PETROCHEMIA- WŁÓKNIARZ PABIANICE 1:1 #AWANS94

Równo 30 lat temu na boisko przy Łukasiewicza 34 wyszły drużyny Petrochemii i Włókniarza Pabianice, by rozegrać mecz 6. kolejki sezonu 93/94.

Około tysiąca kibiców przyszło oglądać z trybun spotkanie. 

Herby obu klubów

Włókniarz radził sobie całkiem dobrze w tym sezonie.

Przed spotkaniem z nami zajmował 3. miejsce z bilansem punktowym 9-5 i osiem punktami na koncie.

I tak już w 5. minucie meczu goście Jacek Lasocki został zaskakująco pokonany przez Kopytkowskiego i goście objęli prowadzenie. Jednak Petrochemia nie zamierzała się poddawać. To była drużyna, której ambicji nie można było odmówić. Mimo to w pierwszej połowie nie udało się żadnemu z Nafciarzy przebić przez obronę Włókniarza i umieścić piłki w siatce Mariusza Jabłońskiego.

Do szatni schodziliśmy więc jako pokonani. 

Jakie słowa padły w szatni w przerwie meczu? Pewnie pozostanie to tajemnicą, ale skutek tego był taki, że już w 7. minucie drugiej połowy wyrównującego gola zdobył nasz kapitan – Paweł Dylewski, który przejął piłkę wybitą przez bramkarza gości, a która znalazła się w polu karnym po strzale Jacka Traczyka.

Nafciarze dostali wiatru w żagle. Okazje do strzelenia bramki mieli jeszcze Pomorski, Majewski, Kwasiborski i Pesta, ale żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem bramki. Petrochemia aż do ostatniego gwizdka próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Kibice mogli być z meczu zadowoleni, mógł się podobać, gra bowiem toczyła się szybko i efektownie, choć nie odzwierciedlał tego wynik.

Petrochemia zagrała w składzie:

Jacek Lasocki – Artur Serocki, Mirosław Milewski, Adam Buzuk (’54 Jacek Majchrzak), Krzysztof Bukowski – Paweł Dylewski (C), Dariusz, Krzywkowski (’77 Krzysztof Kwasiborski), Michał Pesta, Adam Majewski – Piotr Pomorski, Jacek Traczyk. 

Żółtą kartką ukarany został Paweł Dylewski.

Sędzia główny- Bogdan Bernaciak (Poznań)

Pozostałe wyniki 6. kolejki grupy wschodniej II ligi:

Źrodlo: footballdatabase.eu

Historia spotkań z Włókniarzem Pabianice


Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. Marcin

    dzięki! a macie dostęp do składów naszych rywali z meczów tamtego sezonu?

Dodaj komentarz