Rafał Ulatowski zastąpi Marka Brzozowskiego w Wiśle Płock?

Lech Poznań poinformował dziś w oficjalnym komunikacie, że w połowie czerwca z Akademii tego klubu odejdzie Rafał Ulatowski.

Połączyliśmy na szybko kropki i wyszła nam teza jak w tytule. Paweł Magdoń i Rafał Ulatowski znają się z okresu pracy w GKS Bełchatów – obecny dyrektor sportowy Wisły był piłkarzem tego klubu w latach 2006-2010, a potencjalny kandydat na nowego szefa naszej Akademii był tam trenerem od stycznia 2009 do połowy 2010 roku. Co ciekawe, w sztabie naszej drużyny pracuje już ich inny wspólny znajomy z tego okresu – Dariusz Pietrasiak. Nie ma przypadków, są tylko znaki 😉

Rafał Ulatowski w Lechu Poznań pracuje od 2016 roku. Od początku zajmował się tam pracą z młodzieżą, pracował też jako trener drugiego zespołu, a nawet zaliczył krótki epizod w roli pierwszego trenera Kolejorza.

Bardzo dziękujemy za jego zaangażowanie i doświadczenie, jakie każdego dnia wnosił do naszego klubu. Rozwój klubowej akademii i kolejne kroki, jakie stawiamy w umacnianiu naszej czołowej pozycji w pracy z młodzieżą, są również jego zasługą. To nie jest sport indywidualny, tylko zespołowy, ale Rafał był na pewno ważnym ogniwem, również w przygotowywaniu piłkarzy do ich najważniejszego kroku, czyli wejścia do piłki seniorskiej i pierwszej drużyny, co jest naszym głównym celem. Zdecydowaliśmy, że nasze drogi w tym momencie rozchodzą się, ale Rafał zawsze będzie u nas mile widziany

Dyrektor Akademii Lecha, Marcin Wróbel. Źródło: lechpoznan.pl

Jeżeli Rafał Ulatowski trafi faktycznie do naszego klubu, to podejrzewamy, że będzie pełnił rolę taką, jak na początku Marek Brzozowski. Tzn. będzie łączył pracę trenera II zespołu (cel: awans do III ligi) z zarządzaniem Akademią Wisły. Ale tak jak wspomnieliśmy na początku – w tym momencie są to wyłącznie nasze domysły. Czas pokaże, czy dobrze łączymy kropki.

(fot. tytułowe: Adam Ciereszko/Lech Poznań)

Kopnij dalej

Dodaj komentarz