Oceny po meczu #SKRWPŁ

W środowe popołudnie Mariusz i Mateusz wybrali się do Bełchatowa na mecz ze Skrą Częstochowa w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski. Relacji z meczu nie napiszemy, ale postanowiliśmy ocenić naszych zawodników za ten mecz.

Krzysztof Kamiński – 6,0

Foto Wisła Płock

Jak zwykle bardzo dobry na linii, na początku meczu rewelacyjnie wybronił podwójną setkę Skry, później mniejsze, lub większe błędy w rozegraniu piłki. Zrobił co do niego należało, na wykazanie się czymś ekstra przeciwnik nie dał mu szansy. Do poziomu z ubiegłego sezonu brakuje sporo, ale żeby złapać taki poziom trzeba grać.

Mariusz

Widać, że brakuje Kamykowi ogrania. Trochę elektryczny w pewnych momentach spotkania. Pod koniec spotkania sprokurował groźną akcję dla Skry, ale szybko się zrehabilitował dobrą obroną. Co miał obronić obronił, bo takie strzały Skry nie miały prawa trafić do bramki.

Mateusz

Aleksander Pawlak – 5,5

Foto Wisła Płock

W destrukcji bez większych zarzutów, w rozegraniu starał się napędzać grę, decyzje często spóźnione. Na usprawiedliwienie-on ciągle się uczy.

Mariusz

Z każdym meczem coraz bardziej irytuje mnie gra Pawlaczka. Za dużo indywidualnych akcji, które nic nie wnosiły pozytywnego do gry.

Mateusz

Anton Krivotsyuk – 6,8

Foto Wisła Płock

O ile się nie mylę po jego błędzie tylko fenomenalne interwencje Kamyka uratowały nas na samym początku spotkania przed utratą gola. Później zdecydowanie lepiej, widać że uczy się gry na pół prawym, obawiam się jednak, że bardziej klasowi rywale mogą sprawić mu w tej chwili problem.

Mariusz

Wczoraj Anton zagrał prawego w dwójce środkowych obrońców i dał radę. Widać, że gra prawą nogą nie przeszkadza mu, a naprawdę dobrze mu to wychodziło. Współpraca ze Stevem też dobrze wyglądała. Wzajemnie się asekurowali.

Mateusz

Steve Kapuadi – 9,0 MVP

Foto Wisła Płock

Nie wiem czy stopera tej klasy mieliśmy kiedykolwiek w kadrze, spokój, opanowanie, wyprowadzenie piłki 10/10.

Mariusz

Steve z meczu na mecz staje się coraz większym kocurem w linii obrony. Czyścił wczoraj wszystko co mógł. Zawodnicy ofensywni na długo zapamiętają go. Piłka mogła przejść, lecz nie gracz Skry. Co cieszy, że praktycznie wszystkie odbiory były czyste, bez faulu. Najlepsza sytuacja? Jak ruletą przed naszym polem karnym nawinął trzech graczy Skry i spokojnie wyszedł z wyprowadzeniem piłki.

Mateusz

Adam Chrzanowski – 6,0

Foto Wisła Płock

W defensywie bez zarzutu, z przodu nieco słabiej.

Mariusz

Adam to nie jest lewy obrońca. Brakuje mu szybkości. Nic więcej nie można powiedzieć o jego występie.

Mateusz

Milan Kvocera – 8,0

Foto Wisła Płock

Za mało gry na niego w 1 połowie, szybkość i niezłe minięcie. Ostatni skrzydłowy u nas z takim depnięciem to Michalak, odnoszę wrażenie, że Milan ma zadatki na dużo bardziej wszechstronnego gracza. Widoczne braki w grze obronnej

Mariusz

Jednego nie można mu zarzucić – braku ambicji. Po chłopaku widać, że chce bardzo grać, ma serce do gry. Debiutancka bramka, miał szansę na drugą bramkę lecz zabrakło centymetrów. Liczę bardzo na to, że utrzyma swój poziom rozwoju i wszyscy będziemy mieć z jego gry dużo radości.

Mateusz

Filip Lesniak – 7,0

Foto Wisła Płock

Nie dał pograć Częstochowianom, dobrze asekurował Cielemęckiego i Mokrego. Skupiony na destrukcji

Mariusz

Filip to nie Dominik i nie ma tak opanowanego wyprowadzania piłki. Poza tym typowy mecz Leśnego. Dużo biegał, dużo walczył.

Mateusz

Radosław Cielemęcki – 6,0

Foto Wisła Płock

Fajna opcja na 10 schodzącą do prawej strony, zdecydowanie do poprawy gra na 1 kontakt

Mariusz

Nowa pozycja, bo zagrał w środku pola. Widać było po nim, że ciągnie go na skrzydło. Często było tak, że po jednej stronie mieliśmy Pawlaka, Kvocere i na trzeciego właśnie Radzia. Widać po chłopaku chęć do gry, oby tak zostało!

Mateusz

Michał Mokrzycki – 8,5

Foto Wisła Płock

Ocena o 1 pkt podwyższona za wrażenie artystyczne. Lubię patrzeć na grę tego chłopaka. Czas na grę od 1 minuty w ESA, to doda mu jeszcze pewności i wzniesie na wyższy poziom.

Mariusz

Co facet ma ułożoną nogę to czapki z głów. Wczoraj mógł skończyć mecz z dubletem, a skończyło się na dwóch poprzeczkach. W pamięci zapadła mi sytuacja jak Stano krzyknął do Michała “przekątna”, a ten bez patrzenia posłał piłkę po przekątnej wprost pod nogi naszego zawodnika. Czyścił środek placu gry, gracze Skry mieli ciężko w walce z Mokry.

Mateusz

Dawid Kocyła – 7,0

Foto Wisła Płock

Od dłuższego czasu o jedno tempo za późno większość zagrań. Niezła asekuracja Chrzanka, aktywność. Wczoraj nie pomagała mu zmiana pozycji, zaczął na LP, później PP i powrót na lewą.Widać,że bardzo chce i w tym może tkwić problem, że za bardzo. Odnoszę wrażenie, że mniejsze ciśnienie na liczby sprawi, że będzie ich zdecydowanie więcej. Ładny gol na 3-0.

Mariusz

O jeden zwód za dużo, o jedno tempo za późno. Mimo to walczył, dużo chęci do gry. Bramka między nogami Szymkowiaka. Dla mnie solidny występ Kociego.

Mateusz

Marko Kolar – 6,0

Foto Wisła Płock

Nie jest to typowa 9, zwłaszcza w ataku pozycyjnym. Niczego więcej o jego grze po wczorajszym meczu nie mam do dodania.

Mariusz

Mało widoczny w meczu. Nietrafiony karny, na szczęście bramkarz wybił na różnego, po którym Steve zdobył gola.

Mateusz

REZERWOWI:

Mateusz Lewandowski – 6,5

Foto Wisła Płock

Aktywny, walczący-mocny rywal dla Sekula. Widać ogromny postęp

Mariusz

Pokazywał się kolegom na dobrych pozycjach, dużo walczył. Miał trzy sytuacje bramkowe. Mecz kończył na prawym skrzydle. Jeśli będzie zdrowy i utrzyma formę to kilka bramek w tym sezonie w pierwszym sezonie może strzelić.

Mateusz

Mateusz Szwoch – 6,5

Foto Wisła Płock

Widoczne jest to, że dopiero wraca do gry, potrzeba czasu.

Mariusz

Cieszy jego powrót do gry. Nic szczególnego nie pokazał w tym meczu. Na pewno po jego wejściu dużo lepiej wyglądało wyprowadzanie piłki.

Mateusz

Igor Drapińska – 6,5

Foto Wisła Płock

Jeśli ktoś ma być zastępcą Tomasika to właśnie on. Ładnie czyści, szkoda że jego stroną poszła akcja, po której Skra zdobyła bramkę. Dobrze podłączał się do akcji ofensywnych.

Mariusz

Fajnie się go ogląda, przy zmianie pozycji ze stopera na LO potrzeba sporo czasu na zmianę nawyków. Dobrze czyta grę z przodu.

Mateusz

Davo– 7,0

Foto Wisła Płock

Na tle zawodników Skry profesor. Asysta przy bramce Kociego, plus strzał sytuacyjny

Mariusz

Po wejściu z ławki wszedł na lewą stronę, a mecz kończył na 10. Podwajany, potrajany był nasz wesoły Hiszpan jak miał piłkę przy nodze. Dobra zmiana, ożywił nas w ofensywie.

Mateusz

Tomasz Walczak – Grał zbyt krótko

Foto Wisła Płock

Pavol Staňo – 8,0

Foto Wisła Płock

Ocena obniżona za pastwienie się nad sędzią technicznym 🙂

Mariusz

Cały czas podpowiadał swoim podopiecznym jak mają się ustawić, jak zagrać. Nie ważne czy było 0:0 czy 3:0. Widać, że on żyje spotkaniem. Można powiedzieć, że on jest ich 12 zawodnikiem.

Mateusz
Kopnij dalej

Dodaj komentarz