Krótka Piłka z Łukaszem Sekulskim

Łukasz to wychowanek naszego klubu. Zadebiutował w sezonie 2007/08 i od tego sezonu do sezonu 2014/15 z półroczną przerwą reprezentował Nafciarzy. Do Wisły wrócił po 7 latach, przed sezonem 2021/22. W barwach Wisły wystąpił w 154 meczach, w których zdobył 33 bramki.

27 maja 2012. Po raz kolejny spadliśmy do II ligi i wyglądało na to, że to może być koniec poważnej piłki w Płocku na długie lata. Jak wspominasz tamten okres?

Był to ciężki okres dla nas wszystkich, ale jak czas później pokazał było już tylko lepiej i klub zaczął stawać na nogi.

Marcin Krzywicki zapytany o zabawną anegdotę z szatni odpowiedział: „Zabawnych było multum, ale muszę poczekać aż Sekul skończy karierę”. Może ty opowiesz jakąś, skoro Krzywy już zakończył karierę?

Marcin niech się nie wychyla nawet 😃.

Fot. Gazeta Wyborcza Płock

Wróciłeś do Wisły po siedmiu latach. Czy przez te siedem lat miałeś propozycję powrotu?

Trener Brzęczek mnie chciał, rozmawiałem z nim w cztery oczy. Nie wiem dlaczego się nie udało…

Na początku sezonu Wojtek Kowalczyk w Lidze Minus typował cię na króla strzelców tego sezonu. Strzelasz jednak trochę mniej niż pewnie zakładał. Z czego wynika słabsza skuteczność teraz?

Pracuję tak samo jak w zeszłym sezonie, ale rzeczywiście troszkę słabiej to wygląda niż wtedy. Mam nadzieję, że w drugiej rundzie się to zmieni, jeśli tylko będę zdrowy👍.

Fot. pawi.pl

Bartek Grzelak w Płocku nie wypalił, Sekul też najlepsze lata poza Płockiem. Co twoim zdaniem należy zrobić, żeby nie popełnić tego błędu z Tomkiem Walczakiem?

Nie znam na to pytanie odpowiedzi. Jeślibym znał, podpowiedziałbym Tomkowi.

Czy taka długa przerwa między rundami pozwala się przygotować lepiej czy wybija z rytmu?

Pozwala na pewno na spokojne i pożądane przygotowanie się do rundy rewanżowej.

Fot. Wisła Płock S.A.

Jakie stawiasz sobie cele na rundę rewanżową? Indywidualne i drużynowe.

Drużynowo żebyśmy rozegrali dobra rundę. Ustabilizować formę i zakończyć pozytywnie sezon.

Korona króla strzelców Ekstraklasy czy Europejskie Puchary w Płocku? Co bierzesz w ciemno?

Zdecydowanie Europejskie Puchary w Płocku.

Fot. pawi.pl

Kiedy ty grałeś w Ekstraklasie, a Wisła walczyła na pierwszoligowych boiskach, można było cię spotkać na trybunach. Po tym można wnioskować, że Wisła dla ciebie to coś więcej niż tylko obecne miejsce pracy?

Teraz znowu jestem zawodnikiem Wisły Płock, ale od zawsze jestem jej kibicem i jak nadarzała się okazja i nie kolidowało to z moimi meczami, to starałem się być na meczach.

Kilka słów do kibiców 😊

Byliście i jesteście z nami na dobre i na złe, za to wam bardzo dziękuję! Do zobaczenia na Ł34.

Dziękujemy za rozmowę!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz