Krótka Piłka z Miłoszem Brzozowskim!

Nie tak dawno biegał po boiskach 2. Bundesligi. Dziś przygotowuje się z drużyną Wisły Płock do batalii o Ekstraklasę! Miłosz Brzozowski znalazł jednak kilka chwil, żeby wziąć udział w Krótkiej Piłce!

1. Zacznijmy od czegoś trudniejszego. Wisła po nieudanym sezonie w Fortuna 1. Lidze znalazła się na zakręcie. Klub przechodzi istną rewolucję kadrową. Czy uważasz, że Nafciarze w przyszłym sezonie będą w stanie powalczyć o powrót do Elity?

Myślę, że Wisła ma bardzo duże szanse na powrót do Ekstraklasy. Awans jest naszym celem na ten sezon i zrobimy wszystko na boisku, żeby powrócić do Ekstraklasy.

2. Dla Ciebie będzie to debiut na krajowych boiskach, czujesz presję?

Nie czuję presji, czuję bardziej ekscytację przed pierwszym meczami z drużyną i bardzo się cieszę, że będę mógł grać na krajowych boiskach.

3. Twoje największe atuty na boisku to?

Moje największe atuty to na pewno lewa noga, kreatywność, wytrzymałość i gra 1 na 1.

4. Skoro mowa o atutach to warto też zapytać o to, co byś chciał w swojej grze poprawić?

Jeśli chodzi o rzeczy, które chciałbym poprawić, to na pewno gra słabszą nogą.

5. Piłkarsko wychowałeś się na boiskach niemieckich. Obserwujesz na co dzień rozgrywki w Polsce?

Tak śledziłem na bieżąco wyniki i tabele 1 ligi i Ekstraklasy i czasami zdarzało mi się obejrzeć mecz w wolnym czasie.

6. Gdybyś miał porównać 2. Bundeslige i Fortuna (właściwie już BetClick) 1. ligę to jak wypadają nasze rozgrywki?

Tak szczerze, ciężko mi porównać te 2 ligi, ponieważ za krótko znam 1 ligę polską w porównaniu do 2 Bundesligi, którą oglądałem co tydzień i tam trenowałem. Będę mógł je dopiero porównać, jak dłużej pobędę w Polsce.

7. Twój piłkarski idol to?

Piłkarskim idolem zawsze był Leo Messi, ale lubię oglądać też takich zawodników jak Kevin De Bruyne czy grający na podobnej pozycje do mnie Joao Cancelo.

8. Czy podpatrujesz grę topowych piłkarzy na świecie i starasz się na nich wzorować ,czy jednak stawiasz na swój indywidualny rozwój i wyrobienie własnego stylu gry?

Oczywiście jak oglądam mecze, to staram się podpatrywać zachowania od najlepszych zawodników na świecie na mojej pozycji i uczyć się od nich i wyciągać jak najwięcej, ale chętnie też sam analizuje moją grę, żeby stać się lepszym zawodnikiem. Staram się mieszać zagrania topowych zawodników i przy okazji też wyrobić swój własny styl gry.

9. Kilka słów do kibiców Nafciarzy…

Cześć kibice, już nie mogę się doczekać, aż zobaczymy się na Stadionie. Mam nadzieję, że przeżyjemy dużo wspaniałych chwil w tym sezonie!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz