto nie widział, warto nadrobić.

Kulawy Smok Wawelski.

Jesus Alfaro, Dawid Szot, Bartosz Jaroch, Kamil Broda, Roman Goku, Angel Rodado, Jakub Stępak, Bartosz Talar. Nie jest to typowany skład krakowian na jutrzejszy mecz. To lista piłkarzy z których trener Albert Rude nie będzie mógł w Płocku skorzystać. Trzech pierwszych jest wykluczonych z powodu kartek, kolejni przez kontuzje.

Szybki przegląd tych nazwiska jasno wskazuje na fakt że Wisła Kraków przyjeżdża do Płocka mocno bezzębna. Rodado i Goku to najlepsi strzelcy zespołu z pod Wawelu. Jesus Alfaro to najlepszy asystent w zespole Białej Gwiazdy.

Raport Kartkowy

ZAGROŻENI:

  • Jakub Szymański (7 żółtych kartek), Dawid Kocyła, Jarosław Jach (3 żółte kartki) – Wisła Płock;
  • Joseph Colley (7 żółtych kartek), Patryk Gogół, Vullnet Basha, David Juncà, Álvaro Ratón, Szymon Sobczak, Alan Uryga (3 żółte kartki) – Wisła Kraków.

ZAWIESZENI:

  • Jesús Alfaro, Dawid Szot, Bartosz Jaroch – Wisła Kraków.

Obsada sędziowska

Rozjemcą jutrzejszego pojedynku będzie Wojciech Myć. Sędziemu z Lublina na liniach pomagać będą Andrzej Zbytniewski oraz Michał Pierściński. Sędzią technicznym będzie Patryk Gryckiewicz. Na wozie VAR zasiądą Tomasz Wajda oraz Michał Obukowicz. Warto dodać, że sędzia Myć w tym sezonie prowadził dwa spotkania z udziałem Nafciarzy, zremisowany mecz drugiej kolejki Fortuna 1. Ligi z Zagłębiem Sosnowiec oraz przegrany pojedynek z GKS Tychy w ramach 1 rundy Pucharu Polski.

Historia Spotkań

Od sezonu 86/87 obie Wisły mierzyły się ze sobą aż trzydzieści pięć razy. W ostatnim spotkaniu, pod Wawelem, padł bezbramkowy remis. Ostatni ligowy pojedynek w płocku to wygrana Nafciarzy 2:0 po dublecie Łukasza Sekulskiego. Więcej o bogatej historii rywalizacji między oboma klubami przeczytacie poniżej.

Wisła Płock - Wisła Kraków Sobota 13 kwietnia 17:30
Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. renegat

    obydwie Wisły na musiku, także nic nie maja do stracenia. wedlug mnie nie ma co kalkulowac w tym meczu, bo tak ani nie wygra sie tego spotkania, ani nie zwiekszy morale przed barazami. proponuje nie sluchac trenera i atakowac od poczatku do konca… chociaz oczywiscie z glowa. stawiam na wynik 5-4 dla Wisły, zobaczymy ktorej…

Dodaj komentarz