SPORTOWY WEEKEND W PŁOCKU (3-4 CZERWCA)

Wydarzeniem weekendu dla płockich kibiców będzie bez wątpienia sobotni mecz w Kaliszu, gdzie spotkają się dwie najlepsze polskie drużyny piłki ręcznej. Oprócz tego tradycyjnie zapraszamy do śledzenia piłkarskich potyczek wszystkich naszych drużyn piłkarskich.

Piłka ręczna

Przed „Świętą Wojną” atmosfera zawsze jest napięta, ale tym razem to jest już stan wrzenia. Dla tych co nie śledzą uważnie wydarzeń w polskim szczypiorniaku mamy krótkie podsumowanie bieżącej sytuacji.

Przed dwoma tygodniami Wisła przegrała w Kielcach tytuł mistrza Polski. Niby nic nowego, historia powtarza się od kilkunastu lat. Ale tym razem było inaczej. Od czasu, kiedy w 2012 r. Nafciarze stracili tytuł Mistrzów Polski, chyba nigdy nie byli tak bliscy jego odzyskania. Zabrakło dosłownie kilkudziesięciu sekund, jednej straty mniej i… kilkunastu lepszych decyzji sędziowskich.

Postawa arbitrów na tyle rozsierdziła działaczy Wisły, że w oficjalnym oświadczeniu postanowili ich spytać jak to możliwe, że są aż tak ch…wi. Sędziowie nie odpowiedzieli, natomiast ich Kolegium wystosowało komunikat, w którym wyraża oburzenie oburzeniem Wisły Płock. Nie wiem kto to jest Joanna Brehmer, ale ona pewnie też jakiś głos w tej sprawie zabrała, bo mocno zaangażowany w to wszystko Michał Wiśniewski z Portalu Płock od kilku dni próbuje się z nią umówić na kawę. Działacze Industrii Barlinek Wody Jurajskie Łowicz Kielce także postanowili, że nie będą się całej sprawie biernie przyglądać, i wydali oświadczenie, w którym oświadczają, że są zajebiści i koniec z robieniem wielkiego halo z kilkudziesięciu pomyłek na ich korzyść. Kiedy wydało się, że wszyscy już wszystko powiedzieli, swoje oświadczenie wydało Wybrzeże Gdańsk, które w tej formie postanowiło podziękować wszystkim drużynom za wspaniały sezon. Kocham Polskę.

Gdyby kogoś interesowało, o co całe zamieszanie, to polecamy ten materiał:

Mamy nadzieję, że po sobotnim meczu będziemy rozmawiali już tylko o sporcie. Wisła broni pucharu, jesteśmy przekonani, że uda się naszym piłkarzom ręcznym powtórzyć sukces sprzed roku. Przedstawicieli Nafciarskiego Bloga oczywiście na tym meczu nie zabraknie, ci którzy nie wybierają się do Kalisza transmisję tego meczu będą mogli obejrzeć na TVP Sport.

Finał Pucharu Polski

Wisła Płock – Barlinek Industria Kielce

sobota 20:00

Piłka nożna

Druga drużyna Wisły w niedzielę zagra na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem z IV ligi Marcovią Marki.

forBet IV Liga Mazowiecka

Marcovia Marki – Wisła II Płock

niedziela 18:00

Wisła III Płock awans do okręgówki przegrała prawdopodobnie tydzień temu w Cieszewie. W niedzielę o godzinie 18:00 zagrają u siebie z Orkanem Sochaczew, a wcześniej będą z pewnością nasłuchiwać wieści z Sannik, gdzie Szopen zagra z ich ostatnimi pogromcami – Wichrem.

Juniorzy powoli kończą sezon. Tydzień temu ostatni mecz zagrała drużyna U-17, w ten weekend po raz ostatni zagra U-19 i U-15. Ci najstarsi co prawda mają jeszcze szansę na awans do CLJ, ale szczerze mówiąc, są to tylko szanse iluzoryczne. Robili co mogli, walczyli do końca, ale Widzew po prostu okazał się lepszy. Niestety (a szkoda) nie wszystko można nadrobić ambicją.

W ostatnim meczu sezonu drużyna do lat 15-stu powalczy o wyprzedzenie w końcowej tabeli Legii Warszawa. Ci drudzy grają w ten weekend derby z Polonią, więc jest szansa, że stracą punkty. Transmisję meczu młodych Nafciarzy będziecie mogli obejrzeć na klubowym kanale YouTube.

Liga Makroregionalna U-19 (gr. A)

GKS Bełchatów – Wisła Płock

niedziela 13:00

A2 Junior Ekstraliga U-18 (RW)

Wisła Płock – Ursus Warszawa

niedziela 11:15

B2 Junior Młodszy RW Ekstraliga U-16

 Wisła Płock – STF Champion

Niedziela 13:30

Centralna Liga Juniorów U-15 RW (gr. A)

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

sobota 14:00

C2 Trampkarz Ekstraliga U-14 (RW)

Wisła Płock – UKS Varsovia

sobota 11:00

Drużyna kobiet w ten weekend prawdopodobnie jeszcze nie zapewni sobie awansu. Z pokonaniem WAP Warszawa (8. miejsce) nasze panie nie powinny mieć najmniejszego problemu, ale punkty z Włókniarzem (10. miejsce) musiałaby stracić też Polonia Warszawa, a to jest nierealne.

III liga kobiet

Wisła Płock – WAP Warszawa

niedziela 15:45

To by było na tyle

Dobrego weekendu Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz