NAFCIARSKI  PRZEGLĄD MEDIÓW #2 – SZ SZ M!

2. kolejka 1. ligi przyniosła nam kolejny punkt. Drugi punkt. Oznacza to ni mniej ni więcej jak to, że jeszcze nie przegraliśmy 😎 Samymi remisami jednak liga się nie wygra i oby pierwszy domowy mecz przyniósł pełną pulę.

Gola dla Nafciarzy z karnego pewnie strzelił Szwoch Szwoch Mateusz, a wywalczył go nasz kapitan Łukasz Sekulski, który w tym meczu również trafił do siatki, ale gol został nieuznany.

Pewnie wielu z nas po traumie z poprzedniego sezonu zastanawia się już co jest nie tak i z niecierpliwością czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo.

Jak postawę swoich zawodników ocenia trener Marek Saganowski?

Zaczynamy tradycyjnie od zapisu konferencji prasowej ⤵️

Najświeższe kulisy łapcie tu ⤵️

RMIXX.PL: Klątwa Stano trwa. Wisła Płock znów bez wygranej

Fot. Wisła Płock

Klątwa Pavola Stano, trwa. Były trener powtarzał jak mantrę, że kiedyś seria bez zwycięstwa na wyjeździe Wisły się skończy. Ostatnie zwycięstwo poza swoim stadionem Wiślacy odnieśli 31 lipca 2022 roku, wygrywając z Lechem Poznań 3:1. Remis z Zagłębiem Sosnowiec był 17 meczem bez zwycięstwa na boisku rywala (5 remisów, 12 porażek).

⤵️

https://rmixx.pl/wywiady/klatwa-stano-trwa-wisla-plock-znow-bez-wygranej

PORTALPLOCK.PL: Początek w Sosnowcu był dobry, ale druga połowa słabiutka. Kolejny remis Nafciarzy

Fot. Wisła Płock

Nafciarze w defensywie grali bardzo niepewnie, Zagłębie uwierzyło, że trzy punkty są w zasięgu. Szczyt niemocy Wisła zaprezentowała w 85. minucie, gdy dośrodkowanie gospodarzy minęło kilku wyjątkowo biernych i statycznych Nafciarzy, a piłka… dwa metry przed bramką trafiła w Rozwandowicza, a następnie do siatki Wisły! 

Nafciarze i ich kibice odetchnęli z ulgą, gdy sędzia – po długiej konsultacji VAR – odgwizdał minimalnego spalonego i wciąż był remis. Ale Wisła już się tylko broniła, chwilami rozpaczliwie, gdy Czajka zderzył się z Kamińskim i zapachniało golem dla gospodarzy.

⤵️

https://portalplock.pl/wiadomosci/poczatek-w-sosnowcu-byl-dobry-ale-druga-polowa-slabiutka-kolejny-remis-nafciarzy/4JIv5XX4H2SP6Srg2a10

Na kanale meczyki.pl magazyn o 1. lidze, a w nim od ok. 40 minuty o naszym meczu

Okno transferowe nadal trwa i jak wszyscy wiemy nadal ważą się losy Steva Kapuadiego, który może odejść jeszcze w tym okienku. O sytuacji piłkarza możecie przeczytać tu⤵️

PORTALPLOCK.PL: Steve Kapuadi nie pojechał do Sosnowca. Trwają negocjacje jego transferu

Fot. Wisła Płock

– Zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jeśli będę poza drużyną, zważywszy na sytuację – mówi nam Steve Kapuadi. – Jestem profesjonalistą i to dla mnie nie jest problem, muszę to zrobić. Mam nadzieję, że kibice widzą we mnie dobrego zawodnika i człowieka. Życzę wszystkim kibicom Wisły wszystkiego najlepszego, zasługują na najlepsze. Chodzi o teraźniejszość i przyszłość klubu. Mam nadzieję, że szybko wrócą na należne im miejsce. 

⤵️

https://portalplock.pl/sport/steve-kapuadi-nie-pojechal-do-sosnowca-trwaja-negocjacje-jego-transferu/kppEFNp4fl5rk9LMXWTa

Z Fabianem Hiszpańskim rozmawiał przed meczem w Sosnowcu  Michał Kublik. 

RMIXX.PL: Czujemy się odpowiedzialni, bo wiemy, że gramy dla swojego ukochanego klubu – Hiszpański

Fot. Wisła Płock

Żaden mecz nie będzie łatwy w tej lidze. Ta liga, patrząc na same nazwy klubów, będzie bardzo wyrównana. Będą ciężkie mecze, czy to będziemy grali z Odrą Opole, czy z Wisłą Kraków, to będzie ciężko o te punkty. Pierwszy mecz Odry pokazał, że zdeklasowali Stal Rzeszów, która w tamtym sezonie bardzo fajnie grała. Nie będzie łatwych meczów. Mam nadzieję i jestem pełen optymizmu, że Wisła Płock będzie skuteczna, będziemy strzelać bramki i wygrywać mecze, nawet jak nam zdarzy się jakiś słabszy mecz. Chciałbym, byśmy te mecze przepychali nawet po 1:0 i żebyśmy na koniec świętowali i się cieszyli.

⤵️

https://rmixx.pl/wywiady/czujemy-sie-odpowiedzialni-bo-wiemy-ze-gramy-dla-swojego-ukochanego-klubu-hiszpanski

Truskawką na prasówkowym torcie są wasze twitterowe komentarze. Oto co pisaliście po meczu z Zagłębie Sosnowiec.

Tym razem Prosówkowy Puchar Przechodni 🏆 otrzymuje komentarz

Przypominamy, że na koniec rundy wybierzemy i nagrodzimy najlepszy komentarz tej połowy sezonu. Zachęcamy do komentowania i korzystania z hasztagu #NafciarskiTwitter.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz