Krótka Piłka z Marcinem Biernatem

Marcin trafił do nas na zasadzie wolnego transferu przed obecnym sezonem. W poprzednim sezonie bronił barw Górnika Łęczna.

Z prezesem Sadczukiem znacie się dobrze z Łęcznej, musiał Cię jakoś specjalnie przekonywać do przenosin czy nie?

Wisła Płock to marka sama w sobie, jest nowy stadion, dobre warunki treningowe, więc specjalnie nie trzeba było mnie przekonywać. Dodatkowo prezes zapewnił mnie, że aspiracje w klubie są wysokie i to było takim stemplem nad tym wszystkim.

Jak pierwsze wrażenia z pobytu w klubie? Coś cię zaskoczyło, a może coś rozczarowało?

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mamy fajny zespół, taką mieszankę młodości z doświadczeniem.

Wisła po spadku przeszła olbrzymie zmiany, z ekstraklasowego zespołu zostało kilku graczy. Jak widzisz szansę na walkę o powrót do elity?

Jak to się zwykło mawiać „pierwsza liga to styl życia” i nie ma w tym stwierdzeniu przypadku, bo w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Dlatego przy odpowiedniej jakości piłkarskiej i do tego maksymalnym zaangażowaniu jak najbardziej można osiągnąć sukces.

Jesteś bardzo doświadczonym graczem jeśli chodzi o boiska Fortuna 1 Ligii. Co będzie kluczowe w tych rozgrywkach dla Nafciarzy?

To prawda, mam około 250 meczów na tym poziomie i zaczynam jedenasty sezon na tym szczeblu rozgrywek. Moim zdaniem bardzo ważne jest łapanie serii zwycięstw oraz umiejętność przechylania na swoją korzyść tzw. „meczów na remis” ,co w ostatnim sezonie pokazały przede wszystkim Puszcza i Ruch, dzięki czemu są teraz w Ekstraklasie.

O miejsce w składzie będziesz rywalizował z młodym Kubą Szymańskim. Siła doświadczenia czy młodzieńcza fantazja?

W kwestii rywalizacji jeszcze zobaczymy, bo mogę grać zarówno jako pół prawy jak i pół lewy stoper. Każdy zawodnik będzie na pewno potrzebny oraz każdy ma swoje atuty, a ja będę chciał przekonać sztab szkoleniowy do swoich.

Twoje najlepsze cechy na boisku?

Twarda gra w defensywie plus skuteczność pod bramką rywali przy stałych fragmentach.

Czy chciałbyś coś poprawić w swojej grze? Co uważasz za swoje słabe punkty?

O słabych punktach się nie mówi, tylko się nad nimi pracuje w ciszy.😁

Piłkarski idol z dzieciństwa? Wzorujesz się na grze jakiegoś piłkarza obecnie?

Nie ma jednego, staram się wyciągnąć od każdego topowego gracza na mojej pozycji to, co najlepsze.

Zawodnik przeciw, któremu grało Ci się najtrudniej?

Również ciężko wybrać jednego, przede wszystkim dobrzy fizycznie napastnicy zawsze wymagają od stopera najwięcej energii i pracy.

Miałeś już okazję zwiedzić trochę miasto? Jak podoba Ci się Płock?

Na razie widziałem tylko starówkę, która ma swój klimat. Na dłuższe zwiedzanie przyjdzie jeszcze czas, gdy dołączy do mnie rodzina.

Kilka słów do Kibiców Nafciarzy 😊

Nafciarze, z mojej strony możecie liczyć zawsze na maksymalne zaangażowanie i wierzę, że w tym sezonie będziemy mieli wspólnie dużo powodów do radości! 💪

Kopnij dalej

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Ma

    Powodzenia Marcin! Dobrego czasu w Płocku we wszelkich mozliwych aspektach

  2. renegat

    dla mnie do ewidentnie lider defensywy. inni musza sie do niego dostosowac. jednak facet ma wieksze jaja od reszty stoperow, a w 1 lidze to bardzo cenna cecha.

Dodaj komentarz