NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #16 – ZNICZ ZAPŁONĄŁ PŁOCKĄ NAFTĄ!

Byłam przekonana, że w czterech ostatnich meczach rundy zdobędziemy 12 punktów i mam na to dowody w postaci twitta. Terminarz wymarzony, żeby te punkty zebrać i z dobrej pozycji w tabeli rozpocząć rundę rewanżową. W 9 punktów w trzech meczach już nie wierzę.

Niestety… Znów Wisła jak w poprzednim sezonie wychodzi cała na biało z butlą tlenową dla przeciwnika, który dryfuje po dnie tabeli.

Panowie, nie popełniajcie starych błędów. Gdzie wasza ambicja, wola walki? W sparingu z Radomiakiem w okolicach 72. minuty pokazaliście, że macie charakter, więc może by go pokazać też w zwykłym ligowym spotkaniu? Bo póki co jesteśmy ligowym średniakiem, a nie kandydatem do awansu. Gdyby któryś z was chciał teraz odejść z Wisły, powiedziałabym – to idź. Nie byłoby mi żal żadnego z was i najpewniej nie jestem w tym poglądzie odosobniona. I nie jest to brak wsparcia czy hejt, co często zarzuca nam prezes, a jedynie strach o przyszłość naszego klubu. I nawet jeśli jest to zwykłe czarnowidztwo, to wolę to niż mydlenie oczu awansem.

Trenerzy o meczu ⤵️

Zawodnicy o meczu ⤵️

Kulisy meczu ⤵️

Lokalne media o meczu ⤵️

PORTALPLOCK.PL: Rozczarowanie. Wisła przegrywa u siebie z Zniczem Pruszków

Fot. Wisła Płock

Przez długie minuty mecz z Wisły ze Zniczem zwyczajnie nie był dobrym widowiskiem. Brakowało piłki w piłce, czemu z pewnością nie sprzyjało boisko – murawa wyglądała słabo, ale na usprawiedliwienie warto dodać, że w Płocku od kilku dni co jakiś czas pada śnieg. Gra kulała – brakowało wygranych pojedynków przez wahadłowych (poza początkiem Laskowskiego), nie popisywał się Jime, a grający na pozycji nr „9” wobec absencji Sekulskiego Nikola Srećković wyglądał jak ciało obce. Z drugiej strony to Serb miał najlepszą okazję w pierwszej połowie meczu – po jednej z niewielu indywidualnych akcji dograł Paweł Chrupałła, a Śrecković do piłki skakał sam. Do bramki było mniej niż 5 metrów, ale niestety, futbolówka poleciała nad bramką. 

https://portalplock.pl/sport/rozczarowanie-wisla-przegrywa-u-siebie-z-zniczem-pruszkow/qxD7BMwGmpUTYsfSYQiF

RMIXX.PL: Kontuzje, kartki, choroby… Wisła Płock przegrywa ze Zniczem Pruszków

Fot. Wisła Płock

Bez zmian zaczęły drugą odsłonę Wisła i Znicz. W 46. minucie uderzał Wiktor Nowak, ale czujny był Bartłomiej Gradecki. W 54. minucie pierwsza zmiana, wymuszona. Z urazem boisko opuścił Jime, a w jego miejsce wszedł Adrian Szczutowski. Po nieco ponad godzinie gry padła bramka. Po stałym fragmencie gry, a konkretnie dośrodkowania z rzutu wolnego, piłkę do siatki skierował Nagamatsu. W 72. minucie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, bowiem drugą żółtą kartkę zobaczył Yurii Tkachuk. Z gry w przewadze Nafciarze nie cieszyli się długo, ponieważ w 78. minucie z boiska wyleciał Szymański. W końcowych minutach próbowała atakować Wisła, ale ani strzał Szwocha, ani Kocyły nie znalazły się w bramce Znicza. Ostatecznie Wisła Płock przegrywa drugi raz w tym sezonie na własnym stadionie, a goście zdobywają cenne 3 punkty.

https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/kontuzje-kartki-choroby-wisla-plock-przegrywa-ze-zniczem-pruszkow

TP.COM.PL: Strata punktów w Płocku. Wisła Płock przegrywa ze Zniczem

Fot. Wisła Płock

To nie było widowiskowe spotkanie. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało klarownych sytuacji, widzieliśmy za to sporo fauli. Jedyna bramka padła w 64. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie popisali się defensorzy Wisły, a ich nieporadne próby wybicia piłki wykorzystał Nagamatsu i dał Zniczowi prowadzenie. Niespełna 10 minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tkachuk. Gra w przewadze nie uskrzydliła gospodarzy, a już w 78. minucie siły zostały wyrównane. Tym razem za dwie żółte kartki z boiska został usunięty Szymański. I to było właściwie ostatnie godne odnotowania wydarzenie w tym meczu. Znicz starał się dowieźć korzystny wynik do końca spotkania, zaś Wisła niespecjalnie w tym przeszkadzała.

https://tp.com.pl/artykul/strata-punktow-w-plocku/1501861.amp

Youtube o meczu ⤵️

Skrót 16. kolejki (nasz mecz od 11:57)

W Weszłopolskich możecie o Wiśle Płock posłuchać już na początku programu, mowa bowiem o finansowaniu klubów przez miasto.

Jeśli jesteśmy już przy temacie finansów to zerknijcie jeszcze tu ⤵️

PORTALPLOCK.PL: Dużo kasy dla Wisły Płock w 2024 roku. Prezydent tłumaczy powody

Fot. Wisła Płock

Można więc założyć, że Wisła Płock w sezonie 2023/24 Wisła Płock dysponuje ponad 20-milionowym budżetem, na który składa się wkład miasta (ok. 17 mln złotych), umowa sponsorska z Orlenem (ok. 2,5 mln złotych), umowa z Budmatem, świadczenia innych sponsorów czy środki ze sprzedaży Steva Kapuadiego i Michała Mokrzyckiego. Z drugiej strony klub musiał spłacać zaległości, ma szeroką kadrę i właśnie pożegnał Marka Saganowskiego, który ma kontrakt do czerwca 2024 roku. 

https://portalplock.pl/sport/duzy-kasy-dla-wisly-plock-w-2024-roku-prezydent-tlumaczy-powody/l6QjXHAxCx2Mp3Q8IEE8

A teraz my, kibice o meczu ⤵️

A Puchar Prasówki 🏆 wędruje do ⤵️ no jak trzeba, to trzeba!

Przypominamy jednak, że po powrocie z pracy można się udać na stadion, takie prawo kibica. Najlepiej na Ł34 ogląda się mecz z trybuny D. Polecam!

Gratulujemy!


Kopnij dalej

Dodaj komentarz