Wasze oceny po #WPŁMOT

Oceny po meczu Wisła Płock Motor Lublin

Zamykamy temat niedzielnego meczu z Motorem Lublin Waszymi ocenami indywidualnymi piłkarzy. Po wyrównanym meczu wygrywamy po pięknym trafieniu Jakuba Gricia. Jak oceniliście występ drużyny?

Bartłomiej Gradecki, Wisła Płock, bramkarz

Bartłomiej Gradecki (Wasza ocena: 3.91)

W pierwszej połowie nerwowa interwencja, ale na szczęście Motor tego nie wykorzystał. W drugiej połowie natomiast się zrehabilitował broniąc silny strzał z kilku metrów. Zasłużył na pochwałę za grę nogami - daje spokój w rozegraniu od tyłu, nawet pod pressingiem rywala zachowuje chłodną głowę i jest w stanie dokładnie podać.

Marcin Biernat, środkowy obrońca, Wisła Płock

Marcin Biernat (3.88)

Zaliczył kilka interwencji, dobrze sobie radził z centrami rywala.

Marcus Haglind-Sangré obrońca Wisła Płock

Marcus Haglind-Sangre (4.07)

Był blisko pięknego gola po strzale z dystansu. W defensywie solidna postawa.

Dawid Niepsuj, boczny obrońca, wahadłowy, Wisła Płock

David Niepsuj (3.38)

Dobrze asekurował akcje ofensywne, w defenswie kilka razy przecinał podania rywali oraz zanotował bardzo ważną interwencję nie pozwalając dobić piłki na piątym metrze piłkarzowi Motoru.

Adam Chrzanowski obrońca Wisła Płock

Adam Chrzanowski (3.65)

Zablokował groźny strzał wślizgiem i skutecznie przeszkadzał w rozgrywaniu przeciwnikowi, aktywny w defensywie. Dobry występ.

Fabian Hiszpański Wszechogarniacz Wisła Płock

Fabian Hiszpański (3.24)

Brał udział w rozegraniu, jeszcze w pierwszej połowie posłał kilka dobrych podań do Łukasza Sekulskiego, ale nic z nich nie wynikło.

Jakub Gric Defensywny Pomocnik Wisła Płock

Jakub Grić (4.94 - MVP)

Strzelił pięknego gola, który zapewnił nam zwycięstwo. Wykonał też dużą pracę w środku pola, kilka razy udało mu się odzyskać piłkę czy przeciąć podanie.

Mateusz Szwoch Środkowy Pomocnik Wisła Płock

Mateusz Szwoch (3.53)

Mateusz w ustawieniu z dwójką środkowych pomocników pełni rolę pomiędzy typową szóstka w ósemką. Ze swoich zadań w destrukcji wywiązywał się niemal bezbłędnie. W ofensywie były ciężary, ale nie był to zły mecz w jego wykonaniu.

Dawid Kocyła Skrzydłowy Wisła Płock

Dawid Kocyła (3.62)

Pod presją kilku rywali swobodnie wychodził spod pressingu, zaliczył kilka efektownych zagrań. Nasz najjaśniejszy punkt w ofensywie.

Igor Drapiński, boczny obrońca, Wisła Płock

Igor Drapiński (3.26)

Poprawny mecz, nie wyróżnił się niczym, zagrał mniej więcej na poziomie oczekiwań.

Łukasz Sekulski Kapitan i Napastnik Wisła Płock

Łukasz Sekulski (2.21)

Niewidoczny, jest cieniem samego siebie z rundy jesiennej.

Rezerwowi

Emil Thiakane pomocnik Wisła Płock

Emile Thiakane (3.14)

Wniósł trochę świeżości do ofensywy. Był blisko asysty kiedy efektownie minął piłkarza Motoru, po czym przebiegł pół boiska i wyłożył do Westermarka. Jak na to, że grał 20 minut, dał nam dużo.

Jesper Westermark Napastnik Wisła Płock

Jesper Westermark (2.65)

Szkoda niewykorzystanej sytuacji z końcówki meczu.

Kacper Laskowski Wahadłowy Wisła Płock

Kacper Laskowski (2.69)

Po jego strzale piłka odbiła się pod nogi Gricia, który strzelił gola, to prawie jak asysta. Poza tym raczej bezbarwny występ, po prostu wszedł i pomógł dowieźć wynik.

Dariusz Żuraw (3.56)

To był trudny mecz, który trzeba było "przepchnąć". Udało się.

Marcin Szczerbowicz, sędzia piłkarski

Marcin Szczerbowicz (3.97)

Bez dużych błędów, ale mam wrażenie, że w małych sytuacjach (faule, auty), zdarzały mu się pomyłki, raz na naszą korzyść, raz korzystnie dla Motoru, chociaż ostateczny bilans wychodzi mniej więcej na równi, nie popełnił też większych błędów.

Poziom meczu (3.59)

To był wyrównany mecz, w którym żadna strona nie stworzyła wielu sytuacji. Warto wyróżnić kibiców obu drużyn, którzy stworzyli dobrą atmosferę na trybunach.

Kopnij dalej

Ten post ma 2 komentarzy

 1. zksP

  Zaczynając od Gradeckiego, to znów irytuje (i wprowadza nerwowość), że nie potrafi złapać piłki, albo przynajmniej odbić ją mocno do boku, nie przed siebie. Hiszpański za mocno znika, widać technikę i dobre podanie, ale 2-3 wrzutki na 90minut i przejście w stan uśpienia to zdecydowanie za mało. Hiszpan chyba bardzo powinien grać na boku obrony/wahadle, grać klepę na obieg i dogrywać w pole karne, bo do tego nadaje się świetnie. Nie wiem jakie nastawienie ma Vallo (poza braniem kasy przez rok za nic, bo przecież z nim nikt do sądu nie pójdzie), ale przydałby się nam teraz. Szczególnie, że tracę wiarę w Laskowskiego. Pierwszy sparing miał świetny – luz, technika, wbieganie między kilku rywali, a od roku nic nie potrafi zrobić na boisku, jest taką mniej wysportowaną, słabszą i wolniejszą wersją Thiakane. Thiakane nie dziwię się, że gra całe życie max w 1 lidze (bo ma proste problemy techniczne), ale Laskowski wygląda jak piłkarz na ligę poziom niżej. Czy zdąży się obudzić i coś pokazać w tym sezonie?
  Duży szacunek dla Szwocha, bo zwróciłem uwagę jak na początku w połowy wracał i naciskał rywala, jak ruszył też do pressingu zmęczony naszym marazmem. Przyznam, że mi to imponuje, bo gość spokojnie mógłby teraz negocjować kontrakt z Arką i grać na alibi. Oczywiście dobry mecz Gricia, który wyrobił sobie dobrą markę w Płocku, a ostatnio Piłka Nożna wybrała go jako 1z10 potencjalnych transferów z 1 ligi po sezonie. Jakości piłkarskiej Furmana to on nie ma, nie ta technika, podanie, umiejętność gry na małej przestrzeni, ale zapewnił nam miękkie lądowanie bo tym idiotycznym wyrzuceniu Dominika. Właśnie… szkoda, że łysy baran tak mocno uwziął się na Furmana, bo jakby dać go na 8kę, to można przesunąć Szwocha na skrzydło. Właściwie jest też jeszcze Gerbowski (o którym pisałem, że można go spróbować na skrzydle z jego dryblingiem, umiejętnością wejścia w pole karne), no i Jime, tyle że po kontuzji.
  Zgadzam się z opisem, że Sekulski dołuje. Miał świetny mecz z Wisłą Kraków, przytrzymywał piłkę, celnie rozrzucał do boku – Westermark mógłby mu buty czyścić pod tym względem… Tyle, że miał 1 mecz i zgasł. To jest nie lada problem, bo my musimy grać o zwycięstwa.

  1. zksP

   Może Thiakane na 9(jest silny, dynamiczny, pokazał z Miedzią że potrafi znaleźć się w polu karnym), a Gerbowski z dryblingiem i przebojowością na lewe „skrzydło”? Niech tam dyrektor pracuje, bo nasz skład nie do końca jest zbalansowany, a skrzydeł brakuje nam od lat.

Dodaj komentarz