Finał Mazowieckiego Pucharu Polski: Wisła II Płock – Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Finał Mazowieckiego Pucharu Polski 2024

Przed ekipą prowadzoną przez Łukasza Nadolskiego decydujące mecze w sezonie 2023/24. W sobotę Wisła II Płock zagra w Garwolinie mecz o awans do III ligi, a już dziś młodzi Nafciarze staną przed szansą wygrania rozgrywek Mazowieckiego Pucharu Polski!

Takie dni nie zdarzają się zbyt często. Wisła II Płock w ostatnich latach regularnie awansowała do rozgrywek pucharowych na szczeblu wojewódzkim (jako triumfator regionalnego PP), ale w tym czasie nie udało się przejść dalej niż do ćwierćfinału.

 

Wisła II Płock w rozgrywkach Mazowieckiego Pucharu Polski

2010 – ćwierćfinał

2011 – bez udziału

2012 – bez udziału

2013 – ćwierćfinał

2014 – ćwierćfinał

2015 – ćwierćfinał

2016 – ćwierćfinał

2017 – bez udziału

2018 – ćwierćfinał

2019 – I runda

2020 – I runda

2021 – ćwierćfinał

2022 – ćwierćfinał

2023 – ćwierćfinał

Jako ciekawostkę możemy podać, że w obecnym składzie drugiej Wisły gra kilku piłkarzy, którzy w poprzednich latach nie tylko grali, ale i strzelali gole w Mazowieckiem Pucharze Polski. I tak na przykład w 2013 roku bramki dla Nafciarzy zdobywał obecny kapitan i filar defensywy – Grzegorz Wawrzyński, a w składzie z tego okresu znajdziemy takich zawodników jak Dawid Jabłoński czy… Krystian Pomorski. 

Zostawmy historię. Co oprócz wygrania pucharu samego w sobie, daje triumf w tych rozgrywkach?

Zwycięzca Mazowieckiego Pucharu Polski zagra w pierwszej rundzie Pucharu Polski PZPN sezonu 2024/25. Na tym etapie, który rozegrany zostanie w ostatnim tygodniu września,  do gry wchodzą już zespoły z Ekstraklasy (wcześniej, bo na początku sierpnia rozegrana zostanie runda wstępna pomiędzy drugoligowcami i dwoma spadkowiczami z Fortuna 1. Ligi). Ponieważ zespoły są wtedy rozstawione, możemy pół żartem – pół serio zauważyć, że większą szansę na oficjalny mecz z zespołem Ekstraklasy ma w najbliższym czasie nasz drugi zespół, niż pierwszy 😉

Kilka słów o przeciwniku

Pogoń Grodzisk Mazowiecki to nowy drugoligowiec. Zespół, którego trenerem jest znany na Mazowszu Marcin Sasal, z dużą przewagą wygrał rozgrywki o mistrzostwo III ligi Gr. I, co oznacza, że w kolejnym sezonie zagrają na poziomie prawdziwie centralnym (ciekawostka: formalnie trzecia liga też takim jest). 

Sam szkoleniowiec grodziszczan ma z Nafciarzami osobiste rachunki do wyrównania jeszcze z poprzedniego sezonu. Wtedy to prowadzona przez niego IV-ligowa Mazovia Mińsk Mazowiecki niespodziewanie przegrała awans do trzeciej ligi w ostatnim domowym meczu, remisując u siebie z… Wisłą II Płock.

Najskuteczniejsi piłkarze Pogoni to Kamil Odolak i Oleksiy Zinkevych, którzy w zakończonym już sezonie ligowym zdobyli razem ponad 40 goli! Niemały udział w wywalczonym awansie miał też nasz były piłkarz, Dominik Gedek, który wystąpił niemal we wszystkich spotkaniach (rozegrał łącznie ponad 1000 minut) i strzelił 7 bramek.

Piłkarze Pogoni będą mogli liczyć na mocne wsparcie swoich kibiców

Przed piłkarzami Wisły trudne zadanie. Ale my mocno wierzymy, że dadzą radę!

#NaprzódNafiarze!!!

Wisła II Płock – Pogoń Grodzisk Maz.
Środa 12 czerwca 2024
19:00
Stadion Hutnika Warszawa

Wstęp na mecz jest bezpłatny. Wejściówki będzie można odbierać na godzinę przed meczem na stadionie Aktywnej Warszawy przy ul. Marymonckiej 42. Zapraszamy do wcześniejszego przybycia, gdyż sponsor Pucharu firma forBET a także partnerzy MZPN, od godz. 17:30, przygotowali z tej okazji liczne atrakcje oraz promocje.
Kopnij dalej

Dodaj komentarz